• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » پيروزي قاطعانه واليبال ايران مقابل ونزوئلا با نتيجه 3 بر 0
  کد خبر : 597964

  پيروزي قاطعانه واليبال ايران مقابل ونزوئلا با نتيجه 3 بر 0

  پيروزي قاطعانه واليبال ايران مقابل ونزوئلا با نتيجه 3 بر 0Reviewed by Aryan on Jun 7Rating: ایران ویج:پنجمين روز رقابت‌هاي انتخابي المپيك واليبال با پيروزي 3بر صفر ايران برابر ونزوئلا آغاز شد. تيم ملي واليبال ايران در پنجمين ديدار خود در رقابت هاي انتخابي المپيک به مصاف تيم ونزوئلا رفت و در سه ست پياپي…

  پيروزي قاطعانه واليبال ايران مقابل ونزوئلا با نتيجه 3 بر 0Reviewed by Aryan on Jun 7Rating:

  ایران ویج:پنجمين روز رقابت‌هاي انتخابي المپيك واليبال با پيروزي 3بر صفر ايران برابر ونزوئلا آغاز شد.

  تيم ملي واليبال ايران در پنجمين ديدار خود در رقابت هاي انتخابي المپيک به مصاف تيم ونزوئلا رفت و در سه ست پياپي با امتيازهاي 25-16، 25-16 و 25-20 به برتري رسيدند.

  ست نخست :

  تيم ملي واليبال ايران خيلي زود اختلاف امتيازهايش را با حريف به عدد چهار رساند. درخشش حمزه زريني و دريافت‌هاي بي‌نقص او توپ‌هاي خوبي را براي سعيد معروف و امير غفور در پشت خط ايران آماده مي‌كرد. تيم جوان و جنگنده ونزوئلا كاملا مقهور واليبال ايران شده بود و بازيكنان اين تيم تحت تاثير بازي هماهنگ تيمي ايران حرفي براي گفتن نداشتند. عليرضا نادي كه خيلي خوب قدر پاس‌هاي سعيد معروف را مي‌دانست با آبشارهاي سرعتي خود دفاع روي تور حريف را جا مي‌گذاشت. هر دو تيم در اين ست به نسبت سرويس‌هاي زيادي را خراب كردند.برنامه تاكتيكي تيم ايران روي ارسال سرويس‌هاي فني به منطقه چهار زمين حريف متمركز بود. سعيد معروف در اين مسابقه خوب كار مي‌كرد و با هوشمندي خود توپ را در حفره دفاعي زمين حريف مي‌نشاند. ايران همچنان با سه چهار امتياز اختلاف از نايب قهرمان منطقه امريكاي جنوبي پيش بود. امير غفور از قطر پاسور آنچنان محكم و قدرتي آبشار مي‌زد كه دو دفاع روي تور ونزوئلا نمي‌توانستند كاري از پيش ببرند. تيم ايران كه در اين ديدار خيلي خوب ظاهر شده بود خيلي با حوصله توپ‌هاي حريف را دريافت مي‌كرد اما به سرعت توپ‌ها را براي سرعتي ها ساخته و پرداخته مي‌كرد. ايران همچنان تيم برتر اين ميدان بود. آخرين سرويس تيم ونزوئلا هم در اين ست به بيرون رفت تا ايران با امتياز 25-16 ست نخست را هم به سود خود تمام كند. اگر چه تيم ايران به راحتي بر حريف خود چيره شد اما ملي‌پوشان ايران 7 سرويس خراب كردند كه اين موضوع علاقه‌مندان واليبال را نگران مي‌كرد. ست دوم:

   ست دوم:

   بازي براي هر دو تيم پاياي پيش مي‌رفت. درخشش لوييس آرياس و آبشارهاي قدرتي او اجازه نميداد ايران از حريف خود فاصله بگيرد. سرويس تماشايي امير غفور كه به نظر مهار نشدني بود تحسين معدود حاضران در سالن را برانگيخت. امير غفور و فرهاد قائمي از چپ و راست زمين حريف را آماج حملات خود قرار داده بودند. تيم ايران برخلاف دو بازي قبلي خود شاداب بازي مي‌كرد. اگرچه ونزوئلا تا امتياز 11 پاياپاي با ايران پيش آمد اما دريافت‌هاي خوب ايران و دفاع روي تور بي نقص از موسوي و نادي و معروف به تريج ايران را پيش انداخت. آبشارهاي سهمگين حمزه زريني اجازه دريافت را به ليبروي ونزوئلا نمي‌داد. فرهاد قائمي با آبشارهاي فني خود توپ را در يك سوم دفاعي حريف مي‌نشاند. مهدوي و رضا قرا به جاي معروف و غفور به ميدان رفتند. پوريا فياضي هم با حمزه زريني تعويض شد تا بازيكنان اصلي ايران توان خود را براي بازي فردا برابر صربستان ذخيره كنند. دفاع روي تور دو نفره ايران در اين ديدار خيلي خوب كار كرد و عامل اصلي پيروزي بر ونزوئلا بود. ايران ست دوم اين ديدار را نيز با امتياز 25-16 به سود خود تمام كرد. سعيد معروف از تمام توپ‌هاي برگشتي پاس‌هاي سرعتي مي‌ساخت و موسوي و نادي هم خيلي خوب قدر اين پاس‌ها را مي‌دانستند و امتياز مي‌گرفتند.

  ست سوم:

  دفاع روي تور وسط ايران در اين ديدار بي نقص كار كرد و اجازه نداد تا قدرتي زن‌هاي ونزوئلا خودي نشان دهند. روبرتو گارسيا اصلا از كار شاگردانش راضي نبود. ايران پنج بر صفر از حريف خود پيش افتاده بود. تيم ايران تازه در اين ديدار به دخود آماده بود و داشت قدرت نمايي مي‌كردو قائمي كه در ست سوم به پشت خط رفته بود خيلي خوب آبشارهاي تماشايي خود را در منطقه سه زمين حريف مي‌نشاند. موسوي در اين ديدار ستاره تيم ايران بود كه هم خوب دفاع مي‌كرد و هم با سرعت اسپك‌هايش را در زمين ونزولا مي‌نشاند.

  در حالي كه تيم ايران همچنان با امتياز 14بر7 از حريف خود پيش بود ولاسكو يكبار ديگر تصميم گرفت تا بازيكنان ذخيره خود را به ميدان بفرستد. مباشري ليبروي دوم تيم ايران براي نخستين بار در اين رقابت‌ها در تركيب اصلي تيم ايران قرار گرفت. تيم ايران در دقايق پاياني اين ديدار كاملا حساب شده و كم اشتباه ظاهر مي‌شد. ملي‌پوشان كه از نظر روحي خيلي آماده بودند در تمام پست‌ها بدون نقص بازي مي‌كردند. آمار خطاي سرويس هم كه در ابداي بازي نگران كننده بود در ست سوم خيلي بهتر شده بود. شايد قدري شانس چاشني بازي ونزوئلا شده بود كه اين تيم اختلاف امتيازهايش را به عدد 3 كاهش داد.اما ولاسكو مهدوي و قرا را يكبار ديگر به زمين فرستاد تا ايران باز هم در برنامه دفاعي خود تقويت شود. رضا قرا كه در بازي روز گذشته تيم ايران مقابل پورتوريكو خيلي خوب كار كرده بود در اين ديدار فرصتي براي نمايش توانايي‌هايش نيافت. تيم ملي ايران در ست سوم با امتياز 25بر 20حريف خود را شكست داد و پيروز اين ميدان شد. تيم ملي ايران در اين ديدار با نتيجه 3بر صفر و امتياز‌هاي 25-16، 25-16 و 25- 20 بر ونزوئلا چيره شد. ملي‌پوشان واليبال ايران بايد از ساعت 6:30 شنبه 20 خرداد به مصاف صربستان مدعي اصلي قهرماني در اين رقابت‌ها بروند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.