• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » هـوا و فضـــا ( نجوم ) » دیدار فضایی پاپ و فضانوردان +تصاویر
  کد خبر : 6391

  دیدار فضایی پاپ و فضانوردان +تصاویر

  دیدار فضایی پاپ و فضانوردان +تصاویرReviewed by Aryan on May 22Rating: پاپ از طریق یک ویدیوکنفرانس با فضانوردان ساکن ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضانوردان ماموریت شاتل «اندیور» دیدار کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، «عالیجناب، به ایستگاه فضایی خوش آمدید.» با این جمله فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی به پاپ که از طریق یک ویدیوکنفرانس از واتیکان…

  دیدار فضایی پاپ و فضانوردان +تصاویرReviewed by Aryan on May 22Rating:

  پاپ از طریق یک ویدیوکنفرانس با فضانوردان ساکن ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضانوردان ماموریت شاتل «اندیور» دیدار کرد.

  به گزارش خبرگزاری مهر، «عالیجناب، به ایستگاه فضایی خوش آمدید.» با این جمله فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی به پاپ که از طریق یک ویدیوکنفرانس از واتیکان با ISS تماس گرفته بود، خوشامد گفتند.

  بندیکت شانزدهم در این ویدیوکنفرانس میان زمین و فضا اظهار داشت: «فضانوردان گرامی، از اینکه این فرصت را پیدا کردم بسیار خوشبخت و مفخترم که توانستم با شما صحبت کنم. بشریت درحال عبور از یک دوره گسترش بزرگ علمی، کاربردهای فناوری و امکانات جدید آینده است و شما نمایندگان این فناوری هستید. من شجاعت شما را که برای رسیدن به آن در تمام زندگی خود را آماده می‌کنید، تحسین می‌کنم. نتیجه مثبتی را برای ماموریت شما آرزومندم. به طورحتم از آن بالا شما چشم‌انداز متقاوتی از زمین دارید.»

  بندیکت شانزدهم در این ویدیوکنفرانس از فضانوردان پرسید که زمین از فضا چگونه دیده می‌شود، علم چه خدمتی می‌تواند به صلح بکند و مسئولیت علم برای آینده زمین چیست؟

  بر اساس گزارش کورییره دلا سرا، پاپ همچنین خطاب به پائولو نسپولی، فضانورد ایتالیایی که در روزهای گذشته مادر خود را از دست داد گفت: «این لحظه دردناک را چگونه دیدی؟ آیا تو این خبر را از دور شنیدی؟»

  نسپولی پاسخ داد: «پدر مقدس، من دعاهای شما را که به این بالا رسید شنیدم و همکارانم در ایستگاه فضایی در آن لحظه که برای من بسیار سخت بود در کنارم بودند.»

  روبرتو ویتوری، فضانورد ایتالیایی دیگر در پاسخ به سوالات پاپ توضیح داد: «زمین ما بسیار زیبا و به رنگ آبی است. ما بر روی بخش وسیعی از دنیا پرواز می کنیم و خشونت‌ها و جنگ‌های بسیاری مثل آنچه که در خاورمیانه اتفاق می‌افتد را می‌بینیم.»

  مارک کلی، فرمانده ایستگاه فضایی نیز در این ویدیوکنفرانس گفت: «ما از انرژی خورشیدی که می‌تواند برای اجتناب از نبردها و جنگ‌ها استفاده شود استفاده می‌کنیم. ما می‌توانیم زیبایی‌های وصف‌ناپذیری را ببینیم. همچنین می‌توانیم بفهمیم که برای مثال اتمسفر همانند یک لایه کاغذ نازک و شکننده است. به نظرمان شگفت‌انگیز می‌رسد که می‌توانیم از این بالا زمین را ببینیم. ما فهمیده‌ایم که چگونه می‌توان با همکاری هم از موانع و چالش‌های بسیاری گذشت چراکه زمین جای بسیار زیبایی است.»

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.