• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » قراردادهاي بلندمدت نداريم كه نداريم!
  کد خبر : 571392

  قراردادهاي بلندمدت نداريم كه نداريم!

  قراردادهاي بلندمدت نداريم كه نداريم!Reviewed by Aryan on May 17Rating: با آغاز غيررسمي فصل نقل و انتقالات فوتبال ايران همه چيز به سود بازيكنان رقم مي‌خورد.در شرايطي كه فوتبال ايران از نظر كيفي يكي از پايين‌تر و بي‌كيفيت‌ترين دوران فوتبال خود را تجربه مي‌كند. بازيكنان مشكلي از اين بابت ندارند و به لذت بردن از…

  قراردادهاي بلندمدت نداريم كه نداريم!Reviewed by Aryan on May 17Rating:

  نقل و انتقالات

  با آغاز غيررسمي فصل نقل و انتقالات فوتبال ايران همه چيز به سود بازيكنان رقم مي‌خورد.
  در شرايطي كه فوتبال ايران از نظر كيفي يكي از پايين‌تر و بي‌كيفيت‌ترين دوران فوتبال خود را تجربه مي‌كند. بازيكنان مشكلي از اين بابت ندارند و به لذت بردن از مواهب فوتباليستي مشغول‌اند. يكي از اين نعمت‌هاي خدادادي بحث قرارداد‌هاي كوتاه مدت در فوتبال ايران است كه باعث مي‌شود بازيكنان همراه با نرخ تورم دستمزد خود را بالا ببرند. در فوتبال ايران تقريبا هيچ خبري از قراردادهاي سه و پنج ساله نيست و خود بازيكنان هم ترجيح مي‌دهند يكساله قرارداد خود را تمديد كنند. اين روشي است كه نه در ايران كه در ساير كشورهاي جهان براي بازيكنان بالاي 30 سال استفاده مي‌شود با توجه به اينكه اين بازيكنان در معرض آسيب‌ديدگي يا پايان فوتبال هستند باشگاه با قراردادهاي يكساله براي خود ايمني ايجاد مي‌كنند. اما در ايران اين اتفاق با شيبي مشهود به سود بازيكن جلو مي‌رود و قراردادهاي يكساله باعث مي‌شود كه باشگاه مجبور باشد سال به سال پاي قرارداد با بازيكنان بنشيند و البته اين بازيكنان محترم هستند كه مي‌توانند به نسبت نرخ دلار قيمت خود را بالا و پايين كنند. اين مساله در مورد چهره‌هايي مثل امير قلعه‌نويي هم صدق مي‌كند مربي‌اي كه هر سال در فصل نقل و انتقالات چهره ويژه‌اي محسوب مي‌شود و تبعا بالاترين پيشنهاد را انتخاب مي‌كند.
  سال‌ها پيش جامعه‌شناسي گفته بود ايران كشوري براي افكار كوتاه مدت است و اين مساله به خصوص در فوتبال نمود دارد جايي كه هيچ اثري از برنامه‌ريزي‌هاي درازمدت نيست. امروز اگر محسن بنگر 33 ساله به عنوان برگ برنده قرار است پيراهن پرسپوليس را بشود به همين دليل است، به اين دليل كه قبلا كسي فكر نكرده با يك جوان در ساليانه طولاني مي‌شود بنگرهاي جديدي در سن و سال پايين‌تر ساخت و از هويت‌ آنها هم به نفع تيم استفاده كرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.