• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » برخوردهای‌سلبی جوانان را به لجاجت‌می کشاند
  کد خبر : 606278

  برخوردهای‌سلبی جوانان را به لجاجت‌می کشاند

  برخوردهای‌سلبی جوانان را به لجاجت‌می کشاندReviewed by Aryan on Jun 13Rating: دکتر مجید ابهری علت های افزایش بد حجابی از نگاه رفتار شناسی با توجه به این که حجاب یکی از محورهای اصلی در ارزش های اخلاقی انقلاب است .مقابله با آن در سر لوحه ی کار ناتوی فرهنگی قرار داشته و به طور جدی…

  برخوردهای‌سلبی جوانان را به لجاجت‌می کشاندReviewed by Aryan on Jun 13Rating:

  دکتر مجید ابهری علت های افزایش بد حجابی از نگاه رفتار شناسی با توجه به این که حجاب یکی از محورهای اصلی در ارزش های اخلاقی انقلاب است .مقابله با آن در سر لوحه ی کار ناتوی فرهنگی قرار داشته و به طور جدی به عنوان هدف تهاجم تعریف شده است .

  دکتر مجید ابهری گفت : بر خوردهای فصلی شدید یا ضعیف از یک طرف و حرکت های مقابله ای و ضعف برنامه های فرهنگی از طرف دیگر ازعلت های اساسی گسترش بد حجابی بوده و از نگاه آسیب شناختی در 32 سال گذشته علی رغم صرف میلیاردها تومان هزینه توسط 22 سازمان و نهاد پیشگیری کننده و هزینه های  قابل توجه توسط بعضی سازمان ها در جهت طراحی لباس اسلامی ، عدم توفیق سازمان های یاد شده و ضعف طراحی و ارائه ی الگوهای پوشش اسلامی از جهت دیگر باعث شد که دختران و زنان جوان خود به دنبال الگوی پوشش بروند .

  وی افزود:بسیاری از بانوان علاقه مند هستند ضمن رعایت حجاب اسلامی ،‌پوشش آن ها زیبا و مطابق مد روز باشد . متاسفانه در سه دهه گذشته غیر از چند نوع چادر ملی و دانشجویی ، طراحان هیچ تلاشی در جهت ارائه الگوهای مطلوب ننموده اند. ازاین جهت هجوم لباس های تولید شده در ترکیه به بازار ایران، همین طور پوشش های غیر متعارف گروه های مرجع رفتاری (‌هنرپیشه ها و…)‌باعث شد امروز با چنین آشفته بازار پوشش روبرو شویم .
  وی ادامه داد :مصداق بد حجابی باید توسط کارشناسان دینی و روان شناسی تعریف و اعلام گردد و پیشگیری از گسترش هجوم ناتوی فرهنگی و اجتماعی باید در قالب لباس های مناسب از نظر رنگ ، طرح و دوخت انجام پذیرد .

  وی با بیان این که سال گذشته نمایشگاه لباس علاوه بر میلیون تومان هزینه هیچ نتیجه مثبتی نداشت اظهارداشت : مقابله با مانکن های خیابانی یعنی کسانی که با برنامه و قصد معین در جهت قانون شکنی و زشتی زدایی حرکت می کنند باید در طول سال و توسط افراد تحصیل کرده با رفتار اسلامی و برخورد فرهنگی انجام پذیرد .
  این آسیب شناس بیان داشت : برخوردهای سلبی جوانان را به موضع لجاجت و انتقام جویی می کشد واز آن جا که تجربه ما در 30 سال گذشته بیانگر شدت و ضعف مقابله با بد حجابی بوده امیدواریم این بار حرکت های فرهنگی به طور یکنواخت و با ملاطفت ادامه یابد و افرادی که با قصد و هدف اهانت به افکار عمومی و جریحه دار نمودن احساسات جامعه  اقدام به پوشش های غیر متعارف می کنند مورد آموزش قرار گیرند .
  وی درادامه گفت : رسانه ها ی نوشتاری و تصویری و در راس آن ها صدا و سیما باید به طور جهادی وارد شود .
  وی ادامه داد :‌ با مجموعه ای از این نکات آرزو می نمایم که شاهد مناظر آزار دهنده در این زمینه از شبکه های ماهواره ای نباشیم .

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • یه ادم

   بابا هر سال این معرکه رو داریم . اگه می فهمین بفهمین اگه نه که هیچی . شما اگه تونستید بزور یه چیزو از یه بچه 3 ساله بگیرین یا بزور یه چیزو بهش بخورنین اگه هم بخوره بالا می اره . اگه این مطلبو می گیرین که هیچی اگه نه خودتونو به خواب زدین . ایها الناس بفهمینننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.