• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » مردم دیگر دانه ای میوه می خرند !
  کد خبر : 636807

  مردم دیگر دانه ای میوه می خرند !

  مردم دیگر دانه ای میوه می خرند !Reviewed by Aryan on Jul 14Rating: نوسانات قیمت میوه در هفته‌های گذشته و نیز بالا بودن قیمت نسبت به مدت مشابه سال‌ قبل، بساط دستفروشان میوه را بیش از گذشته پررونق کرده و مردم نیز بیشتر ترجیح می‌دهند از وانت‌بارهایی خریدکنند که میوه را ارزانتر از نقاط دیگر…

  مردم دیگر دانه ای میوه می خرند !Reviewed by Aryan on Jul 14Rating:

  نوسانات قیمت میوه در هفته‌های گذشته و نیز بالا بودن قیمت نسبت به مدت مشابه سال‌ قبل، بساط دستفروشان میوه را بیش از گذشته پررونق کرده و مردم نیز بیشتر ترجیح می‌دهند از وانت‌بارهایی خریدکنند که میوه را ارزانتر از نقاط دیگر به فروش می‌رسانند. 

  به گزارش مهر، بازار میوه در کشور چند هفته‌ای هست که با نوسانات قیمتی مواجه شده است، مقایسه سطح عمومی قیمت‌ها با سال قبل از آن نشانگر افزایشی است که کار خرید میوه را با توجه به هزینه‌های دیگر سبد خانوار، سخت کرده است.

  این در شرایطی است که شاید تا چند سال پیش اگر فردی از خارج از کشور خبر می‌آورد که در آنجا میوه را به صورت دانه‌ای خرید می‌کنند یا به عنوان مثال، تنها یک برش از هندوانه یا خربزه را خرید می‌کنند، همه تعجب می‌کردند و به حال آنها تاسف می‌خوردند، از سوی دیگر هم به خود می‌بالیدند که کشوری دارند که در آن وفور میوه وجود دارد و آنقدر ارزان است که می‌توانند کیلو-کیلو خرید کنند.

  اکنون اما مغازه‌داران و میوه‌فروشان چیز دیگری می‌گویند. یکی از آنها که در منطقه گیشا در تهران مغازه دارد، می‌گوید: در گذشته خرید مردم بیشتر بود و البته قیمتها نیز در سطح مناسبی قرار داشت، اما هم اکنون مردم جایگاه کمتری را در سبد هزینه‌ای خود به میوه اختصاص می‌دهند و بیشتر تلاش دارند تا مایحتاج کالاهای اساسی خود را مثل برنج و گوشت و مرغ فراهم کنند.

  وی می‌افزاید: در هفته‌های گذشته، مردم حتی در حد نیم کیلو یا کمتر به خرید میوه می‌پردازند و حتی در برخی از موارد 2 تا 3 عدد هلو یا سیب گلاب انتخاب کرده و قیمت همان را می‌پردازند و می‌روند.

  تاملی در کنار مغازه میوه‌فروشی بر رفتار مردم این حقیقت را به خوبی نشان می‌دهد که آنها تلاش دارند میوه‌هایی را انتخاب کنند که صرفه اقتصادی بیشتری برای آنها داشته باشد. خانمی که در حال بررسی قیمت‌های میوه است، می‌گوید: باید میوه‌ای را انتخاب کنم که هم قیمت مناسبتری داشته باشند و هم تعداد بیشتری. بنابر این بیشتر اوقات یا هندوانه یا گیلاس را انتخاب می‌کنم.

  وی اظهار داشت: سیب گلاب اکنون قیمت بالایی در بازار دارد و متاسفانه هر کیلوی آن، چند عدد بیشتر نمی‌شود. بنابراین با حقوق کارمندی، چندان به صرفه نیست.

  او می‌افزاید: حتی برخی از میوه‌ها را از ابتدای به بازار آمدنشان، تنها یک یا دو بار خرید کرده‌ام، آن هم برای اینکه بچه‌ها بهانه نداشته باشند. هر بار هم که سفارش میوه می‌دهند باید دلایلی را برایشان بگویم مثل اینکه فلان میوه در بازار نبود یا اینکه کیفیت خوبی نداشت، چراکه آنها از بالا رفتن قیمت‌ها چیزی سر در نمی‌آورند.

  این روزها در بیشتر نقاط شهر، وانت‌بارهایی مشاهده می‌شوند که یک کالا را به مردم عرضه می‌کنند و برخی از آنها، قیمت مناسبتری نسبت به سایر نقاط شهر دارند. البته آنها بیشتر با مواردی مواجه هستند که انتقاد میوه‌فروشان محل را در پی دارد.

  یکی از آنها در گفتگو با مهر می‌گوید: میوه را از میدان مرکزی میوه و تره‌بار خرید کرده و با حاشیه سود کمتری به مردم می‌فروشیم، استقبال آنها نیز بد نیست.

  وی که خربزه می‌فروشد، می‌گوید: به دلیل بالا رفتن قیمت همه کالاها، میوه‌فروشانی که میوه را از میدان مرکزی خرید می‌کنند، با سود بالا به فروش می‌رسانند، البته آنها نیز مقصر نیستند چراکه باید اقلام دیگر را گرانتر بخرند.

  او می‌افزاید: قیمتها حتی در میادین میوه و تره بار مرکزی نیز نسبت به سال گذشته بالا رفته است، سال گذشته اگر ما مبلغ مشخصی را برای بار زدن یک وانت خربزه یا هندوانه می‌پرداختیم، اکنون حداقل باید دو برابر آن را بدهیم. کیفیت اجناس هم البته به خوبی قبل نیست.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • شاکی

   دونه ای که چه عرض کنم . نصف دونه ای میخرند!!!!!!

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.