• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی » پروتئین سویا به درمان کبد چرب کمک می کند
  کد خبر : 566182

  پروتئین سویا به درمان کبد چرب کمک می کند

  پروتئین سویا به درمان کبد چرب کمک می کند Reviewed by Aryan on May 14Rating:   حدود یک سوم بزرگسالان آمریکایی دارای بیماری کبد چرب هستند که بسیاری از آنها بدون علائم است. چاقی یکی از علائم خطرساز در این شرایط محسوب می شود که می تواند در نهایت به نارسایی کبد منتهی شود. براساس…

  پروتئین سویا به درمان کبد چرب کمک می کند Reviewed by Aryan on May 14Rating:

  سویا

   

  حدود یک سوم بزرگسالان آمریکایی دارای بیماری کبد چرب هستند که بسیاری از آنها بدون علائم است. چاقی یکی از علائم خطرساز در این شرایط محسوب می شود که می تواند در نهایت به نارسایی کبد منتهی شود.
  براساس نتایج تحقیقات هانگ چن استادیار علوم غذایی و تغذیه در دانشگاه ایلینویز: چربی در کبد از طریق متابولیسم دگرگون می شود و در صورتی که حمل چربی به بافت های چرب در افراد چاق کاهش یابد، کبد به مخزن ذخیره چربی اضافی تبدیل می شود. وقتی که چربی در بافتی چون کبد که قرار نیست چربی ذخیره کند متمرکز می شود، کارکرد حیاتی این بافت درخطر قرار می گیرد.
  به نظر می رسد مصرف پروتئین سویا از برخی فشارهای کبد چرب می کاهد؛ «چن» در این تحقیق به مقایسه تجمع چربی در کبدهای چاق و لاغر موش ها پرداخته که طی ۱۷ هفته پس از قطع شیر مادر از رژیم ماده پروتئینی شیر یا رژیم پروتئین سویا استفاده کرده بودند. در حالی که رژیم تاثیری روی ویژگی های کبد حیوانات لاغر نداشت، تری گلیسرید و تجمع کلی چربی در کبد موش های چاقی که از پروتئین سویا استفاده کرده بودند تا ۲۰درصد کاهش یافت.
  بیماری کبد چرب، با تجمع چربی در سلول های کبدی و التهاب کبد مشخص می شود و دیابت و بالا بودن چربی های خون نیز از علل زمینه ای آن است؛ عوامل مختلفی چون کاهش ناگهانی وزن، سوءتغذیه، گرسنگی طولانی که باعث تغییر متابولیسم در بدن می شوند نیز ممکن است باعث کبد چرب شوند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.