• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » کسب مقام نخست ایران در تولید ماهی قزل آلا
  کد خبر : 646340

  کسب مقام نخست ایران در تولید ماهی قزل آلا

  کسب مقام نخست ایران در تولید ماهی قزل آلاReviewed by Farnaz on Jul 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران ( مانا) ، غلامرضا رزاقی گفت :  سال گذشته بیش از 100 هزار تن ماهی قزل آلا در آبهای شیرین ایران پرورش داده شد که بخش قابل توجه…

  کسب مقام نخست ایران در تولید ماهی قزل آلاReviewed by Farnaz on Jul 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران ( مانا) ، غلامرضا رزاقی گفت :  سال گذشته بیش از 100 هزار تن ماهی قزل آلا در آبهای شیرین ایران پرورش داده شد که بخش قابل توجه این ماهیان قزل آلا به کشورهای مختلف دنیا صادر شده و درآمد خوبی هم برای کشور داشته است.

  وی افزود : با این میزان تولید ماهی قزل آلا،ایران توانست رتبه نخست در بخش تولید ماهی قزل آلا را در جهان به خود اختصاص دهد ، پیش از این مقام نخست بیشترین تولید ماهی قزل آلای آب شیرین در اختیار ترکیه بود.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه به تولیدماهی قزل آلای آب شور برای نخستین بار در کشور اشاره کرد و گفت: پرورش ماهی قزل آلای آب شور با استفاده از آب دریا صورت گرفت و پس از اتمام فصل پرورش میگو در سایت گمیشان استان گلستان،این مزارع به پرورش ماهی قزل آلا اختصاص یافت.

  رئیس سازمان شیلات ایران ،خاطرنشان کرد: ماهی قزل آلای آب شور به کشورهای اروپایی صادر شده و بسیار هم استقبال شده است.

  وی یادآور شد : طعم ماهی قزل آلای آب شور از ماهی قزل آلای آب شیرین بسیار لذیذتر و بهره اقتصادی آن نیز بالاتر است.

  رزاقی اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته ازاین پس مزارع پرورشی میگو در گمیشان پس از اتمام فصل پرورش میگو،در پاییز و زمستان به پرورش ماهی قزل آلا اختصاص خواهد یافت که امیدواریم با توسعه پرورش ماهی قزل آلای آب شور ، در مزارع پرورشی جنوب کشور نیز این امکان را فراهم کنیم.

  وی گفت : سازمان شیلات ایران از همه سرمایه گذاران در بخش تولید ماهیان قزل آلای آب شور حمایت خواهد کرد.
   
  معاون وزیر جهاد کشاورزی،یادآور شد:امیدواریم در کنار پرورش قزل آلای آّب شیرین ،پرورش ماهیان قزل آلای آب شور نیز توسعه یابد تا با صادارت هر دو نوع آن بتوانیم درآمد ارزی بیشتری را به همراه داشته باشیم.

  وی گفت : بخش پرورش ماهیان گرمابی و سردآبی کشور روزبه روز در حال پیشرفت بوده و حاصل توجه بیشتر دولت در امر حمایت از پرورش دهندگان است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • وحید

   تحقیق برای ماهی خوراکی اب شور

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.