• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل , سیاسی » تظاهرات اعضای جنبش همبستگی با ایران با عکس شهدای هسته ای در شیکاگو
  کد خبر : 579853

  تظاهرات اعضای جنبش همبستگی با ایران با عکس شهدای هسته ای در شیکاگو

  تظاهرات اعضای جنبش همبستگی با ایران با عکس شهدای هسته ای در شیکاگوReviewed by Aryan♥ on May 22Rating: همزمان با برگزاری اجلاس سران ناتو، یکشنبه گذشته دهها هزارنفر در شیکاگو علیه جنگ افروزی این سازمان – به عنوان حافظ منافع اقلیت یک درصدی در کشورهای سلطه گر- تظاهرات کردند که دراین تظاهرات، حضورچشمگیر مخالفان اعمال…

  تظاهرات اعضای جنبش همبستگی با ایران با عکس شهدای هسته ای در شیکاگوReviewed by Aryan♥ on May 22Rating:

  همزمان با برگزاری اجلاس سران ناتو، یکشنبه گذشته دهها هزارنفر در شیکاگو علیه جنگ افروزی این سازمان – به عنوان حافظ منافع اقلیت یک درصدی در کشورهای سلطه گر- تظاهرات کردند که دراین تظاهرات، حضورچشمگیر مخالفان اعمال فشارعلیه ایران جلب توجه می کرد.

  به گزارش مهر، تظاهرکنندگان در شیکاگو خواستار خروج فوری ناتو از افغانستان و توقف تهدیدات جنگی علیه ایران و سوریه شده اند.

  سازماندهی اصلی این تظاهرات به عهده  تشکلی موسوم به “ائتلاف علیه ناتو، جی 8 و مبارزه با فقر” بود که از چند ماه پیش در همکاری نزدیک با جنبش تسخیر در ایالات متحده و بالاخص شاخه این جنبش در شیکاگو برای برگزاری تظاهرات تدارک دیده بودند.

  تعداد زیادی از سازمان های سیاه پوستان، زنان، کارگران، مهاجرین و مدافعین محیط زیست و هم چنین تشکلات مذهبی در سازماندهی این تظاهرات با شکوه که در نزدیکی محل اجلاس سران ناتو برگزار شد نیز مشارکت داشتند.

  یک جلوه بارز از تظاهرات شیکاگو حضور فعالین کمپین همبستگی با ایران در این تظاهرات بود که در میان پوسترها و پلاکاردهای خود تصاویر شهید احمدی روشن و شهید رضایی نژاد، دو تن از شهدای هسته ای ایران را حمل می کردند.

  البته فعالین کمپین همبستگی با ایران تنها کسانی نبودند که مخالفت خود با تهدیدات علیه ایران و سوریه را در تظاهرات شیکاگو ابراز کردند.

  نکته حائز اهمیت این است که ائتلافهای عمده ضد جنگ در آمریکا و مشخصا دو ائتلاف “یونک” و “انسر”  و شاخه هایی از “شورای صلح” نیز مخالفت با تحریم و تهدیدات نظامی علیه ایران و سوریه را جزو شعارهای اصلی خود در این تظاهرات قرار داده بودند.

  در تظاهرات شیکاگو مخالفت مردمی با سیاست های جنگی ناتو و اعتراض به بی عدالتی های نظام اقتصاد سرمایه داری تواما صورت گرفت؛ بحران اقتصادی و وضعیت سخت زندگی اکثریت 99 درصدی در آمریکا در اعتراض شدید تظاهرکنندگان شیکاگو نسبت به بیکاری، حقوق و دستمزد پایین، بدهی شهروندان به بانک ها از بابت مسکن و بالا رفتن هزینه های آموزش، بهداشت و درمان مشهود بود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.