• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » زیاد شدن مرگ افراد در سالروز تولد!
  کد خبر : 609997

  زیاد شدن مرگ افراد در سالروز تولد!

  زیاد شدن مرگ افراد در سالروز تولد!Reviewed by Aryan on Jun 18Rating: آمار مرگ در سالروز تولد برای افراد بیمار نشان‌دهنده افزایش 18.6 درصدی خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی شامل حملات قلبی و همچنین افزایش 21.5 درصدی خطر بروز سکته‌های مغزی در چنین روزی است.  به نقل از تابناک پژوهشهای جدید دانشمندان سوئیسی…

  زیاد شدن مرگ افراد در سالروز تولد!Reviewed by Aryan on Jun 18Rating:

  آمار مرگ در سالروز تولد برای افراد بیمار نشان‌دهنده افزایش 18.6 درصدی خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی شامل حملات قلبی و همچنین افزایش 21.5 درصدی خطر بروز سکته‌های مغزی در چنین روزی است.

   به نقل از تابناک پژوهشهای جدید دانشمندان سوئیسی نشان می‌دهد امکان مرگ افراد در سالروز تولدشان 14 درصد بیشتر از زمان‌های دیگر است.

  در این پژوهش محققان 2.4 میلیون مرگ را طی یک بازه زمانی 40 ساله تحلیل کرده و بر اساس نتایج به دست‌آمده از یک داده وسیع، پی به افزایش 13.8 درصدی مرگ‌ها در سالروز تولد در مقایسه با هر زمان دیگری بردند.

  این خطر با افزایش سن و بالا رفتن ارقام تا 18 درصد برای افراد بالای 60 سال همراه است.

  آمار مرگ در سالروز تولد برای افراد بیمار نشان‌دهنده افزایش 18.6 درصدی خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی شامل حملات قلبی و همچنین افزایش 21.5 درصدی خطر بروز سکته‌های مغزی در چنین روزی است.

  همچنین ارقام موجود از افزایش 10.8 درصدی مرگ افراد مبتلا به سرطان حکایت دارد.

  در این میان افزایش 34.9 درصدی خودکشی‌ها در بین مردان و افزایش 28.5 درصدی مرگ‌های ناشی از تصادف نیز حائز اهمیت بود.

  همچنین آمار نشان‌دهنده افزایش 44 درصدی سقوط‌های مرگبار در روز تولد است.

  دیدگاه محققان در خصوص توضیح مرگ افراد در روز تولدشان متفاوت است. گروهی از آن‌‌ها که حامی «نظریه تعویق» هستند، بر این باورند افراد بیمار در مرحله بحرانی تا سالروز تولد خود دوام می‌آورند؛ اما گروه دیگر مدعی‌اند فرضیه تعویق توسط یافته‌های آن‌ها تایید نمی‌شود. همچنین «نظریه سالروز» بیان‌کننده نقش روز تولد در افزایش احتمال مرگ است.

  دانشمندان معتقدند که «استرس» نقش مهمی را در مرگ‌های سالروز تولد ایفا کرده و مرگ و میر «واکنش سالروز» بیشتر تحت عنوان «افسردگی روز تولد» شناخته شده است.

  نتایج این پژوهش در مجله Annals of Epidemiology انتشار یافته است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.