• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » هزينه مكالمه با تلفن در ساعات مختلف شبانه‌روز يكسان شد!
  کد خبر : 601565

  هزينه مكالمه با تلفن در ساعات مختلف شبانه‌روز يكسان شد!

  هزينه مكالمه با تلفن در ساعات مختلف شبانه‌روز يكسان شد!Reviewed by Aryan on Jun 11Rating: تعرفه‌هاي تلفن ثابت به دليل استفاده ضروري و روزمره موضوعي است كه همواره مورد توجه افراد قرار داشته و افزايش يا كاهش آن در برهه‌هاي زماني مختلف بحث برانگيز بوده است. به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، موضوع…

  هزينه مكالمه با تلفن در ساعات مختلف شبانه‌روز يكسان شد!Reviewed by Aryan on Jun 11Rating:

  تعرفه‌هاي تلفن ثابت به دليل استفاده ضروري و روزمره موضوعي است كه همواره مورد توجه افراد قرار داشته و افزايش يا كاهش آن در برهه‌هاي زماني مختلف بحث برانگيز بوده است.

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، موضوع افزايش 12 درصدي مكالمات بحثي مطرح شده از سوي شركت مخابرات ايران بود كه اين شركت اعلام كرد اين افزايش از اسفندماه سال گذشته در قبوض مشتركان تلفن ثابت اجرايي شده است.

  پيش از اين افزايش نرخ هر پالس مكالمه براي ساعات مختلف شبانه روز متفاوت بود. اما پس از افزايش نرخ مكالمات و تغيير از 44.7 به 51.03 ريال بحث‌هاي را ميان آمد كه آيا با افزايش نرخ مكالمات ميزان هر پالس تماس متغير خواهد بود و يا اينكه افزايش تعرفه‌ها براي استان‌هاي هم كد شده وغير هم كد شده نيز متفاوت شده است.

  مدير كل روابط عمومي شركت مخابرات ايران درباره تغيير اين نرخ‌ها به ايسنا گفت كه به نظر مي‌رسد افزايش تعرفه‌ها به 51.03 ريال چندان با كاهش زمان پالس مكالمات متناقض نيست و اگر هر دو مورد را در نظر بگيريم، باز هم به افزايش تعرفه‌‌ها مي‌رسيم و اين بدين معني است كه افزايش نرخ به 51.03 با كاهش پالس به 120 و 105 ثانيه يكي است و هر دو حالت افزايش تعرفه در مكالمات تلفن ثابت را نشان مي‌دهد.

  زارعيان تاكيد كرد: پيش از اين زمان هر پالس تماس از تلفن ثابت به ثابت از ساعت 6 تا 13 به ميزان 134 ثانيه و از ساعت 13 تا 21 به ميزان 159 ثانيه و از ساعت 21 تا 6 ميزان 193 ثانيه بود كه اين ميزان به 120 ثانيه كاهش يافته است.

  وي ادامه داد: اين ميزان براي استان‌هاي هم كد نشده، 120 ثانيه و براي استان‌هايي كه هم كد شده‌اند هر پالس 105 ثانيه محاسبه مي‌شود. در حال حاضر استان تهران، البرز و چند شهر از استان اصفهان هم كد شده‌اند و براي ساير استان‌ها هم در حال برنامه‌ريزي هستيم.

  بنا براين و براساس تصميم‌گيري كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات، تعرفه مکالمات تلفن ثابت به ثابت شهری در استان‌هایی که در آنها طرح هم کدسازی انجام نشده است به ازای هر ١٢٠ ثانيه یک پالس تعيين می‌شود. همچنين تعرفه مکالمات تلفن ثابت به ثابت شهری در استان‌هایی که در آن‌ها طرح هم کد سازی انجام شده است به صورت یکنواخت در کل استان به ازای هر ١٠۵ ثانيه یک پالس تعيين شده و قيمت هر پالس کماکان بدون تغيير برابر 44.7 ريال است.

  به گزارش ايسنا، با نگاهي به مصوبه‌ي كميسيون و تغيير تعرفه‌ها ميتوان به اين نتيجه رسيد كه هزينه و زمان هر پالس تماس براي ساعات مختلف شبانه روز يا روزهاي تعطيل يكسان شده است و مشتركان بايد اين هزينه مكالمه را چه در ساعات پيك مصرفي و چه ساعات غيرپيك و در نيمه شب به صورت يكسان با ديگر ساعات پرداخت كنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.