• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » دلایل افزایش تورم از دیدگاه یک نماینده
  کد خبر : 569177

  دلایل افزایش تورم از دیدگاه یک نماینده

  دلایل افزایش تورم از دیدگاه یک نمایندهReviewed by Aryan on May 16Rating: رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس با رد ادعای رئیس جمهور درباره تورم ۶درصدی و با بیان اینکه اقتصاد کشور به تورم دو رقمی مبتلا است،گفت: اجرای نادرست هدفمندسازی یارانه ها و قصور دولت موجب افزایش نرخ تورم شده است. “حمیدرضا فولادگر”با اشاره به…

  دلایل افزایش تورم از دیدگاه یک نمایندهReviewed by Aryan on May 16Rating:

  رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس با رد ادعای رئیس جمهور درباره تورم ۶درصدی و با بیان اینکه اقتصاد کشور به تورم دو رقمی مبتلا است،گفت: اجرای نادرست هدفمندسازی یارانه ها و قصور دولت موجب افزایش نرخ تورم شده است.

  “حمیدرضا فولادگر”با اشاره به وجود تورم دورقمی در کشور در واکنش به اعلام تورم ۶ درصدی از سوی رئیس جمهور،گفت:بانک مرکزی نرخ تورم را در سال گذشته ۳/۲۱ درصد اعلام کرده است که اگر همین عدد را هم بپذیریم اجرای نادرست هدفمندی سازی یارانه یکی از مهمترین دلایل این تورم است.

  رئیس کمیسیون ویژه اصل ۴۴ همچنین قصور دولت و قوه قضاییه در امر نظارت را یکی دیگر از دلایل افزایش تورم دانست و تصریح کرد:برخی از دلایل تورم ریشه ای است و مربوط به اقتصاد غلط در سالهای گذشته است اما این موضوع کوتاهی دولت فعلی را در افزایش تورم های اخیر کمرنگ نمی کند.

  وی با بیان اینکه دو بخش خانوار و تولید در اثراجرای قانون هدفمندسازی بیشتر از بخش های دیگر آسیب پذیر می شوند تصریح کرد: بدلیل آسیب پذیری این دو قشر از اجرای هدفمندسازی یارانه ها طبق قانون مقرر شد که حمایت های مستقیم از آنان بشود، اما دولت سهم بخش تولید پرداخت نکرده است که این تخلف دولت موجب عدم چرخش تولید در کشور شده و به تبع آن رونق اقتصادی نیز تحت تاثیر قرارگرفته است.

  نماینده مردم اصفهان افزود:همچنین درمورد یارانه های نقدی خانوارها نیز در قانون آمده است که بخشی از این یارانه ها باید صرف امور زیرساختی و پوشش بیمه ای شود که متاسفانه دولت سهم خانوارها را به صورت نقدی پرداخت می کند که این عامل خود تورم زا است.

  به گزارش مهر؛رئیس جمهورپنجشنبه هفته پیش در یکصدمین سفر استانی خود به استان خراسان رضوی در جمع مردم مشهد تورم موجود در کشور را ۶ درصد اعلام کرد و گفت:قبلاً می گفتند اگر طرح یارانه ها کلید بخورد، تولید می خوابد،تورم سر به فلک می کشد و ۵۰۰ درصدی می شود،اما الان الحمدلله اتفاقی نیفتاده، تورم ۶ درصد است،دو درصد آن هم تازه برای اقتصاد جهانی است. برخی می گفتند تولید کشور صفر می شود، الحمدلله صفر نشده است!

  وی افزود:دائم می گویند که دولت می خواهد اجناس را گران کند، ما می خواهیم گران کنیم؟ ما که دائم درپی ریشه کنی گرانی هستیم.

  بنابراین گزارش؛درهفته‌های اخیر علما و مراجع عظام تقلید نسبت به گرانی افسار گسیخته در کشور به دولت تذکر داده بودند.

  مرکز آمار کشوربه عنوان مرجع اصلی اعلام آمار تورم از پاییز سال گذشته تاکنون نرخ رسمی تورم را اعلام نکرده است.در روزهای اخیر معاون پارلمانی رئیس جمهور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی نرخ تورم ناشی از هدفمندی یارانه ها را ۱۰ درصد اعلام کرد در حالی که در اقتصاددانان مجلس در همان جلسه در پاسخ به وی تورم را حدود ۶۰درصد خواندند.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.