• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ستاره های هالیوودی , مصاحبه » لئوناردو دی کاپریو توانسته از پست ترین محلات به اوج شهرت و ثروت برسد
  کد خبر : 574643

  لئوناردو دی کاپریو توانسته از پست ترین محلات به اوج شهرت و ثروت برسد

  لئوناردو دی کاپریو توانسته از پست ترین محلات به اوج شهرت و ثروت برسدReviewed by Farnaz on May 19Rating: لئوناردو دی کاپریو در کودکی با معتادان و ولگردان همسایه بود، پدر و مادرش در یک سالگی از هم جدا شدند، در چنین محیط نامناسبی رشد کرد؛ محیطی بدون امنیت که می ترسید از خانه بیرون…

  لئوناردو دی کاپریو توانسته از پست ترین محلات به اوج شهرت و ثروت برسدReviewed by Farnaz on May 19Rating:

  لئوناردو دی کاپریو در کودکی با معتادان و ولگردان همسایه بود، پدر و مادرش در یک سالگی از هم جدا شدند، در چنین محیط نامناسبی رشد کرد؛ محیطی بدون امنیت که می ترسید از خانه بیرون بیاید تا مبادا کتک بخورد…اما تبدیل به یکی از گران ترین و مشهورترین بازیگران سینمای جهان شد، کسی که تنها یک فیلم او ۲۰میلیون دلار به فروش رفت، کسی که نه تنها توانسته جوایزی چون گلدن گلوب را به دست بیاورد و چندین بار نامزد اسکار شود بلکه به خاطر کارهای خیریه و محیط زیستی اش نیز تقدیرهای فراوانی را دریافت کرده است. شاید گمان کنید چنین داستانی تنها احتمال دارد در قصه های افسانه ای پرده نقره ای سینما اتفاق بیفتد ولی لئوناردو دی کاپریو طی ۳۸ سال گذشته نقش اول این داستان را بازی کرده است و توانسته از پست ترین محلات به اوج شهرت و ثروت برسد.

   

  ● محیط کثیفی که او در آن رشد کرد

  لئوناردو دی کاپریو جوان روی زمین نزدیکی خانه شان قوزکرده، سرش را میان دست هایش گرفته و خون از سر و صورتش جاری است او تنها به خاطر یکی، ۲ دلاری که در کیف پولش پنهان کرده بود، از یکی از جوان های ولگرد همسایه شان لگدهای محکمی می خورد؛ البته بسیاری از اوقات هم این کتک خوردن دلیل خاصی نداشت و ولگردان تنها برای ترساندنش او را می زدند.

  دی کاپریو در چنین محیطی بزرگ می شود در یکی از محلات فقیرنشین کالیفرنیا که از زاغه های هالیوود بود، او در کنار ولگردان و معتادان رشد می کند.

  پدر و مادرش وقتی او فقط یک سال داشت از هم جدا شدند و او تحت سرپرستی مادرش بزرگ شد. آن روزها پدرش داستان های کمیک زیرزمینی می نوشت و گاهی هم برای نمایش همین داستان ها لئوناردو را به همراه می برد و بعضی اوقات با هم نقشی می گرفتند مثلا یک بار برای اجرای نقش لباس هایشان را درآوردند و به تمام بدنشان گل مالیدند و بعد با چندتا چوب روی صحنه رقصیدند.

  ● رویاهایی که داشت

  لئوناردو از وقتی خیلی کوچک بود، می دانست که می خواهد بازیگر شود. خودش در مصاحبه ای در سال۲۰۱۰ گفته: «تنها چیزی که همیشه مطمئن بودم این بود که می خواهم بازیگر شوم.»

  او کلاس های تابستانی هنرهای نمایشی را در دبستان دانشگاه سیدز در UCLA گذراند. او بازیگری را خیلی زود یعنی حدود ۵ سالگی شروع کرد؛ در هر نقشی بازی می کرد از نقشی بسیار کوتاه در مجموعه کودکانه رامپر روم گرفته تا آگهی های قوطی کبریت و شیر تا فیلم های آموزشی چون «چگونه با والدین معتاد خود رفتار کنید.» او کم کم پیشرفت کرد و توانست اجرای نقش هایی کوتاه را در سریال هایی چون روسین، سانتاباربارا و لسی به دست بیاورد و در نهایت در قسمت های آخر سریال «دردسرهای بزرگ شدن» نقش یک پسرک بی خانمان را بازی کرد.

  ● با دنیرو به سینما قدم گذاشت

  در سال ۱۹۹۲توانست از بین ۴۰۰ داوطلب بازیگری نظر رابرت دنیرو را به خود جلب کند و برای نقش توبیاس وولف در فیلم زندگی بچه انتخاب شود، این فیلم مقدمه ورودش به سینما بود، فیلم داستان زندگی پسری بزهکار است. او در این فیلم نقش مقابل رابرت دنیرو را برعهده داشت و توانست نسبتا خوب ایفای نقش کند.

  بعد از این فیلم، دی کاپریو تا چندین ماه مرتب فیلم اجاره می کرد و می دید و سعی می کرد به خوبی با آثار کلاسیکی چون شرق بهشت، گاو خشمگین و راننده تاکسی آشنا شود. در همین زمان بود که متوجه شد بیش از هر چیزی دوست دارد در فیلم های مارتین اسکورسیزی (کارگردان فیلم های راننده تاکسی و گاو خشمگین) حضور داشته باشد. حتی چند سال بعد مدیر برنامه هایش را عوض کرد چون گمان می کرد با این کار احتمال بیشتری دارد در پروژه بعدی مارتین اسکورسیزی یعنی دارودسته نیویورکی ها حضور داشته باشد و البته نه تنها برای نقش اصلی دارودسته نیویورکی ها انتخاب شد بلکه در ۳ فیلم دیگر اسکورسیزی هم حضور پیدا کرد و شاتر آیلند در سال ۲۰۰۸ چهارمین همکاری او با این کارگردان محبوبش بود. اغلب گفته می شود که بعد رابرت دنیرو، اسکورسیزی بیشترین کسی بود که در موفقیت لئوناردو به عنوان یک هنرمند نقش داشت.

  ● هیچ گاه به دنبال جلب توجه نیست

  به عکس های دی کاپریو روی فرش قرمز نگاه کنید یا زمان هایی که در حال مصاحبه است یا عکس هایی که پاپاراتزی ها در مسابقات بسکتبال از او گرفته اند، خودتان به خوبی متوجه می شوید که در بیشتر آنها یا ایستاده و دست هایش در جیبش است یا نشسته و دست به سینه است. برخلاف دیگر بازیگرها او نمی خواهد از خود ژست های اغراق شده به نمایش بگذارد و نمی خواهد حرف های عجیب و غریب بزند تا بتواند توجه ها را به خود جلب کند. بلکه سعی می کند عکس این حالت ها باشد یعنی بیشتر محتاط باشد مثل کسانی که می ترسند داشته هایشان را از دست بدهند.

  ● همیشه و هرجا به دنبال آموختن است

  لئومانیا به معنای لئوی مجنون کننده نامی است که طرفدارانش بعد از تایتانیک به او دادند. شاید بتوان این نام را تا حدی درست دانست اما در زندگی واقعی او بیشتر ترجیح می دهد خیلی خودش را وارد هیاهوها نکند و فقط از دور تماشا کند. تا حدی که نگاه کردن به دنیای اطراف و مردم یکی از سرگرمی های اوست. خبرنگار مجله معروف اسکوایر در سال ۲۰۱۰ درباره او نوشت: «او روز به روز بهتر می شود چون با دقت به دیگر هنرمند ها، کارگردان ها، فیلمبردارها، طراحان لباس و در کل هرکسی که با او همکار است نگاه می کند و می کوشد از آنها چیزی یاد بگیرد.»

  ● هر فیلم اسکورسیزی؛ یک کلاس درس

  بعد از فیلم زندگی بچه، دی کاپریو در یک مصاحبه گفت: «در این فیلم تمام توجه من به دنیرو بود ، اینکه چگونه تمرکز می کند، چگونه قادر است بداهه گویی کند و…به تمام جزئیات پیچیده ای که در او وجود داشت، با دقت نگاه می کردم و می آموختم.» اما مرشد او مارتین اسکورسیزی است و خودش اعتراف می کند: «من واقعا خوش شانس بودم که در فیلم های او حضور داشتم چون وقتی اسکورسیزی در صحنه حضور دارد و فیلم می سازد نمی توانی از او چیزی یاد نگیری.»

  ● همیشه مانند یک فرد عادی است

  او تنها از یک فیلم ۲۰ میلیون دلار درآمد به دست آورد. ۳بار برای دریافت جایزه اسکار نامزد شد. در بزرگ ترین و پرخرج ترین فیلم تاریخ سینما نقش اول را به عهده داشت. درباره اش ترانه های بسیاری نوشته شده است، اگر جایی برود با هیاهو و جیغ و فریاد هوادارانش مواجه خواهد شد اما همیشه سعی می کند مانند یک فرد عادی باشد. او محافظ شخصی ندارد، با هواپیمای شخصی پرواز نمی کند و مانند دیگر سوپراستارها پول های کلان را صرف چیزهای بیهوده نمی کند. او می گوید خانواده اش او را متواضع بار آورده اند. یکی از چیزهای مورد علاقه اش وقت گذرانی با دوستانش است اینکه آزاد و رها با هم بیرون بروند و مانند افراد عادی شیطنت داشته باشند .

  ● همیشه کاری را انجام داد که به آن باور داشت

  دی کاپریو در زندگی حرفه ای اش هر نقشی را بازی کرده است؛ از نقش یک تفنگدار گرفته تا نقش یک معتاد یا پسری با ناتوانی ذهنی و…. او هیچ وقت تنها به دنبال یک دستمزد بالا نبوده است؛ بلکه آنچه برایش همیشه اهمیت داشته نقشی است که بتوان با تمام وجود درگیرش شد و به آن عشق ورزید. خودش می گوید: «در طول زندگی ام مسئله انتخاب فیلم تنها چیزی بوده و هست که هرگز حاضر نشده ام کوتاه بیایم و مصالحه کنم.» او همچنین می گوید: «من واقعا نمی توانم کاری را انجام دهم که به آن اعتقادی ندارم.»

  ● جدیت امروز، فردا را می سازد

  او همیشه به این نکته توجه می کند که فیلم او برای همیشه باقی می ماند و کارهایش همانند سلول هایی سال های آینده او را خواهند ساخت. به همین دلیل و شاید هم کمی به خاطر روحیه محافظه کارانه ای که دارد، کار و حرفه اش را همواره به شدت جدی می گیرد. او یک بار از قبول نقش جیمز دین (هنرمند رویایی دهه ۶۰) امتناع کرد چون گمان می کرد هنوز به اندازه کافی برای چنین نقشی تجربه ندارد.

  او تمرین هایش را با وسواسی خاص دنبال می کند مثلا برای فیلم «شاتر آیلند» که قرار بود نقش یک روان پریش را بازی کند مرتب به تیمارستان ها سر می زد یا برای فیلم «الماس خونین» که قرار بود در آفریقا ساخته شود با کارگران آفریقایی گفت وگو می کرد تا جایی که بعضی از این گفت وگوها پایان بخش فیلم شدند.

  ● باید خودم را به خودم اثبات کنم

  او برای فیلم تلقین بیشتر از دو ماه را با کارگردان و نویسنده یعنی کریستوفر نولان روی فیلمنامه کار کرد، در فیلم هوانورد نیز برای تاثیرگذاری بیشتر یک صحنه بیش از ۴۵ برداشت بازی کرد تا از نقش راضی شود. او خودش درباره این جدیتش می گوید: «اینگونه زندگی و کار می کنم تا خودم را اثبات کنم نه به دیگران بلکه به خودم.» او همچنین در جایی دیگر می گوید: «اوایل خیلی جاها من را قبول نمی کردند ولی برای من مهم ترین چیز این بود که احساس کنم چیزی را به دست آورده ام، من هیچ وقت به جایگاه کنونی ام راضی نمی شوم و مدام به دنبال چیزهای بیشترم.»

  ● فکر می کنم خیلی خوش شانس بوده ام

  می توان او را در خیابان ها دید که خیلی معمولی گردش می کند تا جایی که این احساس به شما دست می دهد که می توانید جلو بروید، با او دست بدهید و درباره روزتان صحبت کنید و یک نوشیدنی با هم بنوشید. هیچ کس به دلیل موفقیت هایش به او حسودی نمی کند چون همه می دانند با کار سخت به این جایگاه رسیده است. خودش اعتراف می کند که در زندگی خیلی خوش شانس بوده و معتقد است افراد زیادی هستند که آرزو دارند در موقعیت او باشند.

  ● زمان هایی که به مرگ نزدیک بوده است

  دی کاپریو دوست دارد مانند یک فرد عادی باشد اما این دلیل نمی شود که میلش را به ماجراجویی از دست بدهد. خودش می گوید: «دوست دارم کارهایی انجام دهم که من را بترسانند.» البته بعد از اتفاقی که در سال ۱۹۹۶ هنگام چتربازی برایش پیش آمد، کمی ملاحظه کارتر شده است ؛ در آن اتفاق چتر نجاتش باز نشد و مربی اش مجبور شد با طناب اضطراری او را نجات دهد. او بانجی جامپینگ هم بازی می کند، گاهی هم برای غواصی کوسه می رود. زمان هایی هم شده که خودش سعی نکرده است با خطر درگیر شود ولی خطر برای او پیش آمده است؛ مثلا نوامبر ۲ سال پیش وقتی در یک پرواز کاری به روسیه برای فعالیت های محیط زیستی بود، هواپیما مجبور به فرود اضطراری شد چون موتورش نقص فنی پیدا کرد و بال آن نیز آتش گرفت. البته چند ماه قبل از آن هم وقتی برای غواصی رفته بود مخزن اکسیژن او دچار مشکل شد و بدون هوا ماند و مجبور شد مسافتی را شنا کند تا به دیگر اعضای گروه برسد.او بعد از این واقعه گفت: «خیلی هیجان انگیز است که بفهمید باز می توانید زنده بمانید.»

  ● آنچه او را از دیگر بازیگران متمایز می کند

  دیوید اوور، استاد مطالعات زیست محیطی در دانشگاه برلین می گوید: «لئوناردو دی کاپریو می تواند بین مردم به یک الگو تبدیل شود، او یک چهره مشهور و متفکر است و کمتر پیش می آید این دو خصیصه در یک نفر جمع شوند.» پروفسور اوور به ساعت ها و هزینه های بی شماری اشاره می کند که لئوناردو به فعالیت های خیریه و به خصوص فعالیت های زیست محیطی اختصاص داده است. خود دی کاپریو درباره این فعالیت هایش می گوید: «من وقتی بچه بودم، فکر می کردم یک زیست شناس کوچک هستم. من تمام فیلم های مستندی که درباره از بین رفتن منابع طبیعی یا انقراض گونه های مختلف جانداران بود را با دقت دنبال می کردم و همه اینها روی افکار و احساسات من تاثیری عمیق برجای گذاشتند. بنابراین وقتی موقعیت ایجاد شد، تصمیم گرفتم آن راه را بیشتر ادامه دهم و در مورد مسائل زیست محیطی تحقیق کنم و اطلاعات بیشتری به دست بیاورم.»

  ● تا جایی که می توانید ببخشید

  در یکی از مراسم های اعطای جایزه در واشنگتن زمانی که لئوناردو روی سن رفت تا جایزه خود را بگیرد به جمعیت حاضر که عده ای از بچه های دبیرستانی ممتاز سال آخر بودند، گفت: «همیشه شکرگزار باشید و سخت کار کنید. خیلی مهم است که تلاش کنید از فرصت هایتان برای کمک به دیگران استفاده کنید تا آنها نیز به آنچه می خواهند برسند. تا جایی که می توانید ببخشید و به یاد داشته باشید که هیچ گروه ممتاز و نخبه ای نیست که شما نتوانید وارد آن شوید.»

  ● یک میلیون دلار برای جلوگیری از انقراض ببرها

  دی کاپریو تلاش بسیاری می کند تا زندگی خصوصی اش برملا نشود و چندان هم مصاحبه نمی کند و سعی می کند مرموز باقی بماند، ولی وقتی صحبت از فعالیت های زیست محیطی می شود، دیگر مخفی کردن معنایی ندارد، او در زمان ریاستش بر مراسم روز جهانی زمین با رئیس جمهور بیل کلینتون درباره کاهش سطح لایه ازون برای شبکه خبری ABC مصاحبه کرد . او همچنین مسئولیت یکی از بخش های بسیار حساس انجمن دفاع از منابع طبیعی را بر عهده دارد؛ مرکزی که شاید بتوان گفت یکی از بزرگ ترین ساختمان ها را در ایالات متحده دارد. او در سال ۲۰۱۰ مبلغ یک میلیون دلار را برای حفاظت از ببرها و جلوگیری از انقراض آنها هزینه کرد.

  ● فعالیت های او برای نجات زمین

  آندرو روکین یکی از خبرنگاران محیط زیستی نیویورک تایمز می گوید: «من واقعا تحت تاثیر قرار می گیرم وقتی می بینم او چگونه وقت و انرژی خود را صرف فعالیت های محیط زیستی و حفاظت از گونه های در حال انقراض و مراتع طبیعی می کند.»

  در سایت شخصی او بیش از آنکه عکس و تریلر فیلم هایش باشد، معرفی بنیاد لئوناردو دی کاپریوست؛ بنیادی که در سال ۱۹۹۸ توسط این آقای بازیگر تاسیس شد وبا این هدف به وجود آمده که بتواند آینده ای مناسب برای این سیاره و ساکنانش فراهم کند . این بنیاد توسط مادرش ارملین اداره می شود و تاکنون نیز افتخارات فراوانی را به دست آورده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • sadf

   باید از او یاد گرفت . وبدانیم با کار وکوشش فراوان می شود بزرگ شد وبزرگ ماند . آفرین .آفرین …… به عنوان یک انسان به او افتخار می کنم . باز هم آفرین .

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.