• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » آغاز یازدهمین سال فعالیت «وبلاگ فارسی»
  کد خبر : 605745

  آغاز یازدهمین سال فعالیت «وبلاگ فارسی»

  آغاز یازدهمین سال فعالیت «وبلاگ فارسی»Reviewed by Aryan♥ on Jun 13Rating: بیست و سوم خرداد ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و یک، برای نخستین بار، سرویس وبلاگ فارسی راه اندازی شد و امکان وبلاگنویسی به زبان فارسی برای عموم و به صورت رایگان فراهم شد.   به گزارش روابط عمومی پرشین بلاگ، تا پیش…

  آغاز یازدهمین سال فعالیت «وبلاگ فارسی»Reviewed by Aryan♥ on Jun 13Rating:

  بیست و سوم خرداد ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و یک، برای نخستین بار، سرویس وبلاگ فارسی راه اندازی شد و امکان وبلاگنویسی به زبان فارسی برای عموم و به صورت رایگان فراهم شد.

   

  به گزارش روابط عمومی پرشین بلاگ، تا پیش از به وجود آمدن پرشین بلاگ، سایت‌های فارسی و حتی وبلاگ هایی بر اساس امکانات فنی و مالی اشخاص حقیقی و حقوقی و به صورت اختصاصی  راه اندازی شده بود که مقدمه ظهور پرشین بلاگ در وب فارسی بود و بدین ترتیب وبلاگستان فارسی متولد شد.

   

  اکثریت قریب به اتفاق وبلاگنویسان پیشکسوت، فعالیت خود را در پرشین بلاگ آغاز کردند و این پرشین بلاگ بود که راه وبلاگنویسی را برای همگان گشود.

   

  تا پایان سال 1382 پرشین بلاگ میزبان ده‌ها هزار وبلاگ شد و توانست به تنهایی رتبه زبان فارسی در اینترنت را به سطح چهارم جهان برساند، موضوعی که امروز با حضور ده‌ها سرویس دهنده فارسی و هزاران وبلاگنویس فارسی در سرویس دهنده های خارجی یا سایت های مستقل، در مجموع نیز تکرار نشده است و دلیل آن چیزی جز دشوار شدن رقابت جهانی و بازماندن وبلاگنویس ایرانی از جایگاه شایسته خویش نبوده است.

   

  بی تردید سقوط و کاهش نسبی حضور زبان فارسی در اینترنت و مهاجرت کاربران و اندیشه و روابط تعاملی ایرانی به سرویس دهنده های و شبکه های اجتماعی مجازی خارجی بسیار نگران کننده و مخل امنیت علمی، اقتصادی و اجتماعی و سیاسی کشور است و در سرنوشت آینده ایران تاثیرات گسترده و عمیقی خواهد داشت.

   

  از سوی دیگر وبلاگستان فارسی با ظرفیت ده‌ها میلیون صفحه بازدید روزانه و صدها هزار وبلاگ و ده‌ها هزار وبلاگنویس فعال، تولید کننده بخش عظیمی از محتوای ارزشمند فارسی در فضای وب و تکیه‌گاه اندیشه ایرانی در فضای مجازی است. حتی شبکه‌های اجتماعی موفق و مجازی ایرانی نیز از تجارب، محتوا و حضور وبلاگنویسان برخوردارند. رشد یکصد درصدی ترافیک بازدید از وبلاگهای پرشین بلاگ در سال 90 به تنهایی گواهی روشن از رشد واقعی و بی سر و صدای وبلاگستان است.

   

  پرشین بلاگ با تبریک این روز اعلام کرده است که در آستانه آغاز یازدهمین سال فعالیت خود، کوشش می کند تا به وظیفه حرفه ای خود وفادار بماند و تلاش خویش را مصروف ارتقای آینده کشور از مسیر اعتلای کمی و کیفی فضای مجازی نماید و دراین راه همچنان چشم امید به  همفکری ها و همدلی های شهروندان فضای مجازی و عنایات الهی دارد

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.