• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آیة‌الله اشرفی: بعضی روحانیان در برابر فساد جامعه عبا به سر می‎کشند
  کد خبر : 587324

  آیة‌الله اشرفی: بعضی روحانیان در برابر فساد جامعه عبا به سر می‎کشند

  آیة‌الله اشرفی: بعضی روحانیان در برابر فساد جامعه عبا به سر می‎کشندReviewed by Aryan on May 30Rating: آیة‌الله اشرفی خبرگزاری رسا نوشت: استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه مشهد با انتقاد از سکوت روحانیان در برابر فساد گفت: با وجود این همه علما و فقها در این کشور، توجه‎نکردن به جامعه و مسائل…

  آیة‌الله اشرفی: بعضی روحانیان در برابر فساد جامعه عبا به سر می‎کشندReviewed by Aryan on May 30Rating:
  آیة‌الله اشرفی
  آیة‌الله اشرفی

  خبرگزاری رسا نوشت:

  استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه مشهد با انتقاد از سکوت روحانیان در برابر فساد گفت: با وجود این همه علما و فقها در این کشور، توجه‎نکردن به جامعه و مسائل آن و فساد اجتماعی خطا است، برخی نسبت به این قضایا بی‏تفاوت هستند.

  آیت الله اشرفی شاهرودی، استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه خراسان، در بین درس خارج فقه خود به مناسبت مبحث زکات و نظر آیت الله خویی(ره) بر این که رساندن زکات به دست مستحق از امور حصبیه است، ابراز داشت: حکومت اسلامی از امور حصبیه و اول وکیل اداره این امور و اجرای آن فقیه جامع الشرایط است.

  آیت الله اشرفی در ادامه با انتقاد از برخی روحانیان که نسبت به امور جامعه و مشکلات و فساد بی‎توجه هستند و از کنار آن بی‎تفاوت می گذرند، گفت: با وجود این همه علما و فقها در این کشور، توجه‎نکردن به جامعه و مسائل آن و فساد اجتماعی خطا است، برخی نسبت به این قضایا بی‏تفاوت هستند و این تنبلی‏ها و زیربار مسؤولیت‏ها نرفتن را مقدس‎بودن می‎دانند و توجیه می‎کنند.

  وی با اشاره به خاطره ای از مرحوم آیت الله خویی درباره وجود آیات و روایات بسیاری در بحث امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و از سویی دیگر سکوت برخی علما و روحانیون بیان داشت: برخی عبا به سر می‎کشند و به حدی بی‎تفاوت هستند که اگر صد خلاف شرع هم در کنار آنها صورت بگیرد می گویند گربه بود، بگذریم.

  آیت الله اشرفی گفت: این مسیری که برخی در پی گرفتند و بی تفاوت می چرخند و می گردند و توقع دارند مردم به آنها احترام بگذارند و دست بوس آنها باشند و آنها هم غیر از یک نماز جماعتی و استراحت در کنار خانواده، کاری دیگر به بهانه مقدسی بازی انجام نمی دهند، قابل پذیرفتن نیست.

  استاد عالی حوزه علمیه خراسان در پایان با اشاره به چند حدیث، پیرامون سفارش به پیگیری امور مسلمین و مشکلات جامعه افزود: آیا این بی تفاوتی، معنای اسلام است. شهادت که این همه والا و بزرگ تعریف شده چون کار سختی است از جان گذشتن، از جان شیرین در راه اعتلای اسلام و دین گذشتن مشکل است؛ اما کار اگر مشکل هم است باید انجام شود و هرچه قدر مشکل تر است سفارش به انجام آن و اجر حاصل از عمل به آن بیشتر است. بنابر این توجه به امور جامعه و رفع فساد و مشکلات جامعه هر چند هم مشکل است باید صورت پذیرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.