• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » زورگیران مأمورنما در تهران شکار شدند
  کد خبر : 609777

  زورگیران مأمورنما در تهران شکار شدند

  زورگیران مأمورنما در تهران شکار شدندReviewed by Aryan on Jun 17Rating: اراذل و اوباشی که در پوشش مأمور از کارگران ساختمانی زورگیری می‌کردند، شکار شدند.  به نقل از فارس، در ساعت 20:30 روز ششم خرداد مأموران کلانتری 141 شهرک راه آهن در حین گشت‌زنی در خیابان کاج، متوجه فریادهای کمک‌خواهانه تعدادی از شهروندان شدند که…

  زورگیران مأمورنما در تهران شکار شدندReviewed by Aryan on Jun 17Rating:

  اراذل و اوباشی که در پوشش مأمور از کارگران ساختمانی زورگیری می‌کردند، شکار شدند.

   به نقل از فارس، در ساعت 20:30 روز ششم خرداد مأموران کلانتری 141 شهرک راه آهن در حین گشت‌زنی در خیابان کاج، متوجه فریادهای کمک‌خواهانه تعدادی از شهروندان شدند که در حال تعقیب جوانی ملبس به لباس نظامی، بودند.

  مأموران کلانتری با مشاهده این صحنه، بلافاصله به دستگیری جوان به اسم محمود 20 ساله اقدام کردند و در همان تحقیقات اولیه متوجه شدند که این فرد به همراه همدستان خود به زورگیری از تعدادی از کارگران ساختمانی شاغل در یک ساختمان نیمه کاره اقدام کرده است.

  با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

  اظهارات شاکیان

  کارآگاهان در اولین مرحله بررسی این پرونده به تحقیق از شاکیان پرونده پرداختند؛ کارگران ساختمانی که شاکیان این پرونده بودند در اظهارات خود به کارآگاهان گفتند: پس از پایان کار روزانه، در داخل ساختمان در حال استراحت بودیم که ناگهان چند نفر که همگی آنها لباس‌های نظامی به تن داشتند وارد ساختمان شده و به بهانه اینکه ما اقدام به مصرف و نگهداری مواد مخدر کرده‌ایم، شروع به بازرسی از محل استراحت ما کردند و همه وسایل ما را به هم ریختند.

  ناگهان در حالی‌که تا آن زمان ما تصور می‌کردیم این افراد مأمور هستند، با چاقو و قمه به سمت ما حمله‌ور شده و شروع به تهدید کردند و نهایتاً پس از سرقت مبلغ یک میلیون و 400 هزار تومان وجه نقد و همچنین 8 دستگاه گوشی تلفن همراه از ساختمان خارج شدند.

  شاکیان پرونده در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفتند: زمانی که سارقان قصد فرار از داخل ساختمان را داشتند، اطمینان پیدا کرده بودیم که آنها به هیچ عنوان نمی‌توانند مأمور باشند؛ به همین منظور در زمان فرار آنها از داخل ساختمان، به تعقیب آنها پرداخته و نهایتاً با کمک مأموران کلانتری موفق به دستگیری یکی از آنها شدیم.

  سرقت مشابه در شهرک گلستان

  با توجه به اطلاعات به دست آمده و شناسایی سرقت مشابه دیگری در غرب تهران، کارآگاهان به مواجهه حضوری متهم با شاکیان پرونده اقدام کردند و متهم پرونده توسط این افراد مورد شناسایی قرار گرفت.

  در تحقیقات انجام شده و اعتراف صریح متهم مشخص شد که وی به همراه سایر همدستانش، در سرقت مشابهی از یک ساختمان نیمه کاره در حال ساخت واقع در شهرک گلستان، با همدستی دیگر اعضای گروه اقدام به زورگیری مبلغ 300 هزار تومان وجه نقد و 3 دستگاه گوشی تلفن همراه از کارگران این ساختمان کرده است.

  اعترافات صریح متهم

  با توجه به اطلاعات به دست آمده در خصوص پرونده و شناسایی متهم از سوی 12 نفر، متهم به اسم محمود صراحتاً به زورگیری در پوشش مأمور اعتراف و دیگر همدستان خود به اسامی ایمان، حسین، قاسم، ولی، مصطفی و احسان با میانگین سنی 20 سال و همچنین زورگیری از عابران و رهگذران، اعتراف کرد.

  دستگیری اعضای گروه

  با اعتراف صریح محمود و اطلاعات به دست آمده در خصوص محل‌های تردد متهمان در پارگ چیتگر، کارآگاهان در اولین مرحله از دستگیری‌های خود اقدام به دستگیری همدستان محمود در سرقت خیابان کاج کرده و در روز 8 خرداد موفق به دستگیری ایمان و حسین شدند.

  با دستگیری این دو متهم و انجام تحقیقات مشخص شد که آنها با استفاده از یک دستگاه خودرو نیسان آبی رنگ و بعضاً موتورسیکلت‌های طرح هوندا 125 اقدام به سرقت و زورگیری در شمال غرب و غرب تهران کرده‌اند.

  با اطلاعات به دست آمده از ایمان، به عنوان سرکرده گروه، کارآگاهان پایگاه دوم در روز 22 خرداد توانستند 4 عضو دیگر به اسامی قاسم، ولی، مصطفی و احسان را دستگیر کنند. متهمان نیز پس از دستگیری صراحتاً به زورگیری از رهگذران و همچنین سرقت از ساختمان‌های نیمه کاره، با استفاده از تاریکی هوا، اعتراف و انگیزه خود از این سرقت‌ها را نیز تهیه هزینه تفریحات خودعنوان کردند.

  سرهنگ کارآگاه مهرداد یگانه، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر با اشاره به شناسایی دقیق برخی از محل‌های سرقت واقع در شهرک راه آهن، شهرک گلستان و پارک چیتگر، گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان این افراد با استفاده از لباس‌های نظامی و معرفی خود به عنوان مأمور، به ویژه مأمور مبارزه با موادمخدر و به بهانه بازرسی از افراد یا ساختمان‌های نیمه کاره برای کشف موادمخدر، اقدام به سرقت وجوه نقد و گوشی‌های تلفن همراه مالباختگان کرده‌اند که در حال حاضر با توجه شناسایی دقیق متهمان، شناسایی و دعوت از سایر شکات و مالباختگانی که توسط این افراد مورد سرقت، زورگیری و تهدید قرا گرفته‌اند در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

   وی افزود: از همه شهروندانی که با این شیوه و از اواخر سال گذشته مورد سرقت و زورگیری در مناطق غرب و شمال غرب تهران قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهمان و طرح شکایات خود به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی ـ خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.