• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بررسی دیدگاه رهبری در باره مشایی و مخالفان
  کد خبر : 609805

  بررسی دیدگاه رهبری در باره مشایی و مخالفان

  بررسی دیدگاه رهبری در باره مشایی و مخالفانReviewed by Aryan on Jun 17Rating: پس از انتشار سخنان روشنگرانه حجت الاسلام والمسلمین بهمن شریف زاده، استاد حوزه و دانشگاه و سردبیر سابق فصلنامه کتاب نقد در گفت و گو با روزنامه شرق و حمایت او از دیدگاه های فرهنگی دولت، مخالفان که در برابر این منطق…

  بررسی دیدگاه رهبری در باره مشایی و مخالفانReviewed by Aryan on Jun 17Rating:

  مشایی

  پس از انتشار سخنان روشنگرانه حجت الاسلام والمسلمین بهمن شریف زاده، استاد حوزه و دانشگاه و سردبیر سابق فصلنامه کتاب نقد در گفت و گو با روزنامه شرق و حمایت او از دیدگاه های فرهنگی دولت، مخالفان که در برابر این منطق شوکه شده و خود را باخته یافتند عصبانیت خویش را در گلوی صفار هرندی، وزیر برکنار شده دولت اسلامی بروز دادند و تا توانستند اتهام، فحاشی ، بی منطقی و غوغاسالاری خویش را نمایاندند.

  حجت الاسلام و المسلمین محمد فاطمی پور:بررسی دیدگاه امام خامنه ای در خصوص مشایی و مخالفان
  به بهانه هتاکی اخیر صفار هرندی

  پس از  انتشار سخنان روشنگرانه حجت الاسلام والمسلمین بهمن شریف زاده، استاد حوزه و دانشگاه و سردبیر سابق فصلنامه کتاب نقد در گفت و گو با روزنامه شرق و حمایت او از دیدگاه های فرهنگی دولت، مخالفان که در برابر این منطق شوکه شده و خود را باخته یافتند عصبانیت خویش را در گلوی صفار هرندی، وزیر برکنار شده دولت اسلامی بروز دادند و تا توانستند اتهام، فحاشی ، بی منطقی و غوغاسالاری خویش را نمایاندند. با توجه به این که استاد بهمن شریف زاده در مصاحبه مذکور خود را مدافع دیدگاه های مهندس مشایی خوانده بود و همین مساله موجب عصبانیت امثال هرندی گشته ، لازم است به تببین موضوع مشایی و مخالفان از دیدگاه رهبری بپردازیم.
  یکی از شبهاتی که پیرامون آقای مشایی مطرح است این که چرا وقتی مقام معظم رهبری از احمدی نژاد خواست که ایشان را از دستگاه دولتی حذف کند، جناب آقای احمدی نژاد در برابر حکم آقا مقاومت کرده و مشایی را به رییس دفتری منصوب نمودند؟
  1- نامه ای که امام خامنه ای برای احمدی نژاد فرستادند بدون تاریخ و سربرگ می باشد و معلوم است که این نامه اساسا خصوصی بوده و کسانی که این نامه را بدون اجازه منتشر نمودند بی تقوایی کرده اند.
  2- آقای مشایی در جمع وعاظ تهران گفت : بعد از این نامه، آقای احمدی نژاد خدمت مقام معظم رهبری رسیدند و از ایشان وقت گرفتند که مثلا صبر کنید اگر نتوانستم جو رسانه ای که در آن روز ها به شدت متشنج بود را آرام کنم بعدا پیشنهاد شما را عمل خواهم کرد و مقام معظم رهبری پذیرفتند.
  3- متن نامه مؤید مطلب آقای مشایی است چرا که مقام معظم رهبری در این نامه خصوصی آقای مشایی را جناب آقای مشایی خطاب کرده اند و دلیل عزل ایشان را سرخوردگی دوستانشان معرفی نمودند و نه عدم کفایت.
  4- دلیل سرخوردگی دوستداران دکتر احمدی نژاد در عدم کفایت آقای مشایی نیست و همه می دانند دلیل اصلی آن روزنامه ها و سایت های اصولگرای مخالف دکتر احمدی نژاد بود که توانسته بودند در آن زمان موجی را علیه رییس جمهور ایجاد کنند
  5- بعد از انتشار نامه و استعفای آقای مشایی مقام معظم رهبری در جمع قاریان قرآن مسئله را این گونه تحلیل کردند:

  الف ) برخی می خواهند اختلاف ایجاد کنند و این کارشان اشتباه است. باید به جای درگیری با یکدیگر با هم همکاری کنند. این مطالب اشاره به رسانه های اصولگرایی دارد که به جای این که در کنار دولت بمانند و کار کنند می خواهند در کشور دودستگی ایجاد نمایند:
  من مى‏بینم تو همین قضایاى سه چهار روز اخیر باز بعضى‏ها هى می خواهند اختلاف ها و شکاف ها را بیشتر کنند؛ نه، نباید اختلاف به وجود بیاید؛ همه با هم برادرند، همه با هم همکارى باید بکنند؛ همه باید براى ساختن کشور به یکدیگر کمک بکنند. 
  ب ) تهمت به آقای مشایی، تهمت بیهوده است و دارای منطق قوی نمی باشد:
  به کسى نباید بیهوده تهمت زد 
  ت ) آقای مشایی صلاحیت معاون اولی را دارد. ایشان حتی صلاحیت ریاست دفتری را هم دارد و شما مخالفان نباید ایشان را از آن چه صلاحیت آن را دارد نفی کنید. آقا با این جملاتشان نشان دادند که از انتصاب آقای مشایی به عنوان رییس دفتری اصلا نگران و ناراحت نیستند و حتی به جای این که علیه دولت صحبت کنند خطاب به مخالفان می گویند که شما دارید اشتباه می کنید:
  کسى را نباید به خاطر یک امر، از همه‏ى آن چیزهائى که صلاحیت محسوب میشود، انسان او را نفى بکند. 
  ج ) مخالفان دکتر احمدی نژاد در مورد آقای مشایی بی انصافی کرده اند:
  با انصاف باید بود؛ با انصاف باید عمل کرد؛ با انصاف باید حرف زد. خداى متعال در مورد دشمنان میگوید: «و لا یجرمنّکم شنآن قوم على الّا تعدلوا اعدلوا هو اقرب للتّقوى»؛(7) اگر با کسى دشمنید، این دشمنى موجب نشود که نسبت به او بى‏انصافى کنید، بى‏عدالتى کنید؛ حتّى نسبت به دشمن؛ 
  ح ) آقای مشایی دشمن انقلاب نیست
  حالا آن که دشمن هم نیست. 
  خ ) مقام معظم رهبری خطاب به دشمنان آقای مشایی می گوید که این کارتان یعنی از اصول خارج شدن. یعنی دشمنی و شکاف بی جا و بی مورد. یعنی بی عدالتی:
  بى‏عدالتى‏ها را همه کنار بگذارند؛ بى‏انصافى‏ها را همه کنار بگذارند؛ همه در زیر پرچم نظام اسلامى و جمهورى اسلامى جمع بشوند؛ اصولى وجود دارد، به آن اصول همه پابندى خودشان را اعلام بکنند. در کنار هم باشند 
  د) مخالفان آقای مشایی نهایتا می توانند مدعی شوید که با ایشان اختلاف سلیقه دارند:
  اختلاف سلیقه هم باشد. چه اشکال دارد؟ همیشه اختلاف سلیقه بوده. 
  ر ) مخالفان ، اختلاف سلیقه ای که دارند را به علت دشمنیشان با دکتر احمدی نژاد تبدیل کرده اند به یک چماق و بر سر آقای مشایی می زنند. این اوج بی انصافی و بی عدالتی است. آن ها اختلاف نظر را با هواهای نفسانی جمع کرده اند و تهمت بیهوده می زنند:
  در دوران هاى مختلف هر جائى که این اختلاف سلیقه‏ها و اختلاف برداشت ها با هواى نفس انسان مخلوط شد، کار خراب می شود. هواى نفس را باید خیلى ملاحظه کرد. به خودمان در فریب خوردن از هواى نفس سوءظن داشته باشیم. نگاه کنیم ببینیم کجا نفس است و هوا‏هاى نفسانى ماست؛ کجا نه، 
  ز ) مخالفان دولت با شعار تکلیف گرایی به میدان تخریب آمده اند. اولا باید مواظب بود که کجا تکلیف هست و کجا نیست و ثانیا در انجام تکلیف نباید دچار افراط شد. دشمنان با این کارشان قدم از دایره ی تکلیف بیرون گذاشته اند:
  واقعاً احساس تکلیف است؛ و در احساس تکلیف هم دقت بکنیم که قدم از دایره‏ى تکلیف آن طرف‏تر نباید گذاشت؛ زیاده‏روى نباید کرد. 
  س ) مخالفان بی تقوایی کرده اند و می بایست به سوی رعایت تقوا حرکت کنند تا خداوند آنان را ببخشد :
  باید سعى بکنیم دیگر؛ تلاشمان این باشد؛ تقوا این است. تقوا یعنى تلاش و مراقبت براى انجام وظیفه؛ این معناى تقواست. این تلاش را داشته باشیم، یک وقت هم اگر چنانچه لغزشى پیش آمد، آن وقت خداى متعال عفو خواهد کرد؛ خداى متعال آن وقت از لغزشهاى ما خواهد گذشت؛ آن وقتى که ما مراقب باشیم.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.