• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » دستگیری دزدهایی که گوش مالباختگان را می بریدند + عکس
  کد خبر : 573891

  دستگیری دزدهایی که گوش مالباختگان را می بریدند + عکس

  دستگیری دزدهایی که گوش مالباختگان را می بریدند + عکسReviewed by Aryan on May 18Rating: دایی و خواهرزاده که کلکسیونی از چرایم خشن را در پرونده خود داشتند، پس از دستگیری به سرقت دهها خودرو و بریدن گوشی برخی مالباختگان اعتراف کردند. به گزارش خبرنگار مهر، در پی وصول اخبار و اطلاعاتی در خصوص خرید…

  دستگیری دزدهایی که گوش مالباختگان را می بریدند + عکسReviewed by Aryan on May 18Rating:

  دایی و خواهرزاده که کلکسیونی از چرایم خشن را در پرونده خود داشتند، پس از دستگیری به سرقت دهها خودرو و بریدن گوشی برخی مالباختگان اعتراف کردند.

  به گزارش خبرنگار مهر، در پی وصول اخبار و اطلاعاتی در خصوص خرید و فروش خودروهای مسروقه به شیوه سند ـ نمره توسط دو نفر به اسامی “مصطفی . ب” 25 ساله و “محمد . پ” 23 ساله به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، هماهنگی های قضایی لازم با بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران انجام و رسیدگی تخصصی به موضوع در دستور کار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

  کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی در بررسی های مقدماتی و نامحسوس خود دریافتند که مصطفی و محمد پس از خرید خودروهای تصادفی با خسارت بسیار شدید ، با جعل اسناد و مدارک متعلق به ارکان هویتی این خودروها و با همدستی دو خواهرزاده و دایی به اسامی محمد . گ 24 ساله و جعفر . م 23 ساله ، با استفاده از اوراق و مدارک شناسایی و مالکیت جعلی اقدام به فروش خودروهای سرقتی می کنند .

  در ادامه تحقیقات نامحسوس و پلیسی ، کارآگاهان موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو 206 دارای سابقه سرقت به شیوه “زورگیری و ضرب و جرح مالباخته” در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ شدند که خریدار خودرو پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی ، ضمن اظهار بی اطلاعی از سرقتی بودن خودرو و در خصوص نحوه خرید خودرو به کارآگاهان گفت :21 بهمن سال 90 جهت خرید یک دستگاه خودرو به مرکز خرید و فروش خودرو در پاسگاه نعمت آباد مراجعه کرده و پس از دقایقی چرخیدن ، یک دستگاه پژو 206 را از فردی به نام محمد . پ و به صورت قولنامه ای خریداری کردم که پس از انجام کارهای اداری ، فروشنده خودرو با طرح این ادعا که سند خودرو به نام یکی از بستگانش بوده و در حال حاضر در شهرستان سکونت دارد ، خودرو را به صورت وکالتی به من واگذار کرد و مبلغ 13 میلیون و 400 هزار تومان را به صورت نقد و در ازای فروش خودرو از من دریافت کرد.

  با توجه به محرض شدن اقدامات مجرمانه ی متهمان ، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی در اولین مرحله از عملیات دستگیری متهمان و با شناسایی محل سکونت و همچنین مغازه محل فعالیت “مصطفی . ب” و “محمد . پ” در شهرستان اسلامشهر ، با اخذ نیابت قضایی از بازپرس پرونده به این شهرستان رفته و در لحظه حضور متهمان در مغازه صافکاری خودرو ، اقدام به دستگیری هر دو متهم کرده و در بازرسی از داخل مغازه نیز موفق به کشف دو دستگاه خودرو مسروقه 206 به همراه دو دستگاه خودرو 206 تصادفی بسیار شدید شدند که متهمان قصد داشتند تا با تغییر ارکان هویتی خودروهای سرقتی و به شیوه سند ـ نمره اقدام به فروش آنها کنند .

  در بررسی سوابق به دست آمده از خودروهای 206 کشف شده مشخص شد که این خودروها نیز همانند اولین خودرو 206 کشف شده ، دارای سابقه زورگیری به شیوه ایجاد تصادف ساختگی در “اتوبان همت” و “دهکده المپیک” بوده و متهمان با اطلاع کامل از مسروقه بودن آنها ، اقدام به خرید هر دستگاه از خودروها به قیمت یک میلیون و 500 هزار تومان از “محمد . گ” و “جعفر . م” کرده و قصد داشتند تا آنها را به شیوه سند ـ نمره و به قیمت موجود در بازار خودرو به فروش برسانند.
  با دستگیری “مصطفی . ب” و “محمد . پ” و آغاز تحقیقات در خصوص خودروهای کشف شده از داخل مغازه ، هر دو نفر آنها صراحتا به خرید خودروهای مسروقه از جعفر . م و محمد . گ – دایی و خواهرزاده – اعتراف کردند.

  با تحقیقات انجام شده جهت شناسایی مخفیگاه دایی و خواهرزاده ، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که این دو متهم به واسطه اقدامات مجرمانه و خشونت بسیار بالا در زمان سرقت خودروها ، در حال حاضر بلامکان بوده و مخفیگاه خود را تغییر داده و در شرایطی که به صورت 24 ساعته و به صورت شبانه روزی با یکدیگر هستند ، تمامی اقدامات مجرمانه ی خود از قبیل زورگیری ، ضرب و جرح ، تهدید و … را نیز با همکاری یکدیگر انجام می دهند.

  سرانجام با انجام اقدامات پلیسی و شناسایی محل های تردد احتمالی متهمان در منطقه مهدیه شهرستان اسلامشهر ، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی مراقبت نامحسوس از این محل ها را در دستور کار خود قرار داده و اقدام به دستگیری این دو متهم کردند.در زمان اجرای عملیات دستگیری ، متهمان با مشاهده کارآگاهان تلاش داشتند تا با استفاده از سلاح های سرد همراه خود از قبیل چاقو ، قمه و پنجه بوکس از دست مأموران متواری شوند که با واکنش سریع کارآگاهان و قبل از هرگونه اقدام برای فرار یا استفاده از سلاح سرد ، دستگیر و به پایگاه ششم منتقل شدند.

  با دستگیری و انتقال متهمان به پایگاه ششم پلیس آگاهی ، هر دو متهم در همان ساعت های اولیه دستگیری به دهها فقره زورگیری انواع خودرو به شیوه عمدتا ایجاد تصادف ساختگی و یا تحت پوشش مسافر اعتراف کردند .
  “جعفر . م” ضمن اعتراف به داشتن سوابق متعدد دستگیری به علت ارتکاب جرایم خشن از قبیل زورگیری و همچنین انجام سرقت خودروها به همراه خواهرزاده خود ، در اظهاراتش عنوان داشت که به مصرف شیشه اعتیاد شدید داشته و پس از آزادی از زندان و آشنایی با “مصطفی . ب” اقدام به زورگیری خودروها کرده است.

  “جعفر . م” در اعترافات خود به کارآگاهان گفت : از حدود یک سال پیش و پس از آزادی از زندان ، با مصطفی آشنا شدم و او عنوان داشت که در کار سند ـ نمره کردن خودرو است. من نیز پس از سرقت چند دستگاه خودرو ، آنها را به او فروختم و پس از مدتی از طریق مصطفی ، با محمد . پ آشنا شدم و به او نیز چند دستگاه خودرو سرقتی فروخته ام.

  “محمد . گ” نیز در اظهارات خود ضمن اعتراف صریح به زورگیری خودرو و همدستی با “جعفر . م” در سرقت های اخیر ، اظهار داشت که دارای سابقه دستگیری و زندان به اتهام سرقت اتومبیل به شیوه زورگیری بوده و پس از دستگیری روانه زندان شده ، اما در تیرماه سال گذشته با وجود محکومیت 7 ساله ، با سپردن سند از زندان قزل حصار آزاد شده است.

  متهمان در ادامه اعترافات خود به دهها فقره زورگیری انواع خودرو از نوع پراید ، پژو 405 ، پژو 206 ، ماکسیما ، سوناتا ، تویوتا کمری در نقاط مختلف تهران به ویژه در مناطق غرب و جنوب غرب تهران از قبیل میدان آزادی ، اتوبان شهید همت ، جاده ساوه ، خیابان سعیدی ، صادقیه ، دهکده المپیک ، پاسگاه نعمت آباد و همچنین شهرهای اطراف تهران به ویژه در شهریار ، اسلامشهر و چهاردانگه اعتراف کردند.

  با دستگیری دایی و خواهر زاده و اعتراف صریح آنها به سوابق متعدد دستگیری ، کارآگاهان به بررسی سوابق مجرمانه هر دو نفر آنها پرداخته و مشخص شد که این دو متهم از مجرمان سابقه دار و اراذل و اوباشی هستند که پیش از این نیز بارها از سوی پلیس دستگیر و روانه زندان شده اند.

  بررسی سوابق “محمد . گ” نشان داد که او پیش از دستگیری توسط کارآگاهان پایگاه ششم نیز چندین بار به اتهام “سرقت مقرون به آزار و اذیت” ، “تهدید با سلاح سرد” ، “شرکت در ضرب و جرح عمدی” ، “اخلال در نظم عمومی” ، “تخریب اموال عمومی” و “روابط نامشروع” دستگیر و روانه زندان شده و جعفر . م نیز به مانند خواهرزاده خود دارای سابقه طولانی در دستگیری به اتهام ایراد ضرب و جرح با چاقو ، سرقت مقرون به آزار و اذیت ، تهدید با سلاح سرد ، اخلال در نظم عمومی ، تخریب اموال عمومی و روابط نامشروع است.

  با توجه به اعترافات صریح متهمان به دهها فقره سرقت و زورگیری خودرو به شیوه های مختلف “تحت پوشش مسافر” و “ایجاد تصادف ساختگی” ، کارآگاهان پایگاه ششم با انجام هماهنگی های لازم با پلیس آگاهی استان البرز و همچنین پایگاه های پلیس آگاهی تهران بزرگ به ویژه پایگاه های دوم و پنجم آگاهی ، موفق به شناسایی تعدادی از مالباختگانی شدند که خودروهای آنها در طول سال گذشته و بدین شیوه مورد سرقت قرار گرفته است.

  با شناسایی و حضور تعدادی از مالباختگان ، بسیاری از آنها ضمن شناسای دایی و خواهرزاده ( جعفر و محمد ) و همچنین مصطفی ، در اظهارات خود عنوان کردند که متهمان به صورت چهار نفره اقدام به زورگیری و سرقت خودرو از آنها کرده اند که بلافاصله تحقیقات در این خصوص آغاز و مشخص شد که برادر “محمد . گ” به هویت مجید 23 ساله نیز در تعدادی از سرقت ها به ویژه در استان البرز و منطقه شهریار حضور داشته است که با شناسایی “مجید . گ” به عنوان یکی از اعضای گروه ، او نیز دستگیر شد.

  تعدادی از مالباختگان در حالیکه مدارک پزشکی قانونی نیز به همراه خود داشتند ، پس از مراجعه به پایگاه ششم و شناسایی متهمان ، با اشاره به خشونت بالای متهمان در زمان سرقت عنوان کردند که متهمان با خشونت بسیار بالا و با استفاده از چاقو و پنجه بوکس ، آنها را به گونه ای مورد ضرب جرح و تهدید به مرگ قرار داده اند که مدتی را در مراکز درمانی گذرانده و حتی در چندین مورد نیز که مالباختگان قصد مقاومت در برابر آنها را داشته اند ، به شیوه آدم ربایی آنها را به نقاط خلوت و تاریک برده و ضمن ضرب و شتم شدید ، با ضربات چاقو و قمه باعث ایجاد جراحات شدید در ناحیه سر و حتی پارگی شدید ناشی از بریده شدن قسمتی از گوش مالباختگان شده اند .

  با شناسایی این مالباختگان، محمد و جعفر در اعترافات خود عنوان کردند که خودرو تویوتا کمری را به قیمت 5 میلیون تومان به مصطفی فروخته اند. در ادامه تحقیقات ، مصطفی نیز با تأیید اعترافات همدستانش اعتراف کرد که با خودرو تویوتا کمری را برای گردش و خوش گذرانی و به همراه تعدادی از دوستان خود به شهرستان تنکابن رفته که به علت تصادف شدید ، خودرو را در محل تصادف رها و به تهران بازگشته است.

  متهمان در اعتراف جدید خود بیان داشتند که با استفاده از خودرو ماکسیمای سرقتی در شمال کشور به شهرهای رشت ، لاهیجان ، لنگرود ، رامسر و … رفته و در این شهرستان ها اقدام به زورگیری از تعدادی از کسبه و سرقت اموال داخل مغازه ها کرده اند که با انجام هماهنگی های لازم با پلیس آگاهی این شهرستان ها، تعدادی از مالباختگانی که اموال مغازه های آنها توسط متهمان مورد زورگیری و سرقت قرار گرفته است ، مورد شناسایی قرار گرفته که پس از مراجعه به پایگاه ششم ، متهمان را به عنوان سارقان زورگیر مغازه های خود مورد شناسایی قرار دادند.

  سرهنگ عباسعلی محمدیان – رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ – با اعلام این خبر با اشاره به شیوه و شگردهای مختلف متهمان در ارتکاب سرقت های خود بیان داشت: در تحقیقات انجام شده و با شناسایی تعدادی از مالباختگان مشخص شد که متهمان در عمده سرقت های خود ، ابتدا تحت پوشش مسافر سوار خودروهایی از قبیل پراید و پژو 405 شده و پس از زورگیری این خودروها ، اقدام به ایجاد تصادف ساختگی با خودروها بویژه خودروهای پژو 206 کرده و در چندین نوبت نیز با رها کردن خودروهای سرقتی پراید و در یک مورد نیز پژو 405 در محل سرقت ، اقدام به زورگیری خودروهای مورد نظر خود می کردند که با اعترافات صریح بدست آمده مشخص شد که متهمان پس از سرقت خودروهای 206 اقدام به فروش آنها به شیوه سند ـ نمره کرده اند که در این خصوص نیز چندین دستگاه خودرو 206 کشف شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.