• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » نماینده اراک از شکایت خود علیه “کاریکاتوریست محکوم به شلاق” عقب نشست
  کد خبر : 565879

  نماینده اراک از شکایت خود علیه “کاریکاتوریست محکوم به شلاق” عقب نشست

  نماینده اراک از شکایت خود علیه “کاریکاتوریست محکوم به شلاق” عقب نشستReviewed by Aryan♥ on May 14Rating: مسوولان قبل از آن که ردای وکالت و سیاست و ریاست بر تن کنند،کمی بر روی”جنبه”داشتن خود تمرین کنند و بدانند که پذیرش مسوولیت مساوی است با زیر ذره بین قرار گرفتن و لذا اگر توان نقدپذیری و…

  نماینده اراک از شکایت خود علیه "کاریکاتوریست محکوم به شلاق" عقب نشستReviewed by Aryan♥ on May 14Rating:

  مسوولان قبل از آن که ردای وکالت و سیاست و ریاست بر تن کنند،کمی بر روی”جنبه”داشتن خود تمرین کنند و بدانند که پذیرش مسوولیت مساوی است با زیر ذره بین قرار گرفتن و لذا اگر توان نقدپذیری و حتی دیدن کاریکاتور خود را ندارند، همان بهتر که کاری به کار سیاست نداشته باشند.

   

  احمد لطفی - نماینده اراک

  در پی واکنش های گسترده اهالی رسانه به حکم محکومیت یک کاریکاتوریست اراکی ، نماینده اراک که شاکی پرونده بود ، اعلام کرد که شکایت خود را پس می گیرد. پیش از این سایت های خبری پربیننده کشور ، با صدور اطلاعیه ای خواستار لغو حکم شلاق کاریکاتوریست اراکی شده بودند.

  احمد لطفی – نماینده اراک –  که این روزها کاریکاتور او در بسیاری از رسانه ها منتشر شده است در بیانیه ای اعلام کرد:

  “پیرو شکایت اینجانب از هفته نامه امیر به دلیل امور ناروایی که در این نشریه به بنده نسبت داده شده بود، دادگاه محترم کاریکاتوریست این هفته نامه را به تحمل 25 ضربه شلاق محکوم کرده است. چون هدف من نفی روش های غیر اخلاقی در نسبت دادن امور ناروا بوده، نه انتشار کاریکاتور بدین وسیله شکایت خود را نسبت به این هنرمند پس می گیرم .”

  نکته جالب توجه این که دادگاه در خصوص متن ادعایی لطفی (منتشره در هفته نامه اراکی) ، حکمی جداگانه داده و درباره کاریکاتوریست هم حکم مجزای شلاق را صادر کرده بود و برخلاف اظهار نماینده اراک ، موضوع پرونده ، صرفاً مطلب منتشره در هفته نامه نبوده است و خود کاریکاتور نیز موضوع بررسی بوده است. معنی سخن لطفی این است که بدون این که او شکایتی از کاریکاتور داشته باشد ، دادگاه همین طوری آن را بررسی کرده و حکم به شلاق داده است(!) که قطعاً ادعایی خالی از اصول حقوقی است مگر این که دادستان اعلام جرم کرده باشد که چون کاریکاتور مذکور فاقد وصف مجرمانه عمومی است ، این موضوع هم مردود است.

  کاریکاتور نماینده اراک

  بی گمان ماجرای اخیر عبرتی است برای مسوولان که قبل از آن که ردای وکالت و سیاست و ریاست بر تن کنند ، کمی بر روی “جنبه”داشتن خود تمرکز و تمرین کنند و بدانند که پذیرش مسوولیت مساوی است با زیر ذره بین قرار گرفتن و نقد شدن مستمر و لذا اگر توان نقدپذیری و حتی دیدن کاریکاتور خود را ندارند ، همان بهتر که همانند شهروندان عادی روزگار سپری کنند و کاری به کار سیاست نداشته باشند.

  گروه ایران ویج نیز یکی از امضا کنندگان بیانیه بوده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.