• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی » ایران دارنده بالاترین آمار منطقه در شروع سنگ سازی کلیه
  کد خبر : 605658

  ایران دارنده بالاترین آمار منطقه در شروع سنگ سازی کلیه

  ایران دارنده بالاترین آمار منطقه در شروع سنگ سازی کلیهReviewed by Aryan on Jun 13Rating: رئیس مرکز تحقیقات کلیه و مجاری ادرار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ایران در زمینه شروع و بروز سنگ سازی کلیه بالاترین آمار بین المللی را دارا است به گونه ای که آمار ایران در این زمینه بالاتر از…

  ایران دارنده بالاترین آمار منطقه در شروع سنگ سازی کلیهReviewed by Aryan on Jun 13Rating:

  رئیس مرکز تحقیقات کلیه و مجاری ادرار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ایران در زمینه شروع و بروز سنگ سازی کلیه بالاترین آمار بین المللی را دارا است به گونه ای که آمار ایران در این زمینه بالاتر از کشورهای منطقه است.
  عباس بصیری با اشاره به تحقیقاتی در زمینه بروز سنگ کلیه در ایران، گفت: براساس این تحقیقات مشخص شد که سالانه 135 نفر از هر یکصد هزار نفر در لیست بروز سنگ کلیه قرار می گیرند.

  وی افزود: بروز سنگ کلیه در مورد افرادی است که سابقه سنگ سازی نداشته اما به تدریج علایم سنگ سازی کلیه در آن ها دیده می شود.
  رئیس مرکز تحقیقات کلیه و مجاری ادرار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: از دلایل این امر منطقه جغرافیایی ایران، گرمای هوا، آمادگی ژنتیکی و الگوی تغذیه ای ایرانیان است.

  بصیری اضافه کرد: براساس بررسی ها، میزان نمک در ادرار ایرانیان بالاتر از استاندارد است که این نشاندهنده این است که ایرانیان از مایعات کمتری استفاده می کنند.
  وی درباره تاثیر نوع آب آشامیدنی که ایرانیان استفاده می کنند در ایجاد سنگ کلیه، گفت: ممکن است آب آشامیدنی در این زمینه تاثیر گذار باشد اما این مساله هنوز به اثبات نرسیده است.

  بصیری گفت: 90 درصد آبهای موجود در ایران سنگین و فوق سنگین و فقط چهار درصد آب های موجود در کشور سبک است.
  رئیس مرکز تحقیقات کلیه و مجاری ادرار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: میزان شیوع سنگ کلیه به صورت سالانه در ایران بین پنج تا 10 درصد است و این آمار در مردان بیشتر از زنان است.
  بصیری افزود: براساس تحقیق دیگری که در بیماران مبتلا به سنگ کلیه انجام گرفت مشخص شد که سن ابتلا به سنگ کلیه در افرادی که سابقه فامیلی داشته و تعداد بیشتری از افراد خانواده آن ها به این بیماری مبتلا شده اند، کاهش می یابد و به همان نسبت هر چه تعدادکمتری از افراد خانواده به این بیماری دچار شده اند، سن ابتلا افزایش یافته است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.