• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ليموترش هر كيلو 9000 تومان / دليل گراني ليموترش
  کد خبر : 590965

  ليموترش هر كيلو 9000 تومان / دليل گراني ليموترش

  ليموترش هر كيلو 9000 تومان / دليل گراني ليموترشReviewed by Aryan on Jun 1Rating: رييس اتحاديه ميوه و سبزي‌فروشان گفت: بهترين طالبي از حدود 15 روز ديگر وارد مي‌شود كه از ساوه، كاشان و ورامين مي‌آيد. حسين مهاجران در گفت‌وگو با ايسنا، همچنين در پاسخ به اين سوال كه تگرگي كه اواسط ارديبهشت ماه در…

  ليموترش هر كيلو 9000 تومان / دليل گراني ليموترشReviewed by Aryan on Jun 1Rating:

  رييس اتحاديه ميوه و سبزي‌فروشان گفت: بهترين طالبي از حدود 15 روز ديگر وارد مي‌شود كه از ساوه، كاشان و ورامين مي‌آيد.

  حسين مهاجران در گفت‌وگو با ايسنا، همچنين در پاسخ به اين سوال كه تگرگي كه اواسط ارديبهشت ماه در باغ‌هاي شهريار شاهد آن بوديم، بيشتر به كدام ميوه تابستاني خسارت وارد كرده است؟ ابراز داشت: زردآلو بيشترين ميوه‌اي بود كه خسارت ديده است. درشت‌ترين نوع آن از حاشيه قم وارد ‌شده و از مناطقي مثل شاهرود، شهريار، شيراز و اروميه نيز زردآلو داريم.

  وي افزود: با توجه به اينكه شهريار نيمي از مصرف ميوه تابستاني كشور را به مدت پنج ماه تامين مي‌كند، با تگرگ نيمه ارديبهشت ماه حدود 50 درصد ‌به درختان ميوه شهریار آسيب وارد شده است.

  او همچنين با بيان اينكه امسال منول زياد كاشت شده و به دليل شيرين بودن آن درحال حاضر و در اين فصل جايگزين طالبي شده است، درباره گران بودن ليموترش نيز گفت: ليموترش در حال حاضر كيلويي 9000 تومان است و دليل گران بودنش در واقع كم بودن مقدار آن است. از سويي با توجه به اين كه در سال گذشته ليموترش به ميزان زيادي وجود داشت و قيمت آن پايين بود، امسال بخشي از ليموترش در سردخانه نگهداري شد.

  به گفته رييس اتحاديه ميوه و سبزي‌فروشان، معمولا روالي در بحث ميوه و سبزي وجود دارد و آن اين است كه كه اگر يك سال ميوه و سبزي به فراواني وجود داشته و قيمت آن پايين باشد، در سال آينده آن ميوه كمياب شده و گران مي‌شود، چون عده‌اي آن‌ها را ذخيره و انبار مي‌كنند و همين موضوع موجب كمياب و طبعيتا گران شدن آن مي‌شود.

  وي با بيان اين‌كه در بحث ليموترش هم چنين اتفاقي افتاده است، گفت: فصل ليموترش مينابي از 15 مرداد ماه شروع و آخر مهر ماه ليموي جهرمي وارد مي‌شود و بيشترين مصرف ما در ليموي آبگيري است كه به ميزان زيادي برداشت شده و 80 درصد آن آبگيري مي‌شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.