• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » دستگيري فرستنده ايميل هاي تهديدآميز
  کد خبر : 594554

  دستگيري فرستنده ايميل هاي تهديدآميز

  دستگيري فرستنده ايميل هاي تهديدآميزReviewed by Aryan on Jun 3Rating: فردي كه با فرستادن ايميل هاي تهديد آميز قصد اخاذي از يك شهروند اصفهاني را داشت توسط ماموران پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات اصفهان شناسايي و دستگير شد. به گزارش روز جمعه جام جم آنلاين به نقل از پايگاه پليس، رييس پليس فضاي توليد و…

  دستگيري فرستنده ايميل هاي تهديدآميزReviewed by Aryan on Jun 3Rating:
  فردي كه با فرستادن ايميل هاي تهديد آميز قصد اخاذي از يك شهروند اصفهاني را داشت توسط ماموران پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات اصفهان شناسايي و دستگير شد.

  به گزارش روز جمعه جام جم آنلاين به نقل از پايگاه پليس، رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان اصفهان گفت: در پي دادخواهي شهروندي اصفهاني مبني بر اينكه از چندي پيش فردي ناشناس با ارسال ايميل هاي تهديد آميز قصد اخاذي از وي را دارد موضوع به صورت ويژه در دستور كار كارآگاهان اين پليس قرار گرفت.

  وي افزود: در تحقيقات از اين شهروند و بررسي هاي صورت گرفته از رايانه وي مشخص شد كه فرستنده ايميل هاي تهديد آميز با ارسال چند پيام الكترونيكي كه حاوي تصاوير خصوصي اين شهروند است قصد دارد از وي مبالغي را اخاذي كند.

  سرهنگ ستار خسروي تصريح كرد : تيم ويژه پليس سايبري اصفهان با تحقيقات گسترده اينترنتي نهايتا سرنخ هاي از فردي به نام «احمد» 23 ساله در اين پرونده بدست آمد و ماموران با شناسايي مخفيگاه وي با هماهنگي مقام قضايي به محل مورد نظر اعزام شدند.

  رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان اصفهان گفت: متهم در عين ناباوري در عملياتي غافلگيرانه دستگير و به پليس فتا اصفهان منتقل شد.

  وي افزود: در بازجويي هاي اوليه متهم هرگونه بزهي را انكار كرد اما پس از اينكه خود را در برابر ادله الكترونيكي قانوني ديد چاره اي جز بازگويي حقيقت نديد و به بزه انتسابي اقرار و انگيزه عمل مجرمانه خود را انتقام جويي و هتك حيثيت از اين شهروند به دليل اختلافات قبلي با وي عنوان كرد.

  رييس پليس سايبر استان اصفهان با بيان اينكه در بازرسي از منزل متهم كيس رايانه و گوشي تلفن همراهي كه حاوي عكس هاي خصوصي اين شهروند بود كشف و ضبط شد، خاطرنشان كرد: متهم به همراه پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شدند.

  سرهنگ خسروي به شهروندان به خصوص جوانان و نوجوانان هشدار داد: افراد سودجو و شياد از هر فرصتي جهت سوءاستفاده بهره خواهند برد لذا لازم است توجه و دقت كافي را بخرج داد تا دردام چنين افرادي گرفتار نشوند.در واقع اين افراد از ترس ديگران از هتك حرمت و آبرو استفاده مي كنند و معمولا نيز افراد ساده را طعمه قرار داده و به اهداف شوم خود نيز مي رسند اما اين نكته را بايد مد نظر قرار داد كه پاسخ به اخاذي اين افراد پايان كار نيست و اين افراد متوقع تر خواهند شد بنابراين در چنين شرايطي بهترين راهكار تماس و مراجعه به پليس است تا اين شرايط به بهترين نحو ممكن مديريت شود تا فرد دچار آسيب و زياني نشود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.