• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » نماینده مجلس: کشور با کمبود زندان مواجه است !
  کد خبر : 6249

  نماینده مجلس: کشور با کمبود زندان مواجه است !

  نماینده مجلس: کشور با کمبود زندان مواجه است !Reviewed by Aryan on May 21Rating: دبیر کمیسیون قضایی ‌و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش زندان و زندانیان نمی‌تواند در اولویت دستگاه قضایی کشور قرار گیرد، چرا که در این صورت جامعه به زندانی بزرگ تبدیل می‌شود. “نیره اخوان بیطرف” در گفت‌وگو با خانه ملت، تصریح…

  نماینده مجلس: کشور با کمبود زندان مواجه است !Reviewed by Aryan on May 21Rating:

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  دبیر کمیسیون قضایی ‌و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش زندان و زندانیان نمی‌تواند در اولویت دستگاه قضایی کشور قرار گیرد، چرا که در این صورت جامعه به زندانی بزرگ تبدیل می‌شود.

  “نیره اخوان بیطرف” در گفت‌وگو با خانه ملت، تصریح کرد: درحال حاضر در کشور فضایی مناسب برای زندانیان نداریم و در این مورد با کمبود فضا روبرو هستیم.

  نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، گفت: در زمان بررسی بودجه نیز برخی از اعضای کمیسیون تلاش داشتند اعتباری به این مورد اختصاص دهند اما به دلایلی این درخواست مطرح نشد.

  وی در ادامه به دلایل کمبود فضا در زندان‌های کشور اشاره کرد و افزود: کمبود فضای مناسب در زندان باعث به وجود آمدن مشکلاتی می‌شود، ممکن است به دلیل این مشکل، فردی که به دلیل بدهکاری مالی در زندان است با فردی که به دلیل استفاده از مواد مخدر در زندان است، در یک بند باشند که همین مساله مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

  وی تاکید کرد: زندان زدایی و کاهش زندانیان نمی‌تواند در اولویت اول سیستم قضایی کشور باشد، فردی که شر آن به جامعه واردشده و مردم از طرف این فرد آسیب دیده‌اند ناگریز باید به زندان برود و زندانی نشدن این فرد خطرناک‌تر است، اگر این موارد به زندان معرفی نشود و مجازات برای آنها در نظر گرفته نشود، جامعه به زندانی بزرگ تبدیل می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: بهتر است برای حل این مشکل راه‌کار اساسی در نظر گرفته شود تا دیگر با کمبود فضای مناسب برای زندانیان روبه‌رو نشویم.

  “مصطفی پور محمدی” رئیس سازمان بازرسی کل کشور چندی پیش در مورد استاندارد نبودن زندان‌ها و نظارت سازمان بازرسی در این بخش اظهار کرد: سازمان بازرسی در این بخش نظارت دارد؛ ما به ضعف‌ها واقفیم و نقایص را تذکر داده‌ایم ولی موارد گفته شده عمدتا خلاف واقع است.

  پور محمدی ادامه داد: اشکالات عمده‌ای در زندان‌ها وجود دارد و کمبود ظرفیت از جمله آنهاست و اکنون زندان‌ها ۴ برابر ظرفیت در خود زندانی دارند و۶۰ درصد زندانیان ما مواد مخدری هستند. تعداد زیادی بدهکار اقتصادی هم در زندان‌ها حضور دارد که حجم زندانیان را بیش از حجم ظرفیت زندان‌ها کرده است. عمده مشکل در زندان‌های ما این است که گنجایش این تعداد زندانی را ندارند اما خوشبختانه با فعالیت دولت و تاکید مقام معظم رهبری و رئیس مجلس، بودجه‌ قابل توجهی امسال به زندان‌ها اختصاص یافت

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.