• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رفتار گستاخانه یکی از فروشگاههای شرکت اپل با دو ایرانی……………
  کد خبر : 615454

  رفتار گستاخانه یکی از فروشگاههای شرکت اپل با دو ایرانی……………

  رفتار گستاخانه یکی از فروشگاههای شرکت اپل با دو ایرانی…………… Reviewed by Aryan on Jun 22Rating:   یکی از فروشگاه های شرکت اپل در ایالت جورجیا امریکا، از فروش محصولات خود، به دو نفر از مشتریان ، تنها به این دلیل که آنها مشغول به صحبت به زبان فارسی با یکدیگر بودند خودداری کرد. به…

  رفتار گستاخانه یکی از فروشگاههای شرکت اپل با دو ایرانی............... Reviewed by Aryan on Jun 22Rating:

   

  یکی از فروشگاه های شرکت اپل در ایالت جورجیا امریکا، از فروش محصولات خود، به دو نفر از مشتریان ، تنها به این دلیل که آنها مشغول به صحبت به زبان فارسی با یکدیگر بودند خودداری کرد.

  به گزارش جی اس ام، سحر ثابت، دانشجوی ایرانی الاصل مقیم آمریکا گفت وقتی او و دایی اش مشغول به صحبت به زبان فارسی با یکدیگر بودند، فروشنده اپل استور از آنها سوال کرد که به چه زبانی مشغول به صحبت هستند و پس از آنکه سحر در مورد زبان فارسی به او توضیح داد، فروشنده اپل استور با این بهانه اینکه ایران و آمریکا روابط خصمانه دارند، از فروش محصولات اپل به آنها خودداری کرد.
  مدتی پیش نیز فرد ایرانی الاصل دیگر با نام زاک جعفرزاده، با همین رفتار اما اینبار در اپل استور ایالت آتلانتا مواجه شده بود و این فروشگاه از ارائه دستگاه های خود به ایشان خودداری کرده بود.

     

  برای پیگیری بیشتر این ماجرا، خبرنگار شبکه WSBTV طی گزارشی ویدئویی و پس از مصاحبه با این دو فرد ایرانی الاصل، به همان فروشگاهی رفت که از فروش محصولات خود به خانم ثابت خود داری کرده بود و از فروشنده اپل استور در این باره توضیح خواست. این کارمند ضمن ارائه قوانین مستند شرکت اپل که طی آن، فروش محصولات خود را برای برخی کشور ها از جمله ایران ممنوع کرده است به دفاع از خود برخواست. مدیر این اپل استور، برای ارائه توضیحات بیشتر نیز به میان آمد. ایشان نیز توضیحات جالب اما متاسفانه ناراحت کننده ای در این باره دادند. وی گفت نه تنها فروش محصولات اپل به ایرانیان ممنوع است، بلکه خارج کردن یکی از محصولات اپل به مقصد ایران نیز باید با اجازه کتبی دولت فدرال آمریکا انجام پذیرد. او در توضیح این رفتار کارمند خود ضمن دفاع از وی افزود که در اجرای اینگونه قوانین ما با مشتریان خود کاملا صدق و رک هستیم.


  به گزارش جی اس ام، ثابت و جعفرزاده، دو ایرانی الاصلی که از فروش محصولات اپل به آنها خودداری شده بود گفتند که سیاست اپل در این باره کاملا شک برانگیز و نا مفهوم است. آنها حتی موضوع را از طریق سرویس مرکزی خدمات مشتریان اپل پیگیری کردند. پاسخی که آنها از شرکت اپل دریافت کردند اگرچه عذرخواهی را شامل می شد، اما به آنها توصیه کرده بود که بهتر است برای خریدی کم دردسر تر، به صورت آنلاین محصول مورد نظر خود را خرید کنند!

  نکته جالب توجه آنکه فروشگاه های اپل و کارمندان آن در دنیا به بهترین رفتار ممکن با مشتریان معروف هستند. کارمندان اپل هیچ گاه حق ندارند اشکالات گویشی مشتریان خارجی زبان خود را اصلاح کنند و وظیفه دارند تا با مشتری به بهترین نحو ممکن برخورد شود. مشتریان حتی حق دارند به هر مقدار که خود مایلند با محصولات اپل در فروشگاه های اپل استور کار کنند و کارمندان فروشگاه نه تنها حق اعتراض ندارند، بلکه از لمس دستگاهی که مشتری مشغول کار با آن است نیز، قبل از کسب اجازه از مشتری، منع شده اند!
  اینگونه رفتار شرکت اپل با ایرانیان، جای تاسف بسیار دارد. استناد برخی از مدیران اپل به قوانین کشور ایالات متحده به هیچ وجه قانع کننده نمی باشد. شاید بهتر باشد مقامات اپل، به جای بهانه تراشی و حتی بی احترامی بیشتر در توصیه به خرید آنلاین (و نه مراجعه حضوری) به فارسی زبانان سراسر جهان، درباره این رفتار زننده و غیر مسئولانه و گستاخانه کارمندان خود به صورت رسمی عذرخواهی کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۸)  • کیتی

   بیایید اپل بسازیم!
   چرا همش بفکر خریدیم؟
   همین امسال شروع کنیم بچه هامون اپل ایرانی استفاده می کنن.
   تقصیر خودمونه که FAGAT به فکر خریدیم.

   • من

    من پایه ام! کی می آِی شروع کنیم؟ 😀

    • کسرا

     منم پایه ام!مواد اولیه داری؟؟کارخونه ربات سازی و متالوزی سراغ داری تو ایران مثل همونی که تو کالیفرنیا هست و استیو جابز هم محصولشو اونجا میساخت؟؟سراغ داری؟؟چند تا مهندس سراغ داری که مثل استیو جابز تو کف پول نباشن و فقط دنبال فناوری و طرح ماندگار باشن؟؟چند تا مهندس الکترونیک نخبه تو ایران هستن که مرد باشن وایسن تا یه شرکت جوندار بسازن؟؟همشون تو کف اینن که پذیرش بگیرن برن آمرکای شمالی تا بعدش کار کنن و حال کنن.آره دادا اینجوریه.زندگی نامه استیو جابز رو بخون میفهمی که همه اینایی که دارن تو بهترین دانشگاه های ایرانی مثلا برق میخونن هیچی نیستن جز یه حمال واسه شرکت های بزرگی مثل اپل و امثالهم.

  • حامد

   بابا اینا کار انگلیسه تحریم که تاثیری روی زندگی ما نذاشته!!!!!!!
   مگه نه؟

   • نام شما...

    حامد جون پول تو جيبيتو از بابا ميگيري يا مامان

  • علی

   تنها اپل نیست گوگل هم خیلی از سرویسهاش برای ایرانیها غیر فعاله
   (خود کرده را تدبیر نیست)

  • علی ق

   واقعا متاسفم برا خودمون

  • کیوان

   خودمون باعث شدیم که به این روز بی افتیم!!!!

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.