• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » صمد نيکخواه بهرامي: ماتيچ بسکتبال ايران را نابود کرد
  کد خبر : 591476

  صمد نيکخواه بهرامي: ماتيچ بسکتبال ايران را نابود کرد

  صمد نيکخواه بهرامي: ماتيچ بسکتبال ايران را نابود کردReviewed by Aryan on Jun 1Rating: ایران ویج:کاپيتان تيم ملي بسکتبال با ابراز اميدواي از اينکه اين تيم بتواند در دوره جديد فعاليت‌هاي خود پسرفت و عقب ماندگي‌هايش در آسيا را جبران کند، در مورد ويژگي‌هاي سرمربي جديد اين تيم توضيح داد و گفت: بچيروويچ براي کار…

  صمد نيکخواه بهرامي: ماتيچ بسکتبال ايران را نابود کردReviewed by Aryan on Jun 1Rating:

  ایران ویج:کاپيتان تيم ملي بسکتبال با ابراز اميدواي از اينکه اين تيم بتواند در دوره جديد فعاليت‌هاي خود پسرفت و عقب ماندگي‌هايش در آسيا را جبران کند، در مورد ويژگي‌هاي سرمربي جديد اين تيم توضيح داد و گفت: بچيروويچ براي کار به ايران آمده نه چيز ديگر.

   محمد صمد نيکخواه بهرامي که پس از چند روز تاخير تمرينات خود با تيم ملي بسکتبال را آغاز کرد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: البته پيش از اينکه به تمرينات تيم ملي ملحق شوم، دوجلسه از نزديک با “بچيروويچ” صحبت کردم و از برنامه‎هاي او براي تيم ملي مطلع شدم.

  وي با تاکيد بر اينکه “مهمد بچيروويچ” براي کار به ايران آمده است، تصريح کرد: او کاملا حرفه‎اي برنامه ريزي کرده و قطعا همين طور هم کار مي‎کند. بچيروويچ از حضور در بسکتبال ايران نه معروف شدن و محبوبيت را مي‎خواهد و نه به دنبال مسائل مادي است. او روي “ديسيپلين” تيم ملي تاکيد دارد و به دنبال حلقه گمشد‎ه‎اي است که در مسابقات قهرماني آسيا باعث ناکامي تيم ملي ايران دردفاع از عنوان قهرماني و کسب سهميه المپيک شد.

  کاپيتان تيم ملي بسکتبال با اشاره به شکست برابر اردن که مانع از صعود ايران به جمع چهار تيم برتر مسابقات قهرماني آسيا شد، خاطرنشان کرد: همه ما هنوز باخت به اين تيم را خوب به ياد داريم اما سرمربي تيم ملي مي‎خواهد ذهنيت بازيکنان از اين خاطره تلخ پاک کند به خصوص اينکه در مسابقات غرب آسيا بايد با اردن مبارزه کنيم.

  نيکخواه بهرامي که با تيم ملي بسکتبال به مدال برنز بازي‎هاي آسيايي گوانگجو دست يافت، ادامه داد: البته براي جبران کار سختي داريم. اردن تيمي قوي است به خصوص الان که براي شرکت در مسابقات انتخابي المپيک آماده مي‎شود. طي سال‎هاي گذشته ديدارهاي زيادي با اردن داشتيم که در خيلي از آنها برنده بوديم اما پيروزي ما در رقابت نزديک و با اختلاف امتياز کم به دست آمد. هيچ وقت اردن را با اختلاف امتياز بالا شکست نداديم.

  وي تاکيد کرد: با همه اينها الان براي رويارويي با اردن آماده هستيم. مدت زمان زيادي از پايان مسابقات ليگ برتر نمي‌گذرد و همه بازيکنان از نظر بدني شرايط خوبي دارند. فقط بايد از نظر هماهنگي به آمادگي بهتري برسند. البته به خاطر حضور مستمر در ليگ برتر و بعد از آن اردوي تيم ملي تاحدي خسته هستيم اما شخصا اين وضعيت را ترجيح مي‎دهم به اينکه مثلا بعد از يک ماه استراحت اردوي تيم ملي تشکيل مي‎شد.

  بازيکنان تيم مهرام که با اين تيم قهرمان ليگ برتر ايران شد، تاکيد کرد: اگر اردوي تيم ملي با وقفه تشکيل مي‌شد، همه بازيکنان از آمادگي بدني دور مي‎شدند اما مزيت تشکيل اردو در اين مقطع اين است که همه آماده‎ايم فقط کمي هم خسته هستيم.

  ” شما تاکيد داريد که بچيروويچ نه به دنبال معروف شدن و محبوبيت است و نه مسائل مادي؛ مگر مربي پيشين تيم ملي اين ويژگي‎ها را داشت؟” صمد نيکخواه بهرامي در پاسخ به اين سوال خبرنگار مهر ضمن تاکيد بر کارنامه کاري خوب بچيروويچ انتقاداتي را از سرمربي پيشين تيم ملي يعني “وسلين ماتيچ” عنوان کرد.

  وي گفت: ماتيچ کارنامه موفقي نداشت. مربيگري در لبنان و چند تيم باشگاهي ضعيف عمده افتخارات او بود. در حاليکه بچيروويچ پيش از اين سرمربي اسلووني بود و درسطح درجه يک کار مي‎کرد.  فکر نمي‎کنم براي جذب بچيروويچ خيلي هزينه شده باشد و او با حقوق خيلي بيشتر از مربيان قبلي به ايران آمده باشد. بچيروويچ به خاطر پتانسيل خوب بسکتبال ايران، جذب ما شد و به همين دليل است که مي‎گويم به دنبال ماديات و معروف شدن در ايران نيست.

  کاپيتان تيم ملي بسکتبال تصريح کرد: تيم ملي بسکتبال ايران از نظر تيم بودن و کار گروهي بعد از پايان مربيگري “رايکو ترومن” افت شديدي کرد. اوج موفقيت‎هاي بسکتبال ايران در زمان ترومن بود اما بعد از آن به خاطر عدم مديريت کامل و لازم از سوي ماتيچ، نزول کرديم.

  نيکخواه بهرامي با بيان اينکه هرگز از دوران مربيگري ماتيچ خاطره خوبي ندارد، گفت: بعد از مسابقات قهرماني آسيا حرفي نزدم و سکوت کردم. شايد هم بهتر بود اين کار را نمي‎کردم. نمي‎خواهم همه تقصيرات را در افت تيم ملي بسکتبال به گردن ماتيچ بيندازم اما تصميمات او ما و بسکتبال ايران را نابود کرد. به هر حال مسئوليت تيم ملي بر عهده او بود و اوخوب کار نکرد.

  وي با اشاره به ويژگي‎هاي بچيروويچ خاطرنشان کرد: به نطر مي‎رسد بچيروويچ مربي کاملي است. او تحقيقات کاملي در مورد تيم ملي انجام داده است و گذشته ما را بررسي کرده است تا بداند چه اشکالاتي داريم. بچيروويچ همه بازيکنان را براي فراموش کردن گذشته و انگيزه جبران توجيه کرده است. اين مربي به دنبال نظم و انضباط تيمي يا همان حلقه گمشده است.

  کاپيتان تيم ملي بسکتبال در پايان گفتگو با مهر گفت: درزمان مربيگري ماتيچ خيلي از شرايط و اينکه در تيم ملي بودم، راضي نبودم اما الان با انرژي و مصمم در خدمت تيم هستم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.