• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » روانشناسی » عشق در نگاه اول چیست؟
  کد خبر : 566160

  عشق در نگاه اول چیست؟

  عشق در نگاه اول چیست؟ Reviewed by Aryan on May 14Rating:   این چیست كه وقتی شما كسی را برای اولین بار ملاقات می‌كنید، تكانتان می‌دهد؟ اگر این عشق نیست، پس چیست؟ هوس در نگاه اول: شما جاذبه خامی نسبت به فردی از جنس مخالف در خود احساس می‌كنید و سپس بسیار بیشتر از آن…

  عشق در نگاه اول چیست؟ Reviewed by Aryan on May 14Rating:

  عشق

   

  این چیست كه وقتی شما كسی را برای اولین بار ملاقات می‌كنید، تكانتان می‌دهد؟ اگر این عشق نیست، پس چیست؟

  هوس در نگاه اول:

  شما جاذبه خامی نسبت به فردی از جنس مخالف در خود احساس می‌كنید و سپس بسیار بیشتر از آن چیزی كه عملا وجود دارد، دچار عواطف و احساسات می‌شوید. شما نه به این خاطر كه عاشق شده‌اید، بلكه به این دلیل كه ذهنتان تحریك شده، مدام به او فكر می‌كنید…

  خصوصا اگر شما بدنبال یك اوج احساسی لحظه‌ای باشید، اما این اوج احساسی یا «هوس در نگاه اول»، غالبا یك سرخوردگی را متعاقب شكست رابطه، با خود به همراه خواهد آورد.

  شیفتگی با تصویر آنها:
  بعضی اوقات، وقتی به كسی علاقمند می‌شوید، عاشق او نیستید؛ بلكه عاشق تصویر او هستید:
  «چه قیافه‌ای دارد»؛ «چه كاره است»؛ «چقدر پول دارد»؛«چه ماشینی سوار می‌شود»؛ «چه كارهایی در زندگی انجام داده است».
  شما از تمامی این چیزها در سرتان رویایی می‌سازید و ماهیت فرد را نادیده می‌گیرید: «خواستگار من دكتر است!» «نامزدم هیكلی فوق‌العاده دارد».

  گذشته از این، آیا ممكن است كسی را ملاقات كنید و در همان لحظه احساس كنید كه او همسر ایده‌ال شماست و اشتباه نكرده باشید؟ زوج‌هایی وجود دارند كه سی‌سال با هم زندگی كرده‌اند و می‌گویند كه در همان ملاقات اول، می‌دانستند كه همسر ایده‌آل خود را یافته‌اند. آیا این همان «عشق در نگاه اول» نبوده است؟ ممكن است بشود چنین تلقی كرد كه آنها جاذبه‌ای قوی و ارتباطی روحی را تجربه كرده‌اند كه سپس آن را به رابطه‌ای قوی و موفق بدل ساخته‌اند. آنان در نگاه اول وجود چیزی را در یكدیگر تشخیص داده‌اند، اما عشق حقیقی بین آن دو، می‌بایست در طول سالیان شكل گرفته باشد.

  برای دلباختگی یك لحظه كافیست، اما «عشق حقیقی» به وقت نیاز دارد.

  تصور كنید كه در یك شب سرد، در كلبه‌ای نشسته‌اید. می‌خواهید آتش روشن كنید تا خود را گرم كنید. برای اینكار بین روزنامه و هیزم، حق انتخاب دارید. اگر در مورد این كار تجربه كافی داشته باشید، جواب این سوال را می‌دانید: روزنامه سریع‌تر می‌تواند شعله بزرگی درست كند، اما سریع‌تر هم خاموش می شود. اما هیزم ممكن است به مدت زمان طولانی‌تری نیاز داشته باشد تا شعله‌ور شود، اما به آرامی و یك‌نواخت می‌سوزد.

  بسیاری از مردم، به اشتباه در ابتدای روابط به دنبال همان شعله ناگهانی هستند. به جای آنكه به دنبال همسری باشند كه بتوانند با او رابطه‌ای پر دوام و محكم را بسازند. نمی‌گویم كه شما نمی‌توانید هر دو را داشته باشید، همانطور كه می‌توان هم روزنامه و هم هیزم را برای درست كردن آتش، استفاده كرد. اما اگر متوجه شده‌اید كه مدام كسانی را انتخاب می‌كنید كه برای شما نامناسبند، شاید بهتر باشد به دنبال «آقا یا خانم هیزم» بروید و از «خانم یا آقای باروت»، برحذر باشید.

  همراهان پاك و فهمیده! لزوما ضرورتی ندارد برای ایجاد رابطه ای در جهت آشنایی و شناخت و پیش زمینه ازدواج ، این روند را با علاقه فراوان و وابستگی فوق العاده همراه سازید. مهم داشتن احساسی مثبت برای ایجاد گرایشی در شما است تا او را بهتر بشناسی. عشق و علاقه باید پس از انتخاب به وجود آید . زمانی كه شما مطمئنید با استفاده از اصول عقلانی و منطقی محاسن و معایب شخص مقابل را محك زدید و پس از ارزیابی محاسن او را ترجیح دادید.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.