• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » پيروزي تيم ملي واليبال ايران بر پورتوريكو
  کد خبر : 596754

  پيروزي تيم ملي واليبال ايران بر پورتوريكو

  پيروزي تيم ملي واليبال ايران بر پورتوريكوReviewed by Aryan on Jun 6Rating: ایران ویج:ملي‌پوشان واليبال ايران در چهارمين روز از رقابت هاي انتخابي المپيك با نتيجه 3 بر يك پورتوريكو را شكست دادند. تيم ملي واليبال ايران در چهارمين روز رقابت‌هاي انتخابي المپيك برابر تيم نه چندان قدرتمند پورتوريكو به ميدان رفت و با نتيجه…

  پيروزي تيم ملي واليبال ايران بر پورتوريكوReviewed by Aryan on Jun 6Rating:

  ایران ویج:ملي‌پوشان واليبال ايران در چهارمين روز از رقابت هاي انتخابي المپيك با نتيجه 3 بر يك پورتوريكو را شكست دادند.

  تيم ملي واليبال ايران در چهارمين روز رقابت‌هاي انتخابي المپيك برابر تيم نه چندان قدرتمند پورتوريكو به ميدان رفت و با نتيجه سه بر يك پيروز شد تا به سومين برد خود دست يابد.

  پورتوريكو در سه بازي نخست خود برابر تيم‌هاي چين، استراليا و ونزوئلا با نتيجه 3بر صفر مغلوب شده بود. در مقابل تيم ايران با دو پيروزي برابر چين و كره جنوبي و يك شكست مقابل استراليا با 5 امتياز در رده سوم جدول اين مسابقات قرار داشت.

  در حالي كه سالن متروپليتن شهر توكيو تقريبا بدون تماشاگر به استقبال اين ديدار رفت، تيم ايران با تركيب عليرضا نادي، محمد موسوي، سعيد معروف، فرهاد قائمي، حمزه زريني و امير غفور بازي را آغاز كرد. ايران در اين ديدار با پيراهن سرخ در مقابل حريف سپيد و آبي پوش خود به ميدان رفت.

  ست نخست

  همانطور كه پيش بيني مي‌شد تيم ايران مسلط بر توپ و ميدان بازي را آغاز كرد و برتري خود را در دقايق ابتدايي بر حريف حفظ كرد. از سوي ديگر بازيكنان سياه چرده پورتوريكو كه به دنبال نخستين پيروزي خود در اين رقابت‌ها بودند با تمركز روي سرويس‌هاي پرشي موجي و آبشار‌هاي قدرتي اجازه نمي‌دادند اختلاف امتياز زياد شود. با اين حال تك دفاع‌هاي روي تور پورتوريكو در مقابل پروازهاي خيره كننده زريني و غفور جا مي‌ماند و ايران تقريبا از تمام آبشارهاي خود تا وقت استراحت فني اول امتياز گرفت.

  موسوي و نادي بارها با دفاع مطمئن خود اسپك‌هاي قدرتي حريف را خنثي كردند. ايران كاملا برتر از حريف كار مي‌كرد، در حالي كه ملي‌پوشان ايران در امتياز 12 از حريف پيش بودند چند اشتباه مكرر در دريافت و دفاع روي تور بازيكنان موجب شد تا 3 امتياز پياپي را به حريف واگذار كنند و ولاسكو مجبور شود براي توقف سرعت بازي پورتوريكو وقت استراحت بگيرد. پوريا فياضي به جاي زريني به ميدان رفت تا ايران در دريافت اول بهتر كار كند.

  خوزه ريورا از قطر پاسور تيم پورتوريكو خيلي خوب آبشار مي‌زد و براي اين تيم امتياز مي‌گرفت. در حالي كه تيم ايران در اواسط ست نخست پر اشتباه و كم تحرك ظاهر مي‌شد حريف پنج امتياز از ايران پيش افتاد. رضا قرا هم به جاي غفور به ميدان رفت تا شايد دفاع روي تور ايران هم تقويت شود. فرهاد قائمي در اين دقايق نقطه اميد تيم ايران بود كه يك سرويس تماشايي را در زمين حريف نشاند و ايران را به بازي برگرداند. ايران به دفاع سه نفره روي تور روي آورده بود تا سرانجام از پس مهار آبشارهاي قدرتي پورتوريكو برآيد.

  انگار تعويض‌هاي ولاسكو جواب داده بود و اختلاف امتيازها به عدد يك كاهش يافت. اما اشتباه سهوي رضا قرا و خطاي تور او باز هم به سود حريف تمام شد. مهدوي هم در امتيازهاي پاياني به زمين رفت. ولاسكو تيم را در لاك دفاعي فرو برده بود. پورتوريكو همچنان با امتياز 23بر21 از ايران جلو بود كه ولاسكو بار ديگر تقاضاي وقت اسراحت فني كرد. در حالي كه قائمي يك آبشار تماشايي را روي دست دفاع اول حريف نشاند داور يك امتياز مشكوك به پورتوريكو داد. نادي يك امتياز سرويس را گرفت و كروز لوزادا قدرتي زن تيم حريف با يك اشتباه توپش را به آنتن زد تا تك دفاع فرهاد قائمي اين گيم را به سود ايران تمام كند. سرانجام ست نخست اين ديدار با امتياز 26-24 به سود ايران تمام شد.

  ست دوم

  محمد موسوي با قدرت پاس معروف را در زمين حريف نشاند تا نخستين امتياز ست دوم را به نام خود ثبت كند. دريافت خوب ظريف و بازيسازي بي‌نقص سعيد معروف ايران را چهار امتياز از حريف پيش انداخت تا سرمربي پورتوريكو مجبور شود وقت استراحت بگيرد. حريف روحيه خود را باخته بود و راحت سرويس‌هايش را از دست مي‌داد. با اين حال ناهماهنگي ايران در دفاع روي تور ايران به پورتوريكو امتياز مي‌داد.

  فرهاد قائمي با آبشارهاي فني دست چپ خود لايه‌هاي دفاعي حريف را در هم مي كوبيد. دريافت‌هاي ضعيف پوتوريكو موجب مي‌شد توپ‌هاي ساده‌اي به نادي برسد و ايران همچنان اختلاف امتياز‌هايش را افزايش دهد. شاگردان ولاسكو با اختلاف پنج امتياز از حريف جلو افتاده بودند. سعيد معروف با هوشمندي خود و پاس‌هاي كوتاه و فني‌اش نادي را در بهترين موقعيت صاحب توپ مي‌كرد و امتياز مي‌گرفت. در مقابل مورالز نيز هر از چند گاهي با استفاده از تعلل دفاع اول ايران توپ‌هاي جاي خالي را در يك سوم زمين ايران مي‌نشاند.

  بيش از اينكه ايران در اين ست امتياز بگيرد حريف سرويس ‌هاي ضعيف مي‌زد. ايران با امتياز 14بر9 از حريف جلو بود. صف آرايي سه مدافع ايران در برابر تك مهاجمان حريف هميشه به سود ايران تمام مي‌شد. همكاري خوب معروف، نادي و رضا قرا آبشارهاي حريف را خنثي مي‌كرد. نادي با درخشش خيره كننده خود امتياز 16 را براي ايران به ارمغان آورد تا ايران وقت استراحت فني دوم را نيز به سود خود تمام كند.

  بازي با شش امتياز اختلاف امتياز به سود ايران پيگيري مي‌شد كه مهدوي و غفور به جاي معروف و قرا به ميدان رفتند. پوريا فياضي كه در اين ديدار فرصت بيشتري براي نمايش توانايي‌هايش پيدا كرده بود با آبشارهاي قدرتي و كوبنده خود بارها تحسين معدود حاضران در سالن را برانگيخت. ايران همچنان اختلاف امتياز خود را با حريف افزايش مي‌‌داد. برخلاف ست نخست پورتوريكو هيچ حرفي براي گفتن نداشت. اما بازيكنان ايران كه گويي كار را تمام شده مي‌ديدند با دو اشتباه پياپي در دفاع اول دو امتياز به تيم مقابل تقديم كردند.

  فياضي بدون ترديد ستاره ايران در ست دوم بود كه به تنهايي بالاتر از سه مدافع روي تور حريف آبشار مي‌زد. تك دفاع مهدوي آخرين امتياز اين ست را براي ايران در پي داشت تا ملي‌پوشان واليبال ايران با امتياز 25- 16 ست دوم اين ديدار را به سود خود تمام كنند.

  ست سوم

  پوتوريكو كه نمي‌خواست در چهارمين روز رقابت‌هاي انتخابي المپيك همچنان دست خالي زمين مسابقه را ترك كند نسبت به ست دوم بازي به مراتب بهتري را ارائه مي‌داد. با اين حال تيم ملي ايران همچنان با اختلاف يك امتياز بازي را به سود خود دنبال مي‌كرد. پاس زيباي مهدوي كه روي زانوي خود نشسته بود به قرا رسيد و يك امتياز ديگر براي ايران به ارمغان آورد. بازيكنان ايران اصلا به حريف رحم نمي‌كردند.

  ولاسكو كه تيم خود را برنده مي‌ديد تصميم گرفت تا به بازيكنان ذخيره خود نيز در اين مسابقه بازي دهد. سعيد مصطفي وند سرعتي زن سوم تيم ايران سرانجام در اين مسابقه به ميدان رفت. رضا قرا بازيكن جوان تيم ملي ايران كه نخستين تجربه خود را در تيم ملي بزرگسال تجربه مي‌كرد همچون يك بازيكن با تجربه از پشت خط ايران زمين حريف را آماج حملات خود قرار داده بود.

  ايران با امتياز 10بر 6 از حريف پيش افتاده بود. اما پورتوريكو كه به هيچ شكل سر تسليم شدن نداشت با نهايت استفاده از ناهماهنگي خط دفاع عقب و جلو تيم ايران اين اختلاف را جبران كرد و با تمركز روي آبشارهاي ديدني كاپيتان ريورا در امتياز 11 به تساوي با ايران رسيد.

  پوريا فياضي كه در ست دوم امان خط دفاعي حريف را بريده بود در گيم سوم با سه دفاع مهار مي‌شد تا اختلاف امتيازها از عدد يك تجاوز نكند. بازي در ست سوم پاياپاي پيش مي‌رفت. رضا قرا كه در اين ديدار به مراتب بهتر از سه بازي قبل كار كرده بود با آبشارهاي قدرتي خود به خوبي از پشت خط توپ‌هايش را در منطقه چهار زمين حريف مي‌نشاند.

  در حالي كه پوتوريكو در امتياز 18 از ايران پيش افتاده بود امير غفور با نمايش غيرتي خود دو امتياز گرفت تا بار ديگر ايران تيم برتر ميدان باشد. سعيد معروف درست برخلاف جهش حركت بدن خود پاس مي‌داد و دفاع پورتوريكو را گيج مي‌كرد، به طوري كه امير غفور بدون قرار گرفتن در برابر دفاع آبشار مي‌زد. اگر چه دو تيم در ست سوم نمايش نزديكي داشتند اما سرانجام پورتوريكو در لحظات پاياني امتيازهاي بيشتري را جمع كرد تا در ناباوري بازيكنان ايران ست سوم را با امتياز 25-22 به سود خود تمام كند.

  ست چهارم

  پورتوريكو كه انگار به بازي برگشته بود در ست چهارم خيلي زود از ايران جلو افتاد تا ملي‌پوشان ايران با اختلاف يك امتياز حريف خود را دنبال كنند. گالانته از سرويس براي تيمش امتياز گرفت تا پس از اشتباه فياضي در دريافت، ايران باز هم امتياز از دست دهد. در اين دقايق سيستم هجومي تيم ايران روي پاس‌هاي معروف و آبشارهاي نادي متمركز شده بود. در مقابل پورتوريكو روي حمله از پشت خط حساب ويژه‌اي باز كرده بود و از اين تاكتيك هم خوب امتياز مي‌گرفت.

  سرانجام با بازي خوب امير غفور دو تيم در امتياز 7 به تساوي با يكديگر رسيدند. سرانجام تيم ايران وقت استراحت فني اول را با اختلاف يك امتياز به سود خود تمام كرد. حمزه زريني به ميدان بازگشت تا جاي پوريا فياضي در خط جلو تيم ايران با آبشارهاي قدرتي سد دفاعي حريف را آزار دهد.

  پورتوريكو همچنان از اسپك‌هاي لوزادا از پشت خط امتياز مي‌گرفت و دفاع ايران نمي‌توانست او را مهار كند. ولاسكو كه اصلا از بازي تيمش راضي به نظر نمي‌رسيد وقت استراحت خواست. تيم ايران در اين مسابقه خيلي پرنوسان كار مي‌كرد و در هر ست نمايش متفاوتي از قدرت خويش را ارائه كرد. زوج معروف و نادي در اين ديدار فوق العاده كار مي‌كردند. ولاسكو از شاگردانش مي‌خواست كه تاكتيك‌هاي دفاعي را در زمين اجرا كنند. پورتوريكو در امتياز 16 با ايران برابر بود كه باز هم يك اشتباه ايران را از حريف عقب انداخت. لوزادا باز هم از پشت خط براي ايران امتياز مي‌گرفت. ولاسكو كه قدري عصباني شده بود مهدوي را به ميدان فرستاد تا ايران در دفاع روي تور تقويت شود. بازي برگشت و ايران با امتياز 21-18 جلو افتاد و سرانجام اين ست با نتيجه 25 بر 20 به سود ايران تمام شد.

  به گزارش ايسنا، تيم ملي واليبال ايران با نتيجه 3بر يك و امتياز‌هاي ( 26-24 ، 25-16 و 22-25 و 25- 20 ) برابر پورتوريكو به برتري رسيد و بدين ترتيب با كسب سومين پيروزي خود 8 امتيازي شد. در مقابل پورتوريكو همچنان بدون امتياز در قعر جدول رده بندي ايران رقابت‌ها قرار دارد.

  ايران ساعت 6:30 صبح فردا با ونزوئلا بازي خواهد كرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.