• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » وزیر صنعت: بانک ها از تولید حمایت کنند
  کد خبر : 579310

  وزیر صنعت: بانک ها از تولید حمایت کنند

  وزیر صنعت: بانک ها از تولید حمایت کنند Reviewed by Aryan on May 22Rating: وزیر صنعت ، معدن وتجارت با انتقاد از کم توجهی به تولید در روند فعالیت موسسه های مالی و بانکی گفت : موسسه های مالی درحال فعالیت هستند اما هنوز نمی دانیم نقش اینها در فضای کسب و کار چیست. مهدی…

  وزیر صنعت: بانک ها از تولید حمایت کنند Reviewed by Aryan on May 22Rating:

  وزیر صنعت ، معدن وتجارت با انتقاد از کم توجهی به تولید در روند فعالیت موسسه های مالی و بانکی گفت : موسسه های مالی درحال فعالیت هستند اما هنوز نمی دانیم نقش اینها در فضای کسب و کار چیست.

  مهدی غضنفری در همایش بهره وری و تولید ملی ( چالش ها ،راهکارها و الزامات )، با طرح این پرسش که در میان این موسسات و بانک های خصوصی اگر تولید کننده ای نیاز به سرمایه در گردش باشد ، آنها چه قدمی برمی دارند ، افزود: موسسه های مالی و بانک های خصوصی منابع مردم را نزد خود جمع آوری کرده اند اما سپرده ها درچه مسیری استفاده می شود و چند درصد به تولید تعلق می گیرد.

  وی با این پرسش که آیا شورای پول و اعتبار در زمان اعطای مجوز برای تاسیس این گونه موسسات و بانک های خصوصی ،خط کشی برای سنجش تاثیر این موسسات بر تولید در نظر گرفته است؟ افزود: هر چند که بانک مرکزی بر اینها نظارت دارد و البته برخی را نیز به خاطر تخلف ، جمع کردهاست اما پرسش های ما در باره جایگاه این موسسه به معنای متخلف بودن آنها نیست.

  وی گفت: بزرگترین دغدغه ما تولید است و باید نقش مشوقی این موسسات در تولید مشخص می شد، قطعا مسیر این بانک ها سکه و طلا نیست زیرا رویکردی خلاف اقتصاد است. غضنفری در ادامه با بیان اینکه کسی نمی تواند با بهره 25 درصد تولید را اداره کند و در چارچوب قوانین محصول خود را بفروشد ، گفت : در حوزه بهره وری از پرسش های پیش روی مسئولان این است که در فضای عمومی کسب وکارچه اقداماتی می تواند به افزایش بهره وری ،سهولت و بهبود فضای کسب و کار منجر شود.

  وزیر صنعت ، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت حذف مجوز ها براساس تکلیف برنامه ای گفت : باید هرچه زودتر دراین خصوص عمل شود .
  غضنفری با بیان این جمله که باید عوامل مختلفی درفضای کسب وکار مورد پرسش واقع شود ، افزود: برای بهبود درحوزه خرد و هم بنگاهی تعدادی زیادی از شاخص های بهره وری می تواند بهتر از وضع کنونی باشد.

  وی تصریح کرد: برخی بنگاه ها زیر 100 درصد ظرفیت کار می کنند و به دلایلی شرکت هایی در فاصله چند کیلومتری یکدیگر راه اندازی شده اند و چنین وضعی باعث می شود تا بنگاه بهره ور نباشد و محصولش نیز قابل رقابت و فروش نباشد ، حتی سود اولیه سرمایه گذار را هم بر نمی گرداند و الگوی ناموفقی برای سرمایه گذار می شود.

  وزیر صنعت ، معدن و تجارت ادامه داد : ما به بهره وری ، پایش و بهبود نیازمند هستیم و نباید این موارد از چشم پنهان بماند.
  وی همچنین با تاکید بر این که مخاطب بهره وری تنها بخش خصوصی نیست و دولت نیز باید پاسخگو باشد ، گفت : بنابر این اگرعلامت سوال بر روی فعالیت هایی که باید بهره ورانه انجام می شود ، قرار می گیرد به این معنا است که می توانست خیلی بهتر از این باشد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.