• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مطالب برگزیده سایت , هواشناسی » باران در راه است تهران خنك مي‌شود
  کد خبر : 636636

  باران در راه است تهران خنك مي‌شود

  باران در راه است تهران خنك مي‌شودReviewed by Aryan on Jul 14Rating: مديركل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور نسبت به رگبار و رعد و برق و جاري شدن سيلاب در حداقل 13 استان كشور هشدار داد. مهندس عبدالرضا اميدوار شهري روز شنبه در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: بر اساس نقشه‌هاي پيش‌يابي هواشناسي در…

  باران در راه است تهران خنك مي‌شودReviewed by Aryan on Jul 14Rating:

  مديركل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور نسبت به رگبار و رعد و برق و جاري شدن سيلاب در حداقل 13 استان كشور هشدار داد.

  مهندس عبدالرضا اميدوار شهري روز شنبه در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: بر اساس نقشه‌هاي پيش‌يابي هواشناسي در روزهاي يكشنبه و دوشنبه براي شمال غرب، سواحل درياي خزر، دامنه‌هاي جنوبي البرز و شمال شرق ابرناكي، رگبار باران گاهي همراه با رعد و برق و وزش باد، كاهش نسبي دما و در مناطق مستعد ريزش تگرگ پيش‌بيني مي‌شود كه در اين مدت بيشترين ميزان بارش در دامنه‌هاي البرز رخ خواهد داد و براي استان‌هاي واقع در اين مناطق در مدت ياد شده آب‌گرفتگي معابر عمومي پيش‌بيني مي‌شود.

  وي با اشاره به اين كه درياي خزر نيز طي اين مدت مواج خواهد بود، افزود: تا روز سه‌شنبه براي مناطق شرقي كشور به ويژه منطقه زابل وزش باد و گرد و خاك و براي ارتفاعات جنوب شرق در ساعات بعدازظهر رشد ابر، رگبار و رعد و برق موقتي و وزش باد پيش‌بيني مي‌شود و در همين مدت شرق درياي عمان نيز مواجه خواهد بود همچنين طي در مدت ياد شده در مناطقي از غرب و جنوب غرب وزش باد و گرد و خاك ادامه خواهد داشت.

  مديركل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور به اخطاريه ويژه سازمان هواشناسي كشور اشاره كرد و گفت: بر اين اساس طي روزهاي يكشنبه و دوشنبه در استان‌هاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل، گيلان، مازندران، گلستان، كردستان، زنجان، قزوين، البرز، تهران، شمال سمنان و خراسان شمالي به طور متناوب رگبارهاي موقتي باران، رعد و برق و وزش باد و در مناطق مرتفع و مستعد اين استانها با احتمال تگرگ پيش‌بيني مي‌شود.

  وي افزود: در روز يكشنبه در استان‌هاي گيلان، مازندران، گلستان، قزوين، البرز، تهران و شمال سمنان و در روز دوشنبه در استان‌هاي گيلان، مازندران، گلستان، شرق زنجان، شمال قزوين، شمال البرز، شمال تهران و شمال سمنان بارش از شدت بيشتري برخوردار است از اين رو آب‌گرفتگي معابر عمومي در اين مناطق پيش‌بيني و توصيه مي‌شود كه به سبب رخداد سيلاب از اقامت در مسيل‌هاي استان‌هاي ياد شده خودداري شود.

  وي گفت: بر اين اساس آسمان تهران در روز يكشنبه نيمه ابري تا ابري در پاره‌اي از نقاط رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد بود كه حداقل و حداكثر دما در اين روز به 20 و 36 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي‌رسد. از سوي ديگر در روز دوشنبه نيز نيمه ابري تا ابري در پاره‌اي از نقاط رگبار و رعد و برق و وزش باد پيش‌بيني شده است كه حداقل و حداكثر دما در اين روز به 20 و 33 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي‌رسد.

  مديركل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور خاطرنشان كرد: همچنين در روز يكشنبه استان خوزستان با حداكثر دماي 48 درجه سانتيگراد بالاي صفر گرمترين و اردبيل با حداقل دماي 11 درجه سانتيگراد بالاي صفر خنكترين استان‌هاي كشور خواهند بود.

  وي تصريح كرد: در عين حال دماي 7 استان كشور شامل خوزستان، يزد، قم، اصفهان، فارس، خراسان جنوبي، لرستان در روز يكشنبه حداكثر دماي 40 درجه سانتيگراد يا بالاتر خواهند داشت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.