• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » به امید سرنگونی محمدباقر قالیباف!
  کد خبر : 5997

  به امید سرنگونی محمدباقر قالیباف!

  به امید سرنگونی محمدباقر قالیباف!Reviewed by Aryan on May 19Rating: عصرایران ؛ جعفر محمدی – به نظر می رسد “مساله سازی” در کشور ، پروژه ای جدی است و خدا می داند در پس این مساله سازی های پی در پی ، چه امر مهمی نهفته است که باید حواس مردم از آن پرت شود و…

  به امید سرنگونی محمدباقر قالیباف!Reviewed by Aryan on May 19Rating:

  عصرایران ؛ جعفر محمدی – به نظر می رسد “مساله سازی” در کشور ، پروژه ای جدی است و خدا می داند در پس این مساله سازی های پی در پی ، چه امر مهمی نهفته است که باید حواس مردم از آن پرت شود و به حاشیه های دولت ساخته مشغول شوند!

  در پی “مساله” های اخیری که برخی مقامات ارشد دولتی برای کشور ساخته اند ، اینک خبر می رسد که “مساله” بعدی که احتمالاً با آن مواجه خواهیم شد ، عدم پرداخت یارانه مترو از سوی دولت است که باعث جهش فوق العاده قیمت بلیت مترو در پایتخت کشور خواهد شد.
  مطابق قانون ، دولت موظف است یک سوم هزینه تمام شده مترو را به عنوان یارانه حمل و نقل درون شهری پرداخت نماید ؛ با این حال ، اکنون که ماه دوم سال به پایان می رسد ، خبری از این یارانه نیست!قالیباف

  مردم ، البته معنای این بازی های دامنه دار با مترو را خوب می دانند ؛ تا کنون ، مدیر عامل مترو ، محسن هاشمی بود ، فرزند آیت الله هاشمی ، منتقد بزرگ دولت احمدی نژاد. بنابراین ، مترو نباید مورد توجه دولت قرار می گرفت تا خدای ناکرده خوشنامی اش نصیب هاشمی شود!

  امسال و سال آینده هم دو انتخابات مهم مجلس و ریاست جمهوری برگزار می شود و محمدباقر قالیباف ، اگر محبوب تر شود ، خیلی ها متضرر می شوند.

  بنابراین ، نه بودجه دلاری توسعه مترو باید پرداخت شود و نه یارانه ریالی بلیت آن! بدین ترتیب ، از یک سو ، روند ساخت خطوط جدید مترو کند می شود و قالیباف کمتر می تواند افتتاح کند و پز دهد(!) و از سوی دیگر ، گرانی ناگهانی بلیت مترو ، می تواند وجهه شهردار را در میان عامه مردم که اخبار را دنبال نمی کنند ، تخریب کند ؛ بازی خوبی است!

  حال در این میان ، مهم نیست مردمی که با افزایش بهای بنزین و کرایه تاکسی ها ، به مترو پناه برده اند ، با چه فشارهایی مواجه می شوند ؛ البته خیلی از دولتی ها امیدوارند با سرنگونی قالیباف و شهردار شدن یکی از خودی هایشان ، از شرمندگی مردم دربیایند و با تخصیص بودجه معوقه و کفاره تاخیر آن ،وضع مترو را از این رو به آن رو کنند و کلی محبوبیت کاسب شوند و این در حالی است که نه مترو و نه هیچ پروژه دیگری ، فقط با پول جلو نمی رود ، بلکه مدیریت و دلسوزی هم می خواهد که … !

  احمدی نژاد از سکوی شهرداری به کاخ ریاست جمهوری پرید و اینک بیم آن می رود که قالیباف نیز چنین کند. هم از این روست ، فشارها و تضییقات مالی(مانند عدم تخصیص بودجه مصوب مجلس) ،اداری(مثل کارشکنی در ترخیص تجهیزات وارداتی مترو از گمرک)، حقوقی(شکایت دولت از قالیباف) و رسانه ای(آغاز موج جدیدی از مطلب نویسی علیه شهردار در سایت های متعلق به دولتی ها) بر شهرداری تهران افزایش می یابد تا وجهه کسی که از او در محافل غیر رسمی و میان مردم به عنوان کسی که شایستگی ریاست جمهوری ایران را دارد ، مخدوش شود!

  هر چند تا انتخابات ریاست جمهوری دو سال زمان باقی است و زمان “تبلیغات” رسمی آغاز نشده ، ولی از نظر برخی آقایان زمان “ضد تبلیغات” از مدت ها پیش فرا رسیده است .

  پروژه مساله سازی ، آتشی است که دودش به چشم مردم می رود ، برخی از این “مساله” ها ، طوری هستند که عوارض آن ، تاثیر فوری بر معیشت مردم ندارند (مانند عدم اجرای مصوبه قانونی تشکیل وزارت ورزش) اما برخی دیگر ، “دودساز فوری” اند و مردم را بلافاصله می آزارند و مصداق بارزش همین مساله عدم تخصیص یارانه قانونی بلیت مترو هست.

  دولتی ها را به پایان پروژه مساله سازی دعوت می کنیم ولی اگر اصرار دارند این بازی را ادامه دهند ، لااقل به همان مساله های “دود غیرمستقیم” بسنده و یارانه حمل و نقل را پرداخت کنند زیرا که مردم روی گنج ننشسته اند ، حتی با آن چهل و چند هزار تومان یارانه ها!

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • نام شما...

   الان اردیبهشت 91 شده، هنوزم پول مترو رو ندادن!!!!

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.