• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » جوانی که برای ازدواج ، دلار های دایی را برداشته بود
  کد خبر : 645642

  جوانی که برای ازدواج ، دلار های دایی را برداشته بود

  جوانی که برای ازدواج ، دلار های دایی را برداشته بودReviewed by Aryan on Jul 17Rating: جواني كه براي ازدواج با دختر مورد علاقه‌اش دلارهاي دايي‌‌اش را به سرقت برده بود، از سوي ماموران پليس آگاهي تهران بزرگ دستگير شد. به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاين از پليس آگاهي تهران بزرگ، 16 تير…

  جوانی که برای ازدواج ، دلار های دایی را برداشته بودReviewed by Aryan on Jul 17Rating:
  جواني كه براي ازدواج با دختر مورد علاقه‌اش دلارهاي دايي‌‌اش را به سرقت برده بود، از سوي ماموران پليس آگاهي تهران بزرگ دستگير شد.

  به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاين از پليس آگاهي تهران بزرگ، 16 تير ماه سال جاري مأموران کلانتری 159 بی سیم از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 در جریان یک فقره سرقت منزل در خیابان 17 شهریور قرار گرفتند.

  با حضور مأموران در محل سرقت و انجام تحقیقات مقدماتی، مالباخته در اظهارات اولیه خود به مأموران مدعی شد که مبلغ 32500 دلار (در قالب اسکناس های 100 دلاری) را که در خانه نگهداری می کرده، توسط سارق یا سارقین به سرقت رفته است.

  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت منزل، به دستور بازپرس شعبه 13 دادسرای شهید محلاتی پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
   
  با توجه به اظهارات مالباخته در خصوص عدم حضور وی و اعضای خانواده اش در زمان سرقت و با توجه به بررسی های فنی انجام شده از محل سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارق یا سارقان اطلاعات کاملی از محل نگهداری وجوه نقد و همچنین عدم حضور مالباخته و اعضای خانواده اش در خانه داشته و به احتمال بسیار فراوانی، این سرقت از نوع داخلی و توسط یکی از بستگان و یا دوستان نزدیک مالباخته انجام شده است.

  با توجه به اطلاعات بدست آمده از بازبینی محل سرقت و در تحقیقات انجام شده از مالباخته، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که خواهرزاده مالباخته، جوانی 22 ساله به هویت «جاوید.غ» است که قصد ازدواج با دختر مورد علاقه خود را داشته اما به سبب شرایطی که پدر دختر از قبیل داشتن پول کافی برای رهن خانه و خرید اسباب و اثاثیه، به عنوان شروط اولیه برای ازدواج مطرح كرده تاکنون قادر به برآورده كردن شرایط وی نگردیده است.

  بنا بر اظهارات مالباخته در خصوص اینکه خواهرزاده اش به واسطه کار در کارگاه تولیدی وی و همچنین رفت و آمد خانوادگی، از میزان درآمد و محل نگهداری وجوه نقد وی و همچنین زمان حضور اعضای خانواده اش اطلاعات دقیقی داشته ، این احتمال را می دهد که «جاوید» اقدام به سرقت اموال وی کرده باشد.

  کارآگاهان پایگاه ششم در ادامه رسیدگی به این پرونده، با شناسایی محل سکونت دختر مورد علاقه جاوید، به تحقیق از پدر این دختر پرداختند.

  این شخص در اظهارات خود ضمن تأیید سخنان مالباخته، به کارآگاهان اظهارداشت: جاوید تنها دو روز پس از سرقت، با وی تماس گرفته و مدعی شده که قادر است تا تمامی خواسته ها و شروطی را که وی برای ازدواجش دخترش با او در نظر گرفته به صورت کامل و حتی بیشتر از آن اجرا نماید و این در حالی بود که بنا بر اطلاعات بدست آمده، جاوید مدتی پیش از طرح این ادعا ، از محل کار خود بیرون آمده و در حال حاضر نیز بیکار است.

  دستگیری متهم

  با توجه به تحقیقات انجام شده و دیگر اقدامات پلیسی، کارآگاهان که اطمینان پیدا کرده بودند که خواهرزاده مالباخته اقدام به طرح و اجرای نقشه سرقت از منزل دایی خود کرده، هماهنگی های لازم قضایی را با بازپرس پرونده انجام و روز 19 تير ماه اقدام به دستگیری «جاوید.غ» کردند و در بازرسی از محل سکونت متهم در منطقه شوش، موفق به کشف 12500 دلار از پول های سرقت شده شدند.

  با کشف قسمتی از دلارهای سرقت شده، جاوید به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف به سرقت، هویت دو همدست خود به اسامی «نصیر.ن» 22 ساله و «احمد.ی» 31 ساله را نیز معرفی و در خصوص نحوه ورود به منزل مالباخته نیز به کارآگاهان اظهارداشت: زمانیکه در کارگاه دایی مشغول به کار بودم، اقدام به سرقت دسته کلید و تهیه کلید یدک از آن کردم.

  متهم با اعتراف به اینکه طرح و نقشه سرقت از منزل دایی خود را از مدت ها پیش و از زمان حضور در کارگاه تولیدی، آماده کرده به کارآگاهان گفت: پس از تهیه دسته کلیدها و در میان گذاشتن موضوع سرقت با دو نفر از بچه محل ها و موافقت آنها برای سرقت، به بهانه اینکه میزان درآمد و حقوقم در کارگاه تولیدی کافی نمی باشد، از آنجا بیرون آمده و طی این مدت نیز با اطمینان از این موضوع که دایی همیشه اقدام به نگهداری مبالغ قابل توجهی وجه نقد در محل سکونتش می نماید، با تحت نظر گرفتن رفت و آمدهای وی و اعضای خانواده اش منتظر زمان مناسبی برای سرقت ماندم تا اینکه روز 16 تيرماه و در حالیکه اطمینان داشتم که آنها به مهمانی رفته اند، موضوع را به نصیر و احمد اطلاع دادم.

  با توجه به اعترافات صریح متهم در خصوص نقش و حضور نصیر و احمد در ارتکاب سرقت، بلافصله هماهنگی های لازم قضایی جهت دستگیری دیگر متهمان پرونده انجام و کارآگاهان با شناسایی محل سکونت نصیر و احمد، هر دو نفر را دستگیر و از در بازرسی از محل سکونت هر کدام از آنها ، مبلغ 10هزار دلار کشف کردند.

  سرهنگ محمد اشراقی ريیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به کشف تمامی اموال سرقت شده و اعترافات صریح متهمان در خصوص ارتکاب سرقت و با تکمیل تحقیقات کارآگاهان، قرار قانونی از سوی بازپرس محترم صادر و هر سه متهم به زندان انتقال داده شدند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.