• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سفر ولیعهد بحرین به انگلیس
  کد خبر : 6077

  سفر ولیعهد بحرین به انگلیس

  سفر ولیعهد بحرین به انگلیسReviewed by Aryan on May 20Rating: در حالیکه رژیم آل خلیفه به دلیل کشتار مردم بحرین و سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز آنان که خواستار حقوق مشروع خود هستند، با انزوای سیاسی و اعتراضات شدید جهانی مواجه شده است، دولت انگلیس از ولیعهد این کشور استقبال کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی…

  سفر ولیعهد بحرین به انگلیسReviewed by Aryan on May 20Rating:
  5nyhl1u4xsld56qmwk.jpg
  در حالیکه رژیم آل خلیفه به دلیل کشتار مردم بحرین و سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز آنان که خواستار حقوق مشروع خود هستند، با انزوای سیاسی و اعتراضات شدید جهانی مواجه شده است، دولت انگلیس از ولیعهد این کشور استقبال کرد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری العالم ، دیدار روز پنجشنبه شیخ “سلمان بن حمد آل خلیفه ” ولیعهد بحرین و “دیوید کامرون ” نخست وزیر انگلیس در لندن اعتراض گروه های حقوق بشر در انگلیس را برانگیخت.

  ” پیتر تاچل ” یک فعال حقوق بشر تصریح کرد: اقدام کامرون در استقبال از ولیعهد بحرین اشتباهی بزرگ است در حالیکه رژیم بحرین ، بازداشت و شکنجه و قتل تظاهرکنندگان بی پناه را متوقف نمی کند.

  وی افزود: اگر وظیفه ما حمایت از شهروندان در لیبی است پس چرا از شهروندان بحرینی حمایت نمی کنیم؟

  ” کیت آلن ” یک مسوول در سازمان عفو بین الملل نیز گفت: دیوید کامرون باید از فرصت استفاده می کرد و آشکارا به حکومت بحرین می گفت که باید اقدامات سرکوبگرانه را به پایان برساند اما کامرون مسئله حقوق بشر را فدای توافقنامه های تجاری و قراردادهای فروش سلاح کرد.

  واکنش شدید به سفر ولیعهد بحرین به انگلیس ، نخست وزیر انگلیس را مجبور کرد تا بیانیه ای صادر کند.

  در این بیانیه ادعا شده که کامرون در این دیدار مراتب نگرانی انگلیس از سرکوب مردم بحرین را به اطلاع ولیعهد این کشور رسانده و خواستار اصلاحات بدون سرکوب در بحرین شده است.

  براساس این بیانیه ، نخست وزیر انگلیس اقدامات ولیعهد بحرین برای آنچه دست یافتن به یک ” پیشرفت سیاسی اقتصادی ” خوانده شد و حمایت خود را از او را اعلام کرده است.

  اما سخنگوی کامرون تفاوت تعامل انگلیس با لیبی و بحرین را اینگونه توجیه کرد: ما همواره تاکید کرده ایم که اوضاع در هر کشور متفاوت است اما در همه حال از اصلاحات و گفت وگو حمایت می کنیم.

  دفتر نخست وزیری انگلیس هم اعلام کرد که گفت وگوهایی میان مسوولان دو کشور درباره “بهار جهان عرب و روند صلح در خاورمیانه و اوضاع بحرین” خواهد بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.