• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » رافائل نادال قهرمان رقابتهاي تنيس آزاد فرانسه شد
  کد خبر : 604532

  رافائل نادال قهرمان رقابتهاي تنيس آزاد فرانسه شد

  رافائل نادال قهرمان رقابتهاي تنيس آزاد فرانسه شدReviewed by Aryan on Jun 12Rating:   ایران ویج:رافائل نادال با پيروزي بر نوواك جوكوويچ براي هفتمين بار قهرمان رقابتهاي تنيس آزاد فرانسه شد و عنوان پرافتخارترين تنيس باز تاريخ اين مسابقات را از آن خود كرد.  بازي فينال عصر روز يكشنبه آغاز شد و نادال كه امسال…

  رافائل نادال قهرمان رقابتهاي تنيس آزاد فرانسه شدReviewed by Aryan on Jun 12Rating:

   
  ایران ویج:رافائل نادال با پيروزي بر نوواك جوكوويچ براي هفتمين بار قهرمان رقابتهاي تنيس آزاد فرانسه شد و عنوان پرافتخارترين تنيس باز تاريخ اين مسابقات را از آن خود كرد.

   بازي فينال عصر روز يكشنبه آغاز شد و نادال كه امسال در اوپن فرانسه هيچ ستي را به حريفان نباخته بود، دو ست اول را 6-4 و 6-3 برد. اما بعد از اينكه دو گيم اول ست سوم هم به‌ سود اين تنيس‌باز 26 ساله تمام شد، روند بازي تغيير كرد.

  جوكوويچ 6 گيم پياپي را از آن خود كرد و ست سوم را 6-2 برد. روند بازي در ست چهارم همچنان به‌سود جوكوويچ بود و اين تنيس‌باز صرب اميد داشت اولين تنيس‌بازي باشد كه در زمين رسي بعد از واگذار كردن دو ست اول، نادال را شكست مي‌دهد.

  اما ادامه اين بازي به‌ دليل بارندگي متوقف و ادامه كار به روز دوشنبه موكول شد.

  نادال روز دوشنبه دوباره با قدرت بازي را از سر گرفت و در همان گيم اول سرويس جوكوويچ را بريك كرد و با برد 7-5 در ست چهارم به قهرماني رسيد.

  قهرماني در تنيس آزاد فرانسه 2012 يازدهمين قهرماني نادال در گرند اسلم بود.

  او علاوه بر هفت قهرماني در رولان گاروس، 2 بار در ويمبلدون و يك بار هم در اوپن آمريكا و استراليا قهرمان شده ‌است و تنها راجر فدرر (16 قهرماني)، پيت سمپراس (14 قهرماني) و روي امرسون (12 قهرماني) گرند اسلم‌هاي بيشتري را فتح كرده ‌اند.

  با احتساب اين بازي ، نادال و جوكوويچ پنج بار در فينال گرند اسلم‌ها با هم روبرو شده‌اند كه نادال دو بار و جوكوويچ سه بار به پيروزي رسيده ‌اند.

  جوكوويچ 25 ساله كه نفر اول رده‌بندي جهاني است، با اين باخت نتوانست چهار گرند اسلم پياپي را فتح كند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.