• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار بانک ها » بانـک تجـارت انحـراف مصـارف ارزی نـدارد
  کد خبر : 602262

  بانـک تجـارت انحـراف مصـارف ارزی نـدارد

  بانـک تجـارت انحـراف مصـارف ارزی نـداردReviewed by Aryan on Jun 11Rating: چندی پیش رئیس کل بانک مرکزی علت برداشت از حساب بانک‌ها در اسفند ماه سال گذشته را انحراف برخی از بانک‌ها در فروش ارز در بازار آزاد یا ذخیره آن عنوان کرده بود که در همین زمینه مدیر عامل بانک تجارت با بیان توضیحاتی…

  بانـک تجـارت انحـراف مصـارف ارزی نـداردReviewed by Aryan on Jun 11Rating:

  چندی پیش رئیس کل بانک مرکزی علت برداشت از حساب بانک‌ها در اسفند ماه سال گذشته را انحراف برخی از بانک‌ها در فروش ارز در بازار آزاد یا ذخیره آن عنوان کرده بود که در همین زمینه مدیر عامل بانک تجارت با بیان توضیحاتی در مورد مصارف ارزی این بانک تصریح کرد: حداقل از بانک تجارت مطمئن هستیم که هیچ میزانی از حساب ما کم نخواهد شد.

  “محمد رنجبر فلاح” در مورد مصارف ارزی بانک تجارت عنوان کرد: بانک مرکزی از ما نیز آمار خواسته که ما در سال 90 به ریز مشتریان که به چه مشترهایی بابت چه موضوعی و با چه نرخی ارز داده‌ایم را ارائه کرده‌ایم. 
  وی ادامه داد: تفاوت نرخ ارزی که از بانک تجارت خارج شده و آن‌چه که وارد بانک شده در حد کارمزد معمول یک تا دو سه تومان بیشتر نیست. 
  رنجبر فلاح متذکر شد: در جاهایی بوده که پوزیشن ارزی ما منفی بوده یعنی ابتدا ارز را تخصیص داده‌ایم و با آن نرخ، ارز رفته و بعد سراغ بانک مرکزی رفته‌ایم که ارز را دریافت کنیم. لطفا بانک مرکزی مابه‌التفاوت زمانی که این پوزیشن منفی بوده را پرداخت کند. 
  وی با یادآوری رقم 380 میلیارد تومانی که بانک مرکزی از حساب بانک تجارت برداشت کرد و سپس میزانی از آن را برگرداند و دوباره یک برداشت دیگری صورت گرفت، افزود: این اتفاق برای کل بانک‌ها رخ داده است. 
  وی تاکید کرد: حداقل از بانک تجارت مطمئن هستیم که هیچ میزانی از حساب ما کم نخواهد شد. 
  رنجبرفلاح در این مورد اظهار کرد: زمانی یک موج خبری ایجاد شد که بانک‌ها ارزهایی که به نرخ مرجع از بانک مرکزی گرفتند را به بازار برده‌اند و بعضی‌ بانک‌ها هم متهم به این کار شدند و به همین دلیل درصدد بودند که این آمار را جمع‌آوری کنند. 
  وی در مورد این عملکرد بانک مرکزی عنوان کرد: در این شرایط بانک مرکزی بر عکس عمل کرد و این قضیه را قطعی فرض کرد و به بانک‌ها گفت سند بیاورند و بگویند که ارزها را در قالب ال.سی یا ضمانت‌نامه یا با چه نرخی داده‌اند. در حالی که اصلا بانک مرکزی پرتالی دارد و ریز همه آن‌ها گزارش می‌شود و محاسبه آن، کار سختی نیست. 
  وی در پایان خاطرنشان کرد: ما به رئیس کل بانک مرکزی گفته‌ایم که ما طلبکار می‌شویم و طلب ما را بدهند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.