• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » حذف تورم نقطه به نقطه ازگزارش بانک مرکزی!
  کد خبر : 569144

  حذف تورم نقطه به نقطه ازگزارش بانک مرکزی!

  حذف تورم نقطه به نقطه ازگزارش بانک مرکزی!Reviewed by Aryan on May 16Rating: بانک مرکزی در جدیدترین گزارش خود از نرخ تورم رسمی کشور، نرخ تورم نقطه به نقطه را از این گزارش حذف کرد. بانک مرکزی در جدیدترین گزارش خود از نرخ تورم رسمی کشور، نرخ تورم را در دوازده ماهه منتهی به فروردین…

  حذف تورم نقطه به نقطه ازگزارش بانک مرکزی!Reviewed by Aryan on May 16Rating:

  بانک مرکزی در جدیدترین گزارش خود از نرخ تورم رسمی کشور، نرخ تورم نقطه به نقطه را از این گزارش حذف کرد.

  بانک مرکزی در جدیدترین گزارش خود از نرخ تورم رسمی کشور، نرخ تورم را در دوازده ماهه منتهی به فروردین ماه جاری با افزایش 0.3 درصدی نسبت به مدت مشابه در اسفندماه، 21.8 درصد اعلام کرده است.

  نکته قابل توجه در گزارش جدید بانک مرکزی، جای خالی تورم نقطه به نقطه که نشان دهنده وضعیت قیمتها در ماه است، می‌باشد.
  گفته می شود وضعیت فزاینده قیمتها در ابتدای سالجاری موجب این شده است که بانک مرکزی در گزارش اخیر خود هیچ اشاره‌ای به تورم نقطه به نقطه نکند.

  متاسفانه در سالهای اخیر مقامات اقتصادی کشور ترجیح داده‌اند هر موقع نرخ تورم سالیانه پائین تر از نرخ تورم نقطه به نقطه بوده، آن را ملاک عمل قرار داده اند و برعکس. به عبارت دیگر، هر زمانی هم که تورم نقطه به نقطه وضعیت بهتری نسبت به نرخ تورم سالیانه داشته، این نرخ مورد توجه دولتمردان قرار گرفته است.
  در مناظره‌های انتخاباتی سال 88 نیز اعلام دو نرخ تورم “نرخ تورم سالیانه” و “نرخ تورم نقطه به نقطه” میان کاندیدای ریاست جمهوری جنجال ساز شد و هر یک، دیگری را به دروغگویی متهم کردند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.