• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مشاوره رایگان » دزدي قلب‌ها از‌‌ راه دور
  کد خبر : 5895

  دزدي قلب‌ها از‌‌ راه دور

  دزدي قلب‌ها از‌‌ راه دورReviewed by Aryan on May 18Rating: شوهرم نسبت به من سرد شده است، اين را براحتي از مقايسه رفتارش طي سال‌هاي اول ازدواج و اين روزهاي اخير مي‌توانم بفهمم. او ديگر مرا دوست ندارد و اگر به دلم دروغ نگويم، اين روزها درگير يك رابطه عاطفي ديگر شده است. نازنين وقتي…

  دزدي قلب‌ها از‌‌ راه دورReviewed by Aryan on May 18Rating:
  شوهرم نسبت به من سرد شده است، اين را براحتي از مقايسه رفتارش طي سال‌هاي اول ازدواج و اين روزهاي اخير مي‌توانم بفهمم. او ديگر مرا دوست ندارد و اگر به دلم دروغ نگويم، اين روزها درگير يك رابطه عاطفي ديگر شده است.

  نازنين وقتي اين جمله آخر را مي‌گويد، اشك در چشمش حلقه مي‌زند و روي گونه‌اش مي‌غلتد.

  او زني 25 ساله است و 5 سال پيش ازدواج كرده است. از همسرش يك فرزند دارد و مي‌گويد طي 2 سال گذشته، رابطه‌اش با همسرش كمرنگ‌تر شده و مدام درگير رسيدگي به فرزندشان بوده است.

  نازنين ادامه مي‌دهد:‌ وقتي مي‌ديدم كه محسن مشغول بازي‌هاي رايانه‌اي و كار با كامپيوتر شده است، خوشحال مي‌شدم كه براي خود سرگرمي دست و پا كرده و از من بهانه‌جويي نمي‌كند، اما وقتي رفتارش تغيير كرد، به او مشكوك شدم و بعد از اين‌كه كمي حواسم را جمع كردم، فهميدم دوست اينترنتي پيدا كرده است. چند وقت پيش، او حتي يك وب كم خريد و با نصب آن بالاي مانيتور با دوست عزيزش چت تصويري مي‌كرد.

  يك بار كه از او خواستم مرا هم به دوستش معرفي كند كه دوست‌ مشتركي پيدا كنيم، كاملا رنگش برافروخته شد و گفت: نه! لازم نيست تو با او آشنا شوي. او يك دوست خارجي است و صرفا تعاملات كاري داريم.

  اما يك بار كه من از پشت سرش نگاه مي‌كردم، ديدم كه با يك خانم وارد چت عاطفي و درد دل كردن شده است. از آن موقع دارم ديوانه مي‌شوم. يعني اين مرد اينقدر خائن است كه به خاطر يكي دو سال رسيدگي كمتر و بچه داري بايد به اولين كسي كه مي‌رسد، دل ببندد؟

  خدا مي‌داند با او ملاقات كرده است يا نه. خدا مي‌داند فقط يك دوست دارد يا صد تا. لابد خودش را مجرد معرفي مي‌كند. شايد هم متاهلي كه دچار ديوي به نام همسر شده است و دنبال معشوق مهرباني مي‌گردد كه سر بر شانه‌هاي مجازي او بگذارد و يك دل سير پشت سر اين هيولا غيبت كند.

  اين فكر‌ها را كه مي‌كنم، آتش مي‌گيرم. واقعا نمي‌دانم بايد با او چه كنم. بعضي وقت‌ها به طلاق فكر مي‌كنم. اگر او با آن خانم مجازي به صورت حقيقي هم ملاقات كرده باشد و خيانت مجازي او به خيانت حقيقي بدل شده باشد چه؟

  واقعا نمي‌توانم به او اطمينان داشته باشم. اگر به خاطر حفظ رابطه‌مان بچه‌دار نمي‌شدم، همين آقا به خاطر بچه بهانه‌جويي مي‌كرد. حالا كه بچه دست و پايم را بسته است، باز هم وجود بچه را بهانه خيانت پيشگي خود قرار داده است.

  راز دوستي‌هاي مجازي

  روان‌شناسان معتقدند نبود يك رابطه عميق يا دوستي حقيقي منجر به دوستي‌هاي مجازي مي‌شود.

  اگر خيانت اينترنتي فراگير شده، به اين دليل است كه شما بهترين دوست همسرتان نبوده‌ايد تا اين‌كه سرو كله يك غريبه مجازي پيدا شده است.

  اين‌كه همسر شما يك خائن مجازي باشد، خيلي بهتر از خيانت به شيوه حقيقي است پس تا مجاز به حقيقت بدل نشده است، بايد يك اقدام عملي انجام دهيد و قطعا دعوا، مرافعه راه‌انداختن و شكستن وب كم و بساط چت همسرتان راه‌حلش نيست.

  كناره‌گيري همسر شما نمي‌تواند دائمي باشد. او وقتي حس مي‌كند از نظر همفكري و گفت‌وگو و احساس صداقت و درستكاري نمي‌توانيد با او ارتباط بر قرار كنيد، اقدام به اين كار مي‌كند.

  فكر كنيد دوست اينترنتي همسرتان چه چيزي دارد كه شما نداريد و نمي‌توانيد به همسرتان بدهيد؟ شايد او از همسرتان تعريف مي‌كند؛ به او احترام مي‌گذارد و به او فرصت حرف زدن مي‌دهد و شخصيت او را جذاب مي‌داند. او تمام توجه خود را در فرصتي كه براي چت كردن دارد، معطوف به همسرتان مي‌كند، اما نكته اين است كه او مجازي است و شما حقيقي هستيد. يعني اگر شما هم همان كارها را به خوبي او انجام دهيد، باز هم از او جذابيت بيشتري خواهيد داشت.

  فرار از تنگنا

  گاهي خائنان اينترنتي به معني واقعي كلمه خائن نيستند وگرنه دوستي نامشروع خود را در جايي ديگر مي‌جستند نه در عالم مجاز، اما خيانت هميشه نشان اين است كه زوج‌ها احساس خفگي و تنگنا مي‌كنند و راه موثري براي خروج از آن بلد نيستند. آنها وقتي اختلاف نظر دارند، به جاي گفت‌وگوي موثر دست به پرخاشگري مي‌زنند و با اين كار هر لحظه از هم دور تر مي‌شوند. دوست اينترنتي يك ابر انسان است. او وسط حرف شما نمي‌پرد. از راه دور به شما آزار نمي‌رساند. هميشه براي شما وقت دارد. هميشه مهربان است و اگر قيافه او را نديده باشيد، مي‌توانيد زيباترين چهره‌ها را هم برايش‌ تصور كنيد، اما اين افسانه خيال‌انگيز هرگز در واقعيت تجلي نمي‌يابد زيرا در زندگي واقعي، مردم خود واقعي‌شان را به يكديگر نشان مي‌دهند.

  بنابراين براي بعضي‌ها پناه بردن به دنياي افسانه‌اي، راحت‌تر از حل مشكلات واقعي است.

  راه‌حل

  اگر شما با هم سازگار نيستيد، راه‌حل فرار از تنگنا و پناه به عالم افسانه و مجاز نيست، شما نياز به تغيير داريد. تغيير به معني تكامل است نه‌ تحقير. كرم‌ها تكامل مي‌يابند و پروانه مي‌شوند. نوزاد‌ها بزرگ‌ و به انساني كامل و بالغ بدل مي‌شوند و يك خوشه گندم تغيير مي‌كند تا به يك قرص نان بدل شود. پس تغيير لازمه تكامل است. وقتي با همسرتان صحبت مي‌كنيد، سعي نكنيد باد به غبغب خود بيندازيد و بگوييد: من همين هستم كه هستم و قرار نيست تغيير كنم. حتي يك جامعه نيز 10 سال به يك شكل نمي‌ماند.

  لازمه زندگي زناشويي موفق اين است كه هريك از همسران ياد بگيرند‌ صادقانه از عشق با يكديگر صحبت كنند. اين مساله ممكن است تا حد زيادي به يك كمك بيروني نياز داشته باشد.

  گاهي با گذشت زمان در زندگي مشترك، جذابيت‌هاي طرفين براي يكديگر كمرنگ جلوه مي‌كند اما همان ويژگي‌هاي كمرنگ شده مي‌تواند براي شخصي ديگر جالب باشد. تغيير به شما كمك مي‌كند‌براي شريك زندگي‌تان نيز از يكنواختي خارج شويد و پيوسته جذابيت خود را حفظ كنيد.

  اگر به ياد آوريد كه در آغاز زندگي مشترك چقدر براي يكديگر مهم بوده‌ايد و چه چيزي شما را از هم جدا كرده است، در قدم اول مساله را بيابيد. در قدم دوم بايد بر مشكل غلبه كنيد. ضمن اين‌كه يكطرفه نيز به قاضي نرويد.

  ارتباط درست معمولا رمز موفقيت هر ازدواج است. با همسرتان روراست باشيد، همه چيز را با او شريك شويد و كمي آسانگيرتر باشيد. سعي كنيد همسرتان را همان‌طور كه هست، بپذيريد. گرچه انسان جامعه و خانواده نيازمند تغيير است، اما اين به آن معنا نيست كه شما متولي تغيير دادن زوركي ديگران هستيد. شما فقط مي‌توانيد خودتان را تغيير دهيد.

  اگر با چالش‌هاي عميق اين خيانت درگير شده‌ايد و حل آن را كار ساده‌اي نمي‌بينيد، سعي كنيد از دوستاني كه تجربه مشتركي داشته‌اند، كمك بگيريد و خانواده را طرف مشورت قرار دهيد.

  گاهي اصلاح رابطه نياز به گذر زمان دارد، پس به يكديگر فرصت بدهيد و از بحث عجولانه بپرهيزيد و بحث سازنده را بياموزيد يعني از تهمت زدن، مچ‌گيري و پرخاشگري و شرح جزئيات دوري كنيد.

  مشاوره نيز مي‌تواند به شما ‌ كمك كند تا به موضوع با بي طرفي بيشتري نگاه كنيد.

  اهداف مشتركتان را براي بهبود رابطه زناشويي با هم درميان بگذاريد و دليل خطا را پيدا كنيد و سعي كنيد جلوي بروز دوباره آن را با اصلاح وضع موجود بگيريد.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • nmidanm

   با سلام.
   ممنون از مطالب به درد بخورتان. اين روزا اينترنت هم شده بلاي جون آدما. كاش زن و شوهرا به جاي اينكهبرن به غريبه ها اعتماد كنن، براي رفع مشكلاتشون با هم مثل دو تا انسان متمدن گفتگو كنن. به جاي اينكه سفره دلشون رو پيش يه غريبه باز كنن و باعث دوري بيش از حد از كانون گرم خانواده بشن خانواده مقدسه و كسي كه ازدواج كرد اگر خيانت كنه به هر قسمي خيلي بيرحم و بيمعرفته خيلي خيلي خيلي

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.