• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » سپهر حیدری:به خاطر علي دايي از پرسپوليس رفتم
  کد خبر : 606255

  سپهر حیدری:به خاطر علي دايي از پرسپوليس رفتم

  سپهر حیدری:به خاطر علي دايي از پرسپوليس رفتمReviewed by Aryan on Jun 13Rating:   ایران ویج:در شرايطي که با کاپيتاني ذوب آهن روند تبديل شدن به يک ستاره را در فوتبال ايران طي مي کرد، به يکباره راهي پرسپوليس تهران شد. در همان سال اول حضورش در اين تيم، حساسترين گل تاريخ ليگ را در…

  سپهر حیدری:به خاطر علي دايي از پرسپوليس رفتمReviewed by Aryan on Jun 13Rating:

   
  ایران ویج:در شرايطي که با کاپيتاني ذوب آهن روند تبديل شدن به يک ستاره را در فوتبال ايران طي مي کرد، به يکباره راهي پرسپوليس تهران شد. در همان سال اول حضورش در اين تيم، حساسترين گل تاريخ ليگ را در دقيقه 97 ديدار پرسپوليس مقابل سپاهان به ثمر رساند تا به محبوبترين بازيکن پرسپوليس تبديل شود و از طرف ديگر با گرفتن قهرماني از تيم همشهري خود سپاهان در اصفهان تا سرحد منفور شدن پيشروي کند.

  سپهر در سالهاي پس از آن قهرماني در اين تيم ماند و حتي به کاپيتاني پرسپوليس رسيد، تا اينکه پس از جدايي علي دايي او نيز رهسپار ديار کريمان شد و به پرونده حضور در تيم محبوبش پرسپوليس خاتمه داد. حيدري اکنون فصل را به مس به پايان رسانده است و اين روزها شايعات حضورش در ذوب آهن جدي تر از هر زمان ديگري به گوش مي رسد.

  گفتگوي مفصل ايمنا با سپهر شايد براي شما هم خواندني باشد:

  بالاخره ذوب آهني مي شوي يا خير؟
  حقيقت اين است که من هنوز هيچ مذاکره جدي با ذوب آهن انجام نداده ام. از دو تيم شهرستاني و يک تيم تهراني پيشنهادهاي بسيار خوبي دارم و مطمئناً تا پايان هفته در مورد تيم فصل آينده ام تصميم گيري مي کنم.

  ولي بسياري بازگشت تو به ذوب آهن را خيلي محتمل مي دانند؟
  فعلاً بايستي صبر کرد و ديد در پايان هفته چه اتفاقي مي افتد. خودم هم دوست دارم در اصفهان به فوتبالم ادامه دهم چرا که دوري از خانواده براي من خيلي سخت است.

  حالا بعد از 5 سال جدايي از فوتبال اصفهان، از تصميمي که براي پيوستن به پرسپوليس گرفتي راضي هستي؟
  بسيار زياد- فکر مي کنم موفق ترين بازيکن تاريخ اصفهان در خارج از اصفهان بودم. از ذوب آهن به پرطرفدارترين تيم ايران و آسيا يعني پرسپوليس پيوستم. سه قهرماني با پرسپوليس تجربه کردم و مهمترين گل تاريخ ليگ را نيز براي اين تيم به ثمر رساندم، گلي که قهرماني ليگ را براي پرسپوليس رقم زد. بعد نيز به مس پيوستم و خوشبختانه با اين تيم ليگ را با رتبه يک رقمي به پايان رسانديم. در کرمان مردم اين تيم خيلي به من لطف داشتند و خيلي خوشحال مي شوم که هواداران پرسپوليس هنوز با ايميلها و پيامهايي که به من مي دهند مرا شرمنده مي سازند.

  با وجود اينکه عملکرد خوبي براي پرسپوليس داشتي خداحافظي با شکوهي با اين تيم نداشتي؟
  خوب شايد علت اين امر اين بود که من همراه با علي دايي و در دفاع از صحبتهاي به حق او از پرسپوليس جدا شدم. همه هم علت اين موضوع را مي دانند. من در زمان کاشاني و استيلي به خاطر نام پرسپوليس به اين تيم پيوستم و هيچ چشمداشت مالي هم نداشتم و در پايان هم وقتي ديدم علي دايي حرف حق مي زند به عنوان کاپيتان پرسپوليس از او و ساير هم تيمي هايم دفاع کردم و از پرسپوليس جدا شدم.

  به نظر تو اين کار حرفه اي بود؟
  به نظر شما عيبي دارد کاپيتان يک تيم از سرمربي تيمش دفاع کند؟

  با اين وجود اصلاً پس از جدايي تو از پرسپوليس همچون بازيکنان بزرگ تاريخ اين باشگاه با تو برخورد نشد.
  من نيازي ندارم به اينکه چنين رفتاري با من بشود. همين که در قلب هواداران پرسپوليس جاي دارم براي من کافي است. رابطه من با هواداران پرسپوليس بسيار خوب است. من هنوز 40 درصد از قرارداد فصل پيشم طلبکار هستم و به احترام همين هواداران و باشگاه پرسپوليس شکايتي نکرده ام.

  موقعي که بحث حضورت در پرسپوليس مطرح شد گفتي که به خاطر تحصيل قصد داري به پرسپوليس بپيوندي، ماجراي ادامه تحصيل چه شد؟
  خوشبختانه فوق ليسانس را گرفتم و درصدد هستم در اولين شرايط براي گرفتن مدرک دکترا به تحصيلاتم ادامه دهم.

  شايد اگر در ذوب آهن مي ماندي به عنوان کاپيتان ذوب آهن به همراه نسل بازيکناني که با هم متولد شديد افتخارات بزرگي را با اين باشگاه اصفهاني رقم مي زديد و هم اکنون نويدکياي ذوب آهن به شمار مي رفتي؟
  من اعتقاد دارم بسيار خوش موقع از ذوب آهن جدا شدم. من از 9 سالگي تا 26 سالگي در ذوب آهن بود. از بچگي دوست داشتم به پرسپوليس بروم. در ذوب آهن بسيار موفق بودم و شايد اگر در اين تيم مي ماندم با افت روبرو مي شدم. نياز به تغيير داشتم و اين موضوع براي اغلب فوتباليستها به وجود مي آيد. شايد به همين دليل بود که در پرسپوليس هم موفق بودم. در عرض 4 سال 7 مربي عوض کردم اما همه آنها مرا به عنوان بازيکن ثابت بازي دادند. خوشحالم که در دو باشگاه بزرگ ذوب آهن و پرسپوليس توپ زدم و مسير درستي را هم طي کردم.

  ولي با توجه به روندي که بازيکناني نظير خلعتبري، گردان، ماهيني و قاضي در ذوب آهن طي کردند شايد با پتانسيلي که تو داشتي با ماندن در اين تيم به يک بازيکن بزرگ ملي بدل مي شدي؟
  من زماني که در ذوب بودم ملي پوش شدم و بعد از آن در پرسپوليس هم چند باري به تيم ملي دعوت شدم. به هر حال حضور من در تيم ملي هر بار با مشکلات زيادي همراه بود و خودم فکر مي کنم تيم ملي قسمت من نبود. به هر حال باز هم خدا را شاکرم که 6 بازي ملي دارم.

  زماني تو در پرسپوليس و محسن بنگر در سپاهان کري بسيار زيادي با هم داشتيد. اکنون او دقيقاً پست تو در پرسپوليس را گرفته است.
  نظر خاصي در اين ارتباط ندارم. براي من پرسپوليس مهم است و اميدوارم هواداران اين تيم با نتايج اين تيم خوشحال شوند.

  به عنوان سوال آخر. جزو بازيکن محبوب پرسپوليس به شمار مي روي ولي قبول داري به همان نسبت که در پرسپوليس محبوب هستي، در شهر خودت محبوبيت چنداني نداري؟
  اين نظر شماست و نمي دانم از اين صحبت به دنبال چه هستيد؟ همشهريان من مردم فهيمي هستند و فوتبال حرفه اي را درک مي کنند. من پس از پايان فصل به اصفهان برگشتم و اکنون وقتي مردم مرا در شهر مي بينند چه سپاهان و چه ذوب آهن به من احترام مي گذارند. به هر حال شايد برخي از فوتبال دوستان نظرات خاص خود را داشته باشند اما آن چيزي که من در اصفهان مي بينم جز احترام نيست.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.