• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار سینمای ایران , سینما و تلویزیون » اصغر فرهادی: در مسير فيلمسازی راه ميانبر وجود ندارد
  کد خبر : 581106

  اصغر فرهادی: در مسير فيلمسازی راه ميانبر وجود ندارد

  اصغر فرهادی: در مسير فيلمسازی راه ميانبر وجود نداردReviewed by Farnaz on May 24Rating: اصغر فرهادی: در مسير فيلمسازی راه ميانبر وجود ندارد ماريون كوتيار حس‌های پيچيده را به خوبی بازی می‌كند اصغر فرهادي درباره‌ي پروژه‌ي جديدش و تاثير اسكار بر زندگي‌ حرفه‌اش سخن گفت. به گزارش ايسنا، از كن،‌ اصغر فرهادي در حاشيه جشنواره…

  اصغر فرهادی: در مسير فيلمسازی راه ميانبر وجود نداردReviewed by Farnaz on May 24Rating:

  اصغر فرهادی: در مسير فيلمسازی راه ميانبر وجود ندارد

  ماريون كوتيار حس‌های پيچيده را به خوبی بازی می‌كند

  اصغر فرهادي درباره‌ي پروژه‌ي جديدش و تاثير اسكار بر زندگي‌ حرفه‌اش سخن گفت.

  به گزارش ايسنا، از كن،‌ اصغر فرهادي در حاشيه جشنواره فيلم كن پس از دريافت جايزه‌ي رسانه‌اي اتحاديه اروپا، به سووالات خبرنگاران خارجي پاسخ داد.

  فرهادي درباره انتخاب “ماريون كوتيار” به عنوان بازيگر اصلي فيلم جديدش گفت: به نظرم او خيلي بازيگر خوبي است و حس‌هاي پيچيده را به خوبي بازي مي‌كند. بازيگراني كمي در دنيا هستند كه بتوانند در يك لحظه چند حس پيچيده را با هم داشته باشند اما كوتيار يكي از اين بازيگراني است كه مي‌تواند اين كار را انجام بدهد.

  كارگردان نامدار ايراني، درباره علت ساخت فيلم جديدش در فرانسه گفت: قصه‌اي كه به ذهنم رسيده در آنجاست و هيچ موقع خودم براي خودم برنامه نمي‌ريزم و بيشتر قصه‌ها هستند كه براي من برنامه مي‌ريزند تا در آينده چه كار كنم.

  فرهادي در پاسخ به سوال خبرنگار ديگري درباره‌ي تاثير اسكار بر زندگي شخصي‌اش گفت: در زندگي شخصي خودم چيزي را عوض نكرده است و رابطه‌ام با بچه‌ها، پدرم و دوستانم مثل گذشته است.

  وي همچنين گفت: در نوشتن و كار كردن هم سعي مي‌كنم آن را كنار بگذارم و آن جور كه قبلا كار مي‌كردم ادامه دهم. ولي اتفاقي كه افتاده است، باعث شده ارتباطم با اهالي سينما در دنياي سينما راحت‌تر شود و ارتباط‌هاي بيشتري با فيلمسازان سراسر دنيا پيدا كرده‌ام.

  كارگردان «چهارشنبه سوري» همچنين گفت: من نه فقط به خاطر اسكار بلكه به خاطر فيلم‌هايي كه قبلا ساخته‌ام دوستان زيادي پيدا كرده‌ام. به نظر مي‌آيد بخش مهمي از مردم كشورم احساس دوستي بيشتري با آن‌ها پيدا كرده‌ام و اين بزرگترين اتفاقي است كه در زندگي من افتاده است.

  فرهادي درباره اينكه چقدر شرايط ساخت فيلم برايش آسان شده است خاطرنشان كرد: من هميشه در بخش فيلمسازي خوش‌شانس بودم و هيچ موقع يادم نمي‌آيد به خاطر پول نتوانسته باشم فيلمي را بسازم. به خاطر اينكه فيلم‌هايم براي كساني كه توليد كردند درآمد خوبي داشته است و از اين نظر مشكلي نداشته‌ام و بيرون از ايران هم كه اولين بار است فيلم مي‌سازم.

  اين كارگردان در پاسخ به سوال خبرنگار ديگري درباره وضعيت فيلمسازي در ايران گفت: سينماي ايران روند خيلي ثابتي ندارد و افت و خيز زيادي دارد. سال‌هايي به طور شگفت‌انگيز، فيلم‌هاي خوب زياد است و سال‌هايي هم فيلم خوب خيلي كم پيدا مي شود و هميشه حركت پر افت و خيزي را سينماي ايران داشته است.

  فرهادي در پاسخ به اينكه چقدر صرف نوشتن فيلم‌نامه‌هايش مي‌كند،‌ گفت:خيلي زياد طول مي‌كشد و الان تقريبا نزديك به يك سال است فيلمنامه‌اي در حال نوشتن دارم و هنوز چهار پنج ماه ديگر بايد بر روي آن كار كنم.

  وي همچنين گفت: بخش نوشتن فيلم‌نامه خيلي لذت‌بخش است ولي خيلي هم سخت است چون تمام شبانه‌روز آدم با اين موضوع درگير مي‌شود.

  كارگردان «جدايي نادر از سيمين» در پاسخ به خبرنگاري درباره‌ي اينكه آخرين مرحله‌اي كه مي‌تواند، در فيلم‌نامه تغييراتي بدهد، چه مرحله‌اي است، گفت: شب قبل از آغاز فيلمبرداري. اما وقتي فيلمبرداري را شروع كردم به هيچ عنوان كليات فيلم را تغيير نمي‌دهم چيزهايي جزيي را ممكن است در سر صحنه تغيير دهم اما ستون‌هاي اصلي را جابجا نمي‌كنم و اين كار خيلي خطرناكي است. مخصوصا اگر فيلمنامه‌اي داشته باشي كه همه چيز مثل يك پازل به هم وصل شود جابجا كردن اين تكه‌هاي پازل ممكن است همه چيز را عوض كند.

  فرهادي در بخش ديگري از اين نشست با اشاره به تاثير دوران كودكي‌اش در روند موقعيت اخيرش گفت: مهمترين تاثيري كه در زندگي گرفتم، متعلق به همان مقطع كودكي و نوجواني است، به نظرم مي‌آيد سرمايه بزرگي برايم ايجاد شد كه هنوز دارم از ان استفاده مي‌كنم.

  وي يادآور شد: اولين فيلم كوتاهم را زماني كه 13 سالم بود ساختم و مي‌دانستم چه مسيري را قرار است بروم.

  فرهادي با اشاره به حضور برخي دانشجويان كلاس فيلم‌سازيش در ايران ادامه داد: الان بعضي دانشجوهاي كلاس من در ايران، اينجا هستند و هميشه به آن‌ها مي‌گويم در مسير فيلمسازي راه ميانبر وجود ندارد و بايد مسير را كامل رفت.

  فيلم‌‌ساز برگزيده‌ي اسكار درباره‌ي فعاليت در زمينه‌ي تئاتر گفت: در خارج از ايران به اين موضوع فكر نكردم اما داخل ايران به اين موضوع فكر كردم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.