• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانستنی های سفر , مطالب برگزیده سایت » دانستنيهاي مفيد براي گردشگران در طبيعت
  کد خبر : 606904

  دانستنيهاي مفيد براي گردشگران در طبيعت

  دانستنيهاي مفيد براي گردشگران در طبيعت Reviewed by Aryan on Jun 13Rating: پیدا کردن جهات توسط آثار طبیعی و طبیعت : * بیشتر شاخه های درختان به جهت جنوب رشد می کند و شاخه های کمتری در جهت شمال می رویند. این را می توان با ایستادن در راستای تنه درخت به خوبی مشاهده کرد…

  دانستنيهاي مفيد براي گردشگران در طبيعت Reviewed by Aryan on Jun 13Rating:

  پیدا کردن جهات توسط آثار طبیعی و طبیعت :

  * بیشتر شاخه های درختان به جهت جنوب رشد می کند و شاخه های کمتری در جهت شمال می رویند. این را می توان با ایستادن در راستای تنه درخت به خوبی مشاهده کرد .

  * بخش شمالی تنه درخت مرطوب تر از بخش رو به جنوب آن است و این به دلیل تابش کمتر خورشید به بخش شمالی می باشد. این را می توان از گلسنگ های روییده در بخش شمالی تنه درختان متوجه شد.

  * همچنین برخی جانوران مانند مورچه ها و موریانه ها لانه خود را در سمت روبه جنوب درختان که آفتابگیر است حفر می کنند.(مورچه‌ها خاک لانهٔ خود را به سمت جنوب یا شرق می‌ریزند ، زیرا تا درروز خاکریزشان به عنوان سایه‌ بانی برایشان عمل کند ) ، تا راحت‌تر کار خود را انجام دهند.

  * در بهار برف های روی دامنه های رو به جنوب زود تر از دامنه های شمالی ذوب می شوند .

  روش های مذکوره جزو روش های متداول برای تعیین جهت می باشد

  * مواقع بی آبی و تشنگی زیاد ، پیراهن خود را در بیاورید و از قسمت سینه و شکم (نیم تنه بالا ) روی سنگی که بیشتر ساعات روز در سایه بوده است و کمی سرد و نمناک است دراز بکشید وتا حدود 20 دقیقه در همان حالت بمانید .

  با این عمل احساس تشنگی فرو کش خواهد کرد و تا مدتی در حدود نصف روز (8-6 ساعت) احساس تشنگی نمی کنید . ( تشنگی کمتر خواهد شد )

  * اگر آدامس همراه خود دارید حتما از آن استفاده نمایید زیرا سبب ترشح بزاق دهان شما می شود بخصوص اگر طعم آن اکالیپتوس یا نعنا باشد .

  * یکی از راحت ترین راه های تهیه آب تعقیب رد پای جانوران است مطمئن باشید اگر در منطقه ای که شما هستید رد پای جانوری وجود داشته باشد قطعا به آب نزدیک هستید ، شترها در بیابان و اکثر جانوران در هنگام غروب آفتاب به سمت آب می روند و در نهایت شما را به سمت آب هدایت می نمایند .

  * روش دیگر تهیه آب در کویر استفاده از گیاهان کویری است . این گیاهان معمولا ریشه و ساقه پر آبی دارند .البته باید متذکر شوم که امکان اسکان مار ها و …. در این محل ها وجود دارد البته نه در هر فصل عموما تابستان ها .
  * در محلی که دریاچه های نمک وجود دارد می توانید معمولا در 50 سانتی متری به آب نمک برسید . می توانید با جوشاندن وسپس سرد کردن بخار آب به آب دست یابید به روش تقطیر .

  * اگر به این امکانات هم دسترسی نداشتید تکه ای از ریگ بیابان را در زیر زبان خود قرار دهید این روش باعث می شود بزاق های دهان شما ترشح شوند و از میزان تشنگی شما کاسته شود .

  * یكي ازعلايم آب وجود سبزه است. هر نقطه که سبزی ببينيد مطمئن باشید كه آب در آن ناحيه وجود دارد و هر جا كه سبزه‌های بلندتر و شاداب‌تر داشته باشد به منبع آب نزديك‌ تر است .

  * مواقع بی آبی گنجشك‌ ها بهترين نشانه‌اند برای یافتن آب ، حداكثر فاصله اين پرندگان كوچك حشره‌ خوار تا منبع نوشيدن آب به يك كيلومتر نمي‌ رسد. آنها قادر نيستند بيش از هزار متر از آب دور شوند در ضمن هر جا تعداد بيشتری از انواع پرندگان كوچك نظير سار،‌ مرغ زنبورخوار و بلبل يا سره مشاهده كرديد به منبع آب نزديك‌ تر شده‌ايد .

  کانون تحقیقاتی طبیعت و تمدن / پیج گزیده اخبار علمی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.