• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » کشاورزان ازسیاست دولت در روند واردات برنج انتقاد کردند
  کد خبر : 597608

  کشاورزان ازسیاست دولت در روند واردات برنج انتقاد کردند

  کشاورزان ازسیاست دولت در روند واردات برنج انتقاد کردندReviewed by Aryan on Jun 7Rating: انتقاد کشاورزان ازسیاست دولت در روند واردات برنج کشاورزان مجبور به پرداخت خساراتی هستند که در ایجاد آن هیچ نقشی نداشته‌اند. دولت سالیانه به طور میانگین یک میلیون تن برنج وارد می‌کند که در بد‌ترین شرایط نیاز کشور به واردات برنج…

  کشاورزان ازسیاست دولت در روند واردات برنج انتقاد کردندReviewed by Aryan on Jun 7Rating:

  انتقاد کشاورزان ازسیاست دولت در روند واردات برنج


  کشاورزان مجبور به پرداخت خساراتی هستند که در ایجاد آن هیچ نقشی نداشته‌اند. دولت سالیانه به طور میانگین یک میلیون تن برنج وارد می‌کند که در بد‌ترین شرایط نیاز کشور به واردات برنج ۴۰۰ هزار تن می‌باشد.

  امسال میزان تولیدات با ۵۰ هزار تن کاهش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن به دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن کاهش خواهد یافت.
  “پرویز حسین نتاج” نایب رئیس انجمن برنج کشور، نرخ خرید تضمینی برنج را موجب زیان کشاورزان اعلام کردگفت: امسال به دلیل عدم تامین هزینه‌های تولید شالیکاران زیادی در کشور بیکار می‌شوند.
  نتاج با بیان اینکه قیمت‌های اعلام شده متعلق به چند سال قبل است گفت: در تعیین نرخ تضمینی همواره احتمالات را در نظر می‌گیریم، چرا که مسائلی نظیر وضعیت اقلیمی، تورم، بهای نهاده و هزینه‌های کارگری بر قیمت تمام شده تولید تاثیر گذار است.
  نایب رئیس انجمن برنج کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کاهش سطح زیر کشت برنج در سال جاری تصریح کرد: امسال میزان تولیدات با ۵۰ هزار تن کاهش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن به دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن کاهش خواهد یافت.
  وی عدم اعمال سیاست‌های حمایتی دولت را از شالیکاران را موجب گستردگی نرخ بیکاری در بین آن‌ها اعلام کرد و گفت: امسال به مانند سال گذشته اراضی برنج کاری بیشتری تبدیل به باغ و ویلا خواهند شد.
  به گزارش ایلنا نتاج با انتقاد از سیاست دولت در روند واردات برنج به داخل کشور یاد آور شد: ‌ دولت سالیانه به طور میانگین یک میلیون تن برنج وارد کشور می‌کند که در بد‌ترین شرایط نیاز کشور به واردات برنج ۴۰۰ هزار تن می‌باشد. این در حالیست که کشاورزان مجبور به پرداخت خساراتی هستند که در ایجاد آن هیچ نقشی ندارند.
  نایب رئیس انجمن برنج کشور با بیان اینکه هزینه‌های کارگری در این بخش بیش از ۷۰ درصد مجموع هزینه‌ها را شامل می‌شود، خاطرنشان ساخت: به علت عدم حمایت دولت از کشاورزان در پی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها هزینه کارگران افزایش یافته است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.