• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » عادات غذايي جالب مردم دنيا را بشناسید
  کد خبر : 597572

  عادات غذايي جالب مردم دنيا را بشناسید

  عادات غذايي جالب مردم دنيا را بشناسید Reviewed by Aryan on Jun 7Rating: عادات غذايي جالب مردم   خوراک خوردن و چشیدن خوراکی‌های مختلف یکی از لذت‌هایی است که انسان‌ها را وامي‌دارد به كشورهاي گوناگون سفر كنند و از طعم لذيذ خوراکهاي متفاوت نهايت استفاده را ببرند. این موضوع بویژه در سفرها و دیدن سرزمین‌های…

  عادات غذايي جالب مردم دنيا را بشناسید Reviewed by Aryan on Jun 7Rating:
  عادات غذايي جالب مردم
  عادات غذايي جالب مردم

   

  خوراک خوردن و چشیدن خوراکی‌های مختلف یکی از لذت‌هایی است که انسان‌ها را وامي‌دارد به كشورهاي گوناگون سفر كنند و از طعم لذيذ خوراکهاي متفاوت نهايت استفاده را ببرند. این موضوع بویژه در سفرها و دیدن سرزمین‌های جدید و روش‌های متفاوت پخت و سرو خوراک بیشتر خود را نشان مي‌دهد.

  در کل یکی از جذاب‌ترین و خوشمزه‌ترین بخش‌های هر سفر تجربه‌های جدید خوراکیی و چشیدن طعم‌های مختلف خوراک‌های جدید و مواد خوراکیی است که در برنامه رژیم خوراکیی عادی خود آنها را ندارید.

  امروزه تقریبا در سراسر دنیا استاندارد ثابتی از نحوه خوراک خوردن و استفاده از قاشق و چنگال و نشستن پشت میز و روی صندلی هنگام صرف خوراک وجود دارد و از این گذشته با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سفرها و رشد گردشگری، مردم با فرهنگ‌های مختلف خوراکیی آشنا شده و کمتر در این زمینه دچار مشکل می‌شوند ولی هنوز هم در سراسر دنیا عادت‌های خوراکیی عجیب و غریبی وجود دارد که در بسیاری از موارد پیدا کردن دلیل منطقی پشت این عادت‌ها کار دشوار یا حتی غیرممکنی است، ولی به هر روی این سنت‌ها از سوی مردم سرزمین‌های گوناگون رعایت شده و بالطبع این مردم از گردشگران انتظار دارند آنها هم این قوانین را رعایت کنند.

  در تایلند خوراک را با چنگال به دهان نگذارید. بسیاری از گردشگران که به تایلند سفر کرده‌اند تجربه این موضوع را دارند. از نظر مردم تایلند چنگال فقط برای کمک کردن به انتقال خوراک از بشقاب به قاشق طراحی شده و هیچ خوراکیی را نباید با چنگال خورد، حتی نودل، ماکارونی و اسپاگتی! اگرچه برخی خوراکهای تایلندی بویژه در شمال و شمال شرق اين كشور باید با دست خورده شود و برای سرو آن از هیچ قاشق و چنگالی استفاده نمی‌شود ولی بدتر از خوردن خوراک با چنگال، استفاده از چوب‌های چینی برای خوردن برنج سنتی تایلند است که اگر در حضور یک تایلندی و در این کشور از چوب چینی برای خوردن خوراکی سنتی تایلند استفاده كند، بی‌احترامی تلقی شده و میزبان و سایر افراد تایلندی حاضر در جمع بشدت از شما ناراحت و عصبانی مي‌شوند.

  در ژاپن هیچ وقت چوب خوراکخوری‌تان را داخل ظرف خوراک رها نکنید. انصافا نمی‌توان هیچ دلیل منطقی برای این قانون پیدا کرد. براساس سنت ژاپنی‌ها در بین دو لقمه شما می‌توانید هر دو چوب خوراکخوری را در سمت راست بشقاب یا کاسه خود قرار دهید ولی آن را داخل ظرف یا در طرفین آن قرار ندهید.

  ژاپنی‌ها در حین مراسم تشییع جنازه، ظرف برنجی را با دو چوب داخل آن در برابر تابوت قرار می‌دهند. پس اگر به ژاپن سفر کردید این موضوع را به یاد داشته باشید. بگذریم از این که خوراک خوردن با این چوب‌های ژاپنی به اندازه‌ای سخت است که آدم فرصت نمی‌کند به چیز دیگری فکر کند.

  خوراک خوردن با دست چپ در هندوستان امری ناپسند است. در مناطق جنوبی هند و همچنین بخش‌هایی از آفریقا خوراکخوردن با دست چپ ناپسند است (البته در ايران نيز هميشه توصيه مي‌شود خوراک با دست راست خورده شود)‌.

  از این گذشته شما نباید یک شیء یا پول یا هر چیز دیگری را با دست چپ به کسی بدهید. هندی‌ها برای خوراک خوردن با دست چپ بشقاب را گرفته و با دست راست و بدون قاشق و چنگال خوراک می‌خورند. البته در هند اگر شما با قاشق و چنگال خوراک بخورید اشکالی نداشته و مثل تایلند به کسی برنمی‌خورد.

  در مکزیک نان و ساندویچ را با چنگال و چاقو نخورید. در بیشتر جاهای دنیا ساندویچ را در دست گرفته و گاز می‌زنند ولی در این میان اگر کسی دلش خواست ساندویچ را در بشقاب گذاشته و با چاقو تکه‌تکه کند و سپس آن را بخورد به کسی برنمی‌خورد، ولی مکزیکی‌ها فکر می‌کنند اگر شما ساندویچتان را با چاقو و چنگال بخورید به آنها بی‌احترامی کرده‌اید.

  در ایتالیا کاپوچینو را فقط صبح‌ها باید خورد. گویی عادت‌های عجیب و غریب خوراکیی در دنیا به جغرافیا ربطی ندارد و از آمریکا و اروپا گرفته تا آسیا و آفریقا می‌توان موارد عجیبی پیدا کرد. در ایتالیا کاپوچینو را صبح‌ها می‌خورند و برای عصر‌ها از اسپرسو، قهوه و… استفاده می‌کنند.

  در فرانسه هیچ گاه نان خود را پیش از خوراک نخورید.

  در چين هنگام ماهی خوردن، آن را از این رو به آن رو نکنید.

  در چین با دست خوراک نخورید.

  در کره اگر فردی بزرگ‌تر از شما چیزی تعارف کرد، با دو دست بشقاب یا لیوان خود را به سمت وی بگیرید.

  مترجم : فاطمه کردی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • alipour

   سلام بابت متن عادت های غذایی ملل متشکرم اما نکته ای که نیاز به ظرافت و دقت بیشتری داره، کارکرد این فرهنگ ها در همان ملل است که البته برخی از این عادات در گذشته دور کارکردهای مهمی داشتند که مطابق با شیوه زندگی سنتی و مربوط به همان زمان بوده و امروزه به دلیل تغییر شیوه زندگی فقط به عنوان یک فرهنگ به جا مانده از گذشته ، ادامه پیدا کرده و نکته مهمتر اینکه بیاییم همانند گذشتگان خود چون کوروش کبیر ، با هر ملت مطابق آداب و فرهنگ آن ملت برخورد کنیم تا از نگاه آنها یک انسان واقعی جلوه گر شویم ، مثل همان ضرب المثل خودمون که میگه: با دیگران چنان رفتار کن که دوست داری با تو رفتار شود.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.