• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مطالب جالب و خواندنی » يك سگ نظامي ، عضو وي‍ژه شناسايي بن لادن بود !
  کد خبر : 6023

  يك سگ نظامي ، عضو وي‍ژه شناسايي بن لادن بود !

  يك سگ نظامي ، عضو وي‍ژه شناسايي بن لادن بود !Reviewed by Aryan on May 19Rating: این روزها رسانه‌های مختلف مشتاقانه به دنبال تعیین هویت ۸۰ عضو «یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا» هستند که موفق به از پا درآوردن «اسامه بن لادن» شده‌اند. و شاید کمتر کسی به سراغ تنها عضو چهارپای این تیم ویژه‌ی…

  يك سگ نظامي ، عضو وي‍ژه شناسايي بن لادن بود !Reviewed by Aryan on May 19Rating:

  این روزها رسانه‌های مختلف مشتاقانه به دنبال تعیین هویت ۸۰ عضو «یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا» هستند که موفق به از پا درآوردن «اسامه بن لادن» شده‌اند. و شاید کمتر کسی به سراغ تنها عضو چهارپای این تیم ویژه‌ی نظامی رفته باشد؛ یک سگ نظامی که به گفته‌ی نیویورک تایمز باید از نژاد بلژین شپرد یا ژرمن شپرد بوده باشد.
  «فارن پالیسی» اما جزیی‌تر به دلیل استفاده از سگ در چنین عملیات پراهمیتی پرداخته است.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  تصویر بالا یکی از اعضای نیروی ویژه‌ی نظامی آمریکا را نشان می‌دهد که به همراه سگش در حال پریدن از «هلیکوپتر شنوک» به خلیج مکزیک است.

  حدود یک قرن است که سگ‌ها در کنار سربازان آمریکایی قرار دارند، اما با این همه در ۱۹۴۲ بود که آنها رسما به ارتش آمریکا وارد شدند. امروزه سگ‌های نظامی بخش اصلی از عملیات آمریکا در افغانستان و عراق محسوب می‌شوند. تا اوایل ۲۰۱۰، تعداد ۲۸۰۰ سگ آماده به خدمت در اختیار ارتش آمریکا قرار داشته، که احتمالا بایستی چنین عددی در دنیا بی‌سابقه باشد.
  بنابراین نباید باعث تعجب شود که یکی از اعضای «یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا» برای از پای درآوردن بن لادن، یک سگ بوده است.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  اینکه چگونه «سگ به محل عملیات برده شده»، به نظر نمی‌رسد سوال پیچیده‌ای باشد: همان گونه که اعضای یگان ویژه این کار را با پریدن از «یواچ-۶۰ بلک هاوک» انجام دادند. در واقع سگ‌های نیروی هوایی برای دهه‌ها است که در پروازند.

  معمولا سگ‌ها به همراه مربیان‌شان به پرواز در می‌آیند، اما زمانی که به خوبی مجهز شوند می‌توانند در فاصله‌های کوتاه خودشان پرش را انجام دهند.

  تصویر بالا یکی از اعضای «یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا» به همراه سگش را نشان می‌دهد که اخیرا رکورد دنیا را برای پریدن مشترک سگ و انسان با پریدن از ارتفاع بیش از ۹ کیلومتر شکستند.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  تصویر بالا تفنگداران ایالات متحده را در عملیاتی در هلمند افغانستان در ۲۰۰۹ نشان می‌دهد.
  یکی از اعضای پیشین تفنگداران دریایی ایالات متحده که تربیت‌دهنده سگ بوده است، می‌گوید، اینکه چرا یگان ویژه در عملیات علیه اسامه از یک سگ استفاده کرده است توضیح ساده‌ای دارد، بخشی از مغز سگ که مختص بوییدن است ۴۰ برابر قوی‌تر از نمونه‌ی انسانی آن است.

  او می‌گوید: «وقتی که به ماموریتی می‌روید، چه حمله و چه گشت‌زنی، دشمن علاقه‌مند است که ابزارآلاتش را از شما مخفی کند اما یک سگ می‌تواند آنها را ببوید… صدام حسین را در نظر بگیرید… چه اتفاقی می‌افتاد اگر اسامه در سوراخی در زمین مخفی می‌شد؟ یک سگ می‌توانست پیدایش کند. یک سگ به دلیل قابلیت‌های بویایی شگفت‌انگیزش می‌توانست به سربازان اخطار دهد که او کجا مخفی شده است… یک سگ می‌تواند از بینی‌اش ببیند.»

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  امروزه سگ‌های نظامی به تجهیزاتی مانند عینک‌های آفتابی مخصوص، جلیقه نجات، ماسک ضدگاز، جلیقه مجهز به GPS و نوعی پیشرفته از جلیقه ضدگلوله مجهز هستند.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  در اوت ۲۰۱۰، سرویس اخبار فناوری The Reg از قردادی ۸۶ هزار دلاری بین «یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا» و شرکت کانادایی K9 Storm برای تهیه‌ی جلیقه‌های ضدگلوله خبر داده بود. جلیقه‌هایی که مجهز به دوربین‌های دید در شب مادون قرمز و سیستم ارتباطی برای رسوخ به دیوارهای بتونی هستند.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  تصویر بالا سرباز آمریکایی را نشان می‌دهد که در حال آموزش سگی در پایگاه نظامی در جنوب استان قندهار در اواخر ۲۰۱۰ است.
  تمام سگ‌های نظامی برای کشتن آموزش داده نمی‌شوند. طبق گفته‌های نیروی هوایی ایالات متحده، یک سگ تنها زمانی به مرحله آموزش پیشرفته پا می‌گذارد که بتواند برنامه‌ی حرف شنوی پایه‌ای را با موفقیت به پایان رسانده باشد. هدف چنین تمرینی، حمله کنترل شده است. سگ می‌آموزد که، مظنون یا دشمنی را در یک ساختمان یا نقطه‌ی باز بیابد، یا بدون دستور به فردی که به مربی‌اش حمله کرده است، حمله‌ور شود، و یا در حالی که دستور حمله داده شده پس از دریافت دستور جدید از حمله دست بکشد.
  ژرمن شپردهای معمولی نظامی می‌توانند با گاز گرفتن‌شان نیرویی برابر با ۲۸ تا ۴۹ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع وارد کنند.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  در تصویر، مربی، سگ را بر روی شانه‌ی خود در پایگاه نظامی در یوتا حمل می‌کند. این تمرین در ایجاد اطمینان، وفاداری و کار گروهی موثر است.
  سگ‌های نظامی و مربیان‌شان ارتباطات عمیقی دارند. علاوه بر اینکه این سگ‌ها مهاجمان درنده‌ای هستند، محافظان وفاداری نیز محسوب می‌شوند.
  زمانی که سرباز Colton Rusk در جریان حمله‌ی طالبان به واحدش در جریان گشت‌زنی در افغانستان مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد، سگ او به بالای بدنش می‌خزد و به هر فردی از جمله دوستان Rusk که قصد نزدیک شدن به او را داشتند، حمله‌ور می‌شود. Rusk نجات پیدا نمی‌کند اما سگ او بازنشسته می‌شود تا بتواند در کنار خانواده‌ی Rusk زندگی کند.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  دانشمندان در دانشگاه آوبرن، سگ‌هایی را آموزش داده‌اند که نه تنها توانایی کشف بمب‌های بی‌حرکت و لوازم تشکیل دهنده‌ی آن را دارند بلکه می‌توانند بوی مواد منفجره‌ی در حرکت را شناسایی کرده و به مربی اخطار دهند؛ مانند موقعیتی که فرد حامل مواد منفجره در جمعیت حرکت می‌کند. خرج چنین تمرینی در مقابل سایر تمرین‌های نظامی برای سگ، زیاد به نظر نمی‌رسد؛ برای هر یک ۲۰ هزار دلار.

  در تصویر بالا نظامی آمریکایی را به همراه سگی مشاهده می‌کنید که در جست‌وجوی مواد منفجره در خانه‌ای متروکه در افغانستان است.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  تعداد بمب‌های دست‌ساز در افغانستان در ۸ ماه ابتدایی از سال ۲۰۱۰ نسبت به مدت مشابه آن در سال ۲۰۰۹، رشد داشته است. در اواخر ۲۰۱۰، پس از ۶ سال و خرج ۱۹ میلیارد دلاری برای ساخت بمب‌یاب پیشرفته، پنتاگون اعلام کرد که هنوز سگ دقیق‌ترین یابنده است.

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.