• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » هر تهراني در روز سه نايلكس در طبيعت رها مي‌كند
  کد خبر : 634453

  هر تهراني در روز سه نايلكس در طبيعت رها مي‌كند

  هر تهراني در روز سه نايلكس در طبيعت رها مي‌كندReviewed by Aryan on Jul 12Rating:   مدير عامل سازمان ميادين ميوه و تره‌بار تهران با بيان اينكه هر فردي تهران در روز سه نايلكس مصرف و در طبيعت رها مي‌كند ،گفت:‌ اگر هر شهروندي در هفته يك نايلكس كمتر مصرف كند،‌ سالانه حدود 800 ميليون…

  هر تهراني در روز سه نايلكس در طبيعت رها مي‌كندReviewed by Aryan on Jul 12Rating:

   

  مدير عامل سازمان ميادين ميوه و تره‌بار تهران با بيان اينكه هر فردي تهران در روز سه نايلكس مصرف و در طبيعت رها مي‌كند ،گفت:‌ اگر هر شهروندي در هفته يك نايلكس كمتر مصرف كند،‌ سالانه حدود 800 ميليون نايلكس كاهش پيدا خواهد كرد.

  به گزارش ايسنا، حسين صفايي در حاشيه برنامه روز بدون نايلكس، گفت: ايران به دليل اينكه كشور نفت خيزي است و مواد پليمري بيشتر از ساير مواد در دسترس و با قيمت پايين تهيه مي‌شود يكي از بزرگترين توليدكننده و مصرف‌كننده ظروف يكبار مصرف و نايلكس در دنياست.

  وي با بيان اينكه استفاده از ظروف يكبار مصرف بيش از اندازه در كشور رايج شده گفت: ايران جزو ده كشور اول دنيا از لحاظ سرانه مصرف نايلكس است و سالانه بيش از 500 تن نايلكس در كشور توليد، مصرف و در طبيعت رها مي‌شود كه نتيجه آن آلايندگي بالاي محيط زيست است.

  به گفته وي هر شهروند تهراني روزانه سه نايلكس در طبيعت مصرف و آزاد مي‌كند و علاوه بر هزينه توليد ، توزيع و بازيافت پسماندهاي آن عوارض بسيار زيادي را براي محيط زيست ايجاد كرده ست.

  وي با بيان اينكه از اول تيرماه در هيچ يك از ميادين ميوه و تره بار تهران نايلكس پليمري توزيع نمي‌شود خاطرنشان كرد: تماي نايلكس‌هاي جايگزين شده قابلت تجزيه پذيري بين شش ماه تا دو سال را دارند و يا پايه آنها كاملا گياهي است و براي سلامت انسان و محيط زيست مضر نيست.

  صفايي با تاكيد بر فرهنگ‌سازي و آموزش شهروندان در خصوص اثرات مصرف بالاي پلاستيك گفت: اگر هر فرد تهراني در هفته يك نايلكس كمتر مصرف كند سالي حدود 80 ميليون نايلكس كمتر مصرف مي‌شود و اين نشان مي‌دهد كه بايد در آموزش مردم و فرهنگسازي اقدامات خوبي صورت بگيرد.

  مديرعامل سازمان ميادين ميوه و تره‌بار گفت: يكي از برنامه‌هاي اين سازمان در آينده نزديك توزيع كيسه‌هاي پارچه‌اي و مقوايي است كه از امروز به صورت پايلوت در برخي از ميادين آغاز شده و بايد براي كاهش مصرف نايلكس اين كيسه‌ها جايگزين شود.

  به گفته صفايي روزانه يك ميليون و 200 هزار نايلكس در ميادين ميوه و تره‌بار شهر تهران توزيع مي‌شود كه بايد با برنامه هاي آموزشي و اجراي توزيع كيسه‌هاي كنفي و مقوايي كه قابليت چند بار مصرف را براي مصرف كننده دارند سرانه مصرف نايلكس را كاهش دهيد.

  به گزارش ايسنا؛ همچنين قدرت گودرزي ـ مدير عامل فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي شهروند ـ نيز گفت: فروشگاه شهروند يكي از پيشگامان جايگزيني نايلكس‌هاي با پايه گياهي بوده و از سال 89 اين طرح را آغاز كرده به طوري كه در حال حاضر در همه فروشگاه‌هاي شهروند كيسه‌هاي پلاستيكي با پايه گياهي و ظروف تجزيه پذير استفاده مي‌شود.

  وي عنوان كرد: اين فروشگاه همچنين در يك بازه زماني مشخص تمامي ظروف يكبار مصرف پلاستيكي را از تمامي فروشگاه‌ خارج كرده و ظروف يكبار مصرف با پايه گياهي تجزيه پذير را جايگزين كرده است.

  به گفته گودرزي سالانه حدود 600 تن نايلكس در فروشگاه‌هاي تهران توزيع مي‌شود و يكي از برنامه‌هاي فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي شهروند توزيع كيسه‌هاي پارچه‌آي است كه از امروز به صورت نمادين 20 هزار از اين كيسه‌ها در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي شهروند توزيع مي‌شود. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.