• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار سینمای جهان , سینما و تلویزیون » صنعت سینما ۱۱۷ ساله شد
  کد خبر : 632097

  صنعت سینما ۱۱۷ ساله شد

  صنعت سینما ۱۱۷ ساله شد Reviewed by Farnaz on Jul 10Rating:      فردا (۱۱ جولای) یكصدوهفدهمین سالروز اختراع صنعت سینما توسط برادران «لومیر» است. برادران «لومیر» در ۱۱ جولای ۱۸۹۵ با تولید تصویر متحرك و پایه گذاری اولین نمایش عمومی در سالن نمایش سینما به شكل امروزی، نام خود را در تاریخ به عنوان…

  صنعت سینما ۱۱۷ ساله شد Reviewed by Farnaz on Jul 10Rating:

      

  فردا (۱۱ جولای) یكصدوهفدهمین سالروز اختراع صنعت سینما توسط برادران «لومیر» است.

  برادران «لومیر» در ۱۱ جولای ۱۸۹۵ با تولید تصویر متحرك و پایه گذاری اولین نمایش عمومی در سالن نمایش سینما به شكل امروزی، نام خود را در تاریخ به عنوان مخترعین سینما ثبت كردند.

  «آگوست» و «لئویس لومیر» در سال های ۱۸۶۲ و ۱۸۶۴ در شهر «بزانسون» فرانسه متولد شدند و در سال ۱۸۷۰ برای تحصیل در بزرگترین مدرسه فنی لیون عازم این شهر شدند.

  «آنتونی لومیر» پدر برادران لومیر صاحب یك كارخانه ی عكاسی بود كه لوئیس به عنوان فیزیكدان و آگوست به عنوان مدیر در آن كار می كردند پس از بازنشستگی پدر برادران لومیر، در سال ۱۸۹۲ آنها شروع به ساخت تصاویر متحرك كردند و در ۱۳ فوریه ۱۸۹۵ دستگاه ابداعی خود را به نام «سینماتوگراف» ثبت كردند.

  «سینماتوگراف» دستگاهی بود كه هم برای نمایش فیلم و همچنین برای تصویربرداری از آن استفاده می شود. اولین فیلم در ۱۹ مارس ۱۸۹۵ كارگران كارخانه ی لومیر را به تصویر كشید كه در حال ترك كارخانه بودند.

  برادران «لومیر» در اولین نمایش فیلم عمومی به شكل امروزی در ۲۸ دسامبر ۱۸۹۵، ۱۰ فیلم كوتاه شامل اولین فیلم خودشان را در «گراند كافه» پاریس به نمایش گذاشتند. مدت زمان هر فیلم حدود ۵۰ ثانیه بود.

  برادران لومیر با نخستین نمایش رسمی ، سینما را به عنوان یك رسانه ی گروهی مستقل و مثابه یك زبان و نمایش نوین معرفی كردند.

  از آنها چند فیلم كوتاه باقی مانده است كه نه تنها اولین فیلم های سینمایی جهان، بلكه اولین فیلم مستند و كمدی دنیا نیز در میان آنها یافت می شود. اگرچه آنها در ابتدا به اختراع خود با نوعی تردید می نگریستند، اما اختراع آنها تمام مردم جهان را به خود جلب كرد و امروزه در مقیاسی وسیع تر، هنرهای تصویری و رسانه های تصویری نقطه ای از جهان را بی تسلط نگذاشته اند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.