• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » ایران رتبه اول مصرف تریاک در دنیا
  کد خبر : 583894

  ایران رتبه اول مصرف تریاک در دنیا

  ایران رتبه اول مصرف تریاک در دنیا Reviewed by Aryan on May 27Rating: خبرگزاری ایسنا: مدیرکل حوزه ریاست پزشکی قانونی کشور گفت: اکنون بحران کشور ایران مصرف تریاک، هروئین و شیشه است. قدیرزاده در همایش “آشنایی با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها، علايم و عوارض جسمی و روانی و راه‌های تشخیص آزمایشگاهی” افزود: از زمان صفویه…

  ایران رتبه اول مصرف تریاک در دنیا Reviewed by Aryan on May 27Rating:

  خبرگزاری ایسنا: مدیرکل حوزه ریاست پزشکی قانونی کشور گفت: اکنون بحران کشور ایران مصرف تریاک، هروئین و شیشه است.

  قدیرزاده در همایش “آشنایی با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها، علايم و عوارض جسمی و روانی و راه‌های تشخیص آزمایشگاهی” افزود: از زمان صفویه تاکنون ایران بزرگترین مصرف کننده تریاک بوده است این در حالی است که در دنیا حشیش، بیشترین مصرف را دارد.

  وی اظهاركرد: در حال حاضر در دنیا مصرف تریاک دارای رتبه چهارم است ولی ایران در این زمینه رتبه اول را داراست.

  به گفته وی، در دنیا 90 میلیون نفر معتاد، مصرف کننده حشیش و 22 میلیون نفر نیز مصرف کننده تریاک هستند.

  قدیرزاده، با بیان اینکه روانگردان ها منشا مرفین ندارند ولی مواد مخدر منشا مرفین دارند. تصریح کرد: مواد روانگردان، مواد شیمیایی هستند که روی عملکرد مغز تاثیر گذاشته و باعث علایم اولیه چون سرخوشی، تمرکز حواس، افزایش هوشیاری و افزایش انرژی می شود و قشر دانشجو و دبیرستانی، ورزشکاران، کارگران و همچنین بانوان برای لاغری، افرادی هستند که گرایش بیشتری به مصرف روانگردان نشان می‌‌دهند.

  وی با اشاره به افزایش مصرف شیشه در کشور از سال 84 به بعد، تصریح کرد: در چند دهه اخیر در دنیا این دسته از ترکیبات مورد استفاده قرار گرفته و در کشور ایران نیز طی چند سال اخیر، مصرف شیشه و آمفامتامین ها زیاد شده است.

  قدیرزاده با بیان اینکه این مواد به صورت قاچاق وارد کشور می شوند، اظهاركرد: در گذشته، جنوب شرقی آسیا محل توزیع و تولید این مواد بوده اما اکنون در همه جا گسترش یافته است.

  به گفته وی، هزینه تولید یک کیلو شیشه در کشور حدود 5 میلیون تومان است که در کارگاه های زیر زمینی تولید می شود.

  قدیرزاده با بیان اینکه میزان کشفیات نیروی انتظامی در سال 88 به اوج خود رسید، تصریح کرد: هر اندازه مصرف شیشه در کشور زیاد شود،جرایم کشوری نیز افزایش می یابد.

  وی ادامه داد: بیماری‌های روانی در اثر مصرف شیشه بسیار زیاد است به طوری که 70 درصد بیماران اورژانس‌های بیمارستان‌های روانی را مصرف کنندگان شیشیه به خود اختصاص داده‌اند.

  قدیرزاده اظهاركرد: چهارمحال و بختیاری با توجه به توریست پذیر بودن باید بر مصرف شیشه در استان نه تنها حساسیت داشته باشد بلکه با ایجاد آگاهی از این معضل در این استان جلوگیری شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • چي بگم

   اگر تمام زحمت اصلاحات را بر دوش پليس بگذاريم شكست مي خوريم _ خسارت هاي جاني نصيب پليس مي شود ولي آنهائي كه در تهويه مطبوع مي نشينند قشنگتر ژست مي گيرند و بيشتر بزاي ملت صورتحساب بابت خدمات خود مي آورند و …

  • taktaz

   هر چند که همه مواد مخدرها زیان اور و اعتیاد اورند ولی تریاک از همه مواد مخدرها خفیف تر است ولی از زمانی که قیمت ان بالا رفته است بیشتر مصرف کنندگان این مواد به طرف موادهای مخدر شیمیایی کشیده شده اند

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.