• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » افشای جزئیات ماموریت جنگنده ترکیه
  کد خبر : 629037

  افشای جزئیات ماموریت جنگنده ترکیه

  افشای جزئیات ماموریت جنگنده ترکیهReviewed by Aryan on Jul 8Rating: یک کارشناس نظامی روس اعلام کرد جنگنده اف‌-۴ ترکیه که در سوریه ساقط شد، مشغول پرواز اطلاعاتی برای ناتو، عکس‌برداری و محک زدن قدرت پدافند هوایی سوریه بود. پس از اظهارات مقامات ترکیه که مدعی شدند جنگنده اف-4 ساقط شده آنان در سوریه، وارد حریم…

  افشای جزئیات ماموریت جنگنده ترکیهReviewed by Aryan on Jul 8Rating:

  یک کارشناس نظامی روس اعلام کرد جنگنده اف‌-۴ ترکیه که در سوریه ساقط شد، مشغول پرواز اطلاعاتی برای ناتو، عکس‌برداری و محک زدن قدرت پدافند هوایی سوریه بود.

  پس از اظهارات مقامات ترکیه که مدعی شدند جنگنده اف-4 ساقط شده آنان در سوریه، وارد حریم هوایی این کشور نشده بود، و پس از آنکه مقامات اطلاعاتی آمریکا به وال‌استریت ژورنال گفتند که این جنگنده به حریم هوایی سوریه تجاوز کرد، اکنون یک کارشناس روس عضو وزارت دفاع روسیه، ادعای مقامات ترکیه را به شدت رد کرد.
  «ایگور کورچنکوف» کارشناس نظامی روسی و رئیس شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه به روسیاالیوم اعلام کرد که جنگنده ترکیه که با پدافند هوایی سوریه ساقط شد، برای اجرای ماموریت اطلاعاتی و تست قدرت پدافند هوایی سوریه وارد حریم هوایی این کشور شد تا بعدا سازمان ناتو از اطلاعات آن علیه سوریه استفاده کند.

  کورچنکوف گفت: سامانه‌های دفاع هوایی سوریه تجربه بسیار بالایی از خود نشان دادند و توانستند این جنگنده را که در ارتفاع بسیار پایین پرواز می‌کرد، ساقط کنند چرا که این کار نیازمند داشتن پدافند هوایی با تجربه بسیار بالا است و چون سوریه این کار را کرد، بدین معناست که پدافند هوایی سوریه می‌تواند با هر تهدیدی مقابله کند. این مسئله، نکته بسیار مهمی است زیرا غربی‌ها جدا در اندیشه انجام دادن یا ندادن عملیات هوایی علیه سوریه در آینده هستند و الان بخوبی می‌دانند که خسارت جنگنده‌ها و خلبا‌ن‌ها بسیار بسیار بالاست.

  این عضو وزارت دفاع روسیه افزود: روسیه آماده است ثابت کند که این جنگنده وارد حریم هوایی سوریه شده است و در آسمان سوریه ساقط شد نه خارج از آن. سامانه پدافند هوایی سوریه ساخت روسیه است و سیستم نظارتی خوبی دارد که می‌تواند موقعیت هدف و هویت آن را به دقت مشخص کند که دوست است یا دشمن.

  کورچنکوف گفت: ماموریتی که جنگنده ترکیه در حال اجرای آن بود، عملیات جاسوسی الکترونیکی با تصویربرداری از مناطق مهم بود و زمانی که یک هدف خارجی وارد منطقه یا حریم هوایی یک کشور می‌شود، این امر سبب می‌شود که پدافند هوایی آن کشور فعال شود. رادارها آن را شناسایی می‌کنند و اطلاعات به پایگاه موشکی ارسال می‌شود… اما ترک‌ها در نظر نگرفته بودند که پدافند هوایی سوریه این توان را دارد که این جنگنده با قدرت را ساقط کند بنابراین در ارتفاع پست پرواز می‌کرد تا پس از اجرای ماموریت محول شده، به سلامت به پایگاه برگردد.

  این عضو وزارت دفاع سوریه تاکید کرد که ترکیه امید داشت که با جمع‌آوری اطلاعات،‌ آن را در اختیار سازمان ناتو قرار بدهد تا از آن علیه سوریه استفاده شود اما متاسفانه برای ترکیه،‌ پدافند هوایی سوریه خیلی خوب عمل کرد و قدرت خود را به نمایش گذاشت.
  این کارشناس روس گفت: ساقط شدن جنگنده ترکیه در آسمان سوریه، سیلی محکمی به نیروی هوایی ترکیه بود زیرا این عملیات کاملا شکست خورد در حالی که سران ترکیه در صحنه دیپلماتیک تلاش می‌کنند خود را بی‌گناه جلوه دهند و مسئولیت را بر عهده سوریه بیندازند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.