• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » ویكی لیكس هم از دلبستگی احمدی نژاد به مشایی خبر دارد
  کد خبر : 5962

  ویكی لیكس هم از دلبستگی احمدی نژاد به مشایی خبر دارد

  ویكی لیكس هم از دلبستگی احمدی نژاد به مشایی خبر داردReviewed by Aryan on May 18Rating: در یكی از اسناد ویكی لیكس كه در تاریخ 28 ژانویه 2010 به واشنگتن ارسال شده، تحلیل گران آمریكا به ارزیابی  رابطه احمدی نژاد و اسفندیار مشایی پرداخته اند. به گزارش انتخاب به نقل از میدل ایست برلین، در…

  ویكی لیكس هم از دلبستگی احمدی نژاد به مشایی خبر داردReviewed by Aryan on May 18Rating:

  tbhs6ap6n52268jpvbww.jpg

  در یكی از اسناد ویكی لیكس كه در تاریخ 28 ژانویه 2010 به واشنگتن ارسال شده، تحلیل گران آمریكا به ارزیابی  رابطه احمدی نژاد و اسفندیار مشایی پرداخته اند.

  به گزارش انتخاب به نقل از میدل ایست برلین، در این سند از این رابطه به مثابه سرچشمه نگرانی  حامیان تندرو رییس جمهور و هدفی آسان برای مخالفین سیاسی وی یاد می شود.

  در نگاه دیپلمات های آمریكا مشایی كسی ست كه با اظهارات تحریك آمیز خود اعتراض و تمسخر دیگران را برانگیخته است؛ و سابقه این نوع اظهارات دركارنامه سیاسی وی طولانی ست.

  تحلیل گران آمریكا در گزارش خود سعی در یافتن پاسخ به این سوالات هستند كه علل دلبستگی احمدی نژاد به مشایی چیست و چرا با وجود اعتراضات مستمر علیه مشایی، رییس جمهور تاكنون او را حفظ كرده است.

  حفظ مشایی به نظر دیپلمات های آمریكا بیانگر آن است كه رییس جمهور ایران فاقد اشخاص قابل اعتماد در میان مشاورین و حلقه اطرافیان خود است. از این رو، دفاع سرسختانه احمدی نژاد از مشایی نشان دهنده اهمیت كلیدی وی برای رییس جمهور منزوی است.

  در گزارش هم چنین آمده كه دلبستگی احمدی نژاد به مشایی تا جایی ست كه رییس جمهور اعلام كرد حاضر است درآینده در كابینه مشایی بعنوان مشاور خدمت كند. این اظهارات موجب دامن زد به این باور شد كه گویا مشایی در آینده جانشین احمدی نژاد خواهد شد.

  دیپلمات های آمریكا درگزارش خود به این نتیجه می رسند كه حضور مشایی در دولت  و انتقادات ناشی از آن قبل ازهرچیز بیانگر عمق و دامنه اختلافات جناح های حكومت است.

  اما آن چیزی كه قابل توجه است، انتقادات جناح تندرو حامی رییس جمهور است. درك این جناح با درك مشایی از اسلام بسیار متفاوت است و همین امر موجب كینه ورزی این گروه به احمدی نژاد شده است

  دیپلمات های آمریكا گزارش می دهند كه حامیان رییس جمهور به تدریج از اداهای مشایی و انعطاف رییس جمهور در قبال این اداها خسته و كلافه شده اند. اما رییس جمهور معتقد است كه مشایی بدفهمیده شده است و  به نظر می رسد كه مصمم است از رییس دفتر خود حمایت كند.

  درپایان گزارش آمده: منتقدین مشایی یك بار با توسل به رهبری توانستند مانع شوند كه وی معاون اول رییس جمهور شود. به نظرمی رسد اكنون برای كنار زدن وی باید یك بار دیگر به رهبر متوسل شوند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • capitan air line

   salam
   dr. ahmadiejad man ke koli bekhatere shoma ke ostadam dar unversitiy bodin va rahe emam 15 bsal sakhti ro keshidam va tahmaol kardam ta alan ke ham bazigar ham kargargadan bekhatere masale javan vali shoma hich hemayati hata darigh az e office va mashin va mobail omid kaptan

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.