• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رئیس جمهور جدید فرانسه حقوق خود را 30 درصد کاهش می دهد
  کد خبر : 565679

  رئیس جمهور جدید فرانسه حقوق خود را 30 درصد کاهش می دهد

  رئیس جمهور جدید فرانسه حقوق خود را 30 درصد کاهش می دهدReviewed by Aryan♥ on May 14Rating: اولاند که هم اکنون در آپارتمان اجاره ای در پاریس زندگی می کند مالک خودرو نیست و با استفاده از موتور سیکلت کوچکی به محل کار خود در پارلمان رفت و آمد می کند. “فرانسوا اولاند” رئیس جمهور…

  رئیس جمهور جدید فرانسه حقوق خود را 30 درصد کاهش می دهدReviewed by Aryan♥ on May 14Rating:

  اولاند که هم اکنون در آپارتمان اجاره ای در پاریس زندگی می کند مالک خودرو نیست و با استفاده از موتور سیکلت کوچکی به محل کار خود در پارلمان رفت و آمد می کند.

  “فرانسوا اولاند” رئیس جمهور منتخب فرانسه قصد دارد حقوق خود را به عنوان رئیس جمهور از 19 هزار و 331 یورو به 13 هزار و 532  یورو کاهش دهد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از عصر ایران، فرانسوا اولاند رئیس جمهور منتخب فرانسه آماده می شود تا سه شنبه، مسئولیت خود را به عنوان رئیس جمهور جدید فرانسه از نیکلا سارکوزی تحویل بگیرد.

  از جمله اقداماتی که اولاند در نخستین جلسه کابینه جدید به آن دست خواهد زد کاهش 30 درصدی حقوق رئیس جمهور فرانسه است. این کاهش حقوق در اروپا بی سابقه توصیف شده زیرا حداکثر کاهش سران کشورها در این قاره 5 تا 10 درصد و در موارد استثنایی 15 درصد بوده است.

  با این حال حقوق دریافتی اولاند پس از ورود به کاخ ریاست جمهوری (الیزه) نسبت به حقوق نمایندگی پارلمان، دو برابر می شود.
  براساس گزارش ارائه شده از طرف اولاند، وی در سال 2010 حدود 78 هزار و 516 یورو در آمد کسب کرده است که معادل 6 هزار و  543 یورو در ماه می شود.

  اولاند که هم اکنون در آپارتمان اجاره ای در پاریس زندگی می کند مالک خودرو نیست و با استفاده از موتور سیکلت کوچکی به محل کار خود در پارلمان رفت و آمد می کند. البته او در  منطقه ریوییرا در جنوب شرق فرانسه، مالک یک واحد مسکونی است.

  براساس گزارشی رسمی، اولاند هم اکنون یک میلیون و 200 هزار یورو دارائی دارد.

  او در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری وعده داده بود حقوق دریافتی رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیران را کاهش می دهد.
  این در حالی است که سارکوزی هنگام برعهده گرفتن سمت ریاست جمهوری ، حقوق دریافتی خود را 172 درصد افزایش داد. سارکوزی دلیل این اقدام را همسان سازی حقوق دریافتی رئیس جمهور با نخست وزیر فرانسه اعلام کرده بود.

  تا پیش از سال 2008، سران فرانسه بیش از 7 هزار و 85 یورو در ماه دریافت نمی کردند. البته سارکوزی ضمن تاکید بر نظارت بیشتر بر بخش مالی کاخ ریاست جمهوری گفته بود که سران فرانسه در کنار حقوق دریافتی شان، مبالغ دیگری را به صورت محرمانه دریافت می کردند.

  اولاند در تبلیغات انتخاباتی اش وعده داده بود که مالیات ها را بردرآمدها افزایش می دهد. او حتی گفته بود دولت جدید فرانسه از افرادی که سالانه بیش از یک میلیون یورو درآمد داشته باشند 75 درصد مالیات می گیرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.