• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » زارع:شاهین را کشته اند و خون بهایش را می خواهند
  کد خبر : 565255

  زارع:شاهین را کشته اند و خون بهایش را می خواهند

  زارع:شاهین را کشته اند و خون بهایش را می خواهندReviewed by Aryan on May 14Rating: ستارزارع سال خوبی را پشت سر نگذاشت. اول با فجرسپاسی تا مرز قرارداد داخلی رفت و بعد جدا شد و به راه آهن پیوست اما حضورش در کنار همبازی سابقش-علی دایی- هم دوامی نداشت و نیم فصل به شاهین برگشت….

  زارع:شاهین را کشته اند و خون بهایش را می خواهندReviewed by Aryan on May 14Rating:

  زارع

  ستارزارع سال خوبی را پشت سر نگذاشت. اول با فجرسپاسی تا مرز قرارداد داخلی رفت و بعد جدا شد و به راه آهن پیوست اما حضورش در کنار همبازی سابقش-علی دایی- هم دوامی نداشت و نیم فصل به شاهین برگشت. برگشتی که کمرنگ بود و بعد از رفتن فیروز کریمی او هم رفت . گفت و گوی مفصل وی با سایت گل را بخوانید:

  چه شد چند هفته آخر کنار شاهین نبودید ؟

  من نیم فصل به شاهین پیوستم .فیروز کریمی با من صحبت کرد .  قرار شد 50 درصد از پول پارسال را به من بدهند و با توافقاتی که داشتیم مبلغی هم برای این فصل بگیرم. بر خلاف افکار برخی  که من  را پولکی می دانستند من اصلا در این رابطه حرفی نزدم. در اردو تهران به بچه ها پول دادند به بعضی ها هم چک دادند و به من که بیشتر از همه طلبکار بودم ن چیزی ندادند ،چون به مردم بوشهر و شاهین علاقه داشتم حرفی نزدم. قبل از فینال آمدند به بچه ها پول  دادند به من حتی از بازیکنانی که از امید آمده بودند هم کمتر دادند ولی بازهم چیزی نگفتم . در ورزشگاه عده ای فحش ناموسی می دادند. با خودم گفتم من که از اینجا چیزی عایدم نمی شود و فحش هم می خورم پس  من تصمیم گرفتم که از شاهین جدا شوم تا کادرفنی و بازیکنان تمرکز بیشتری داشته باشند و با هماهنگی خودشان از شاهین رفتم.

  در تیم رفاقت و همدلی وجود داشت؟

  من که در نیم فصل آمدم رفاقتی ندیدم هر چه هم که بوده از سال های قبل بوده است .

  وحید طالب لو ادعا داشت که اگر در تیم رفاقت نبود تیم زود تر از این ها سقوط می کرد ؟

  ببخشید تیمی که 8 ، 9 میلیارد خرج کرده اگر قرار بود در نیم فصل هم سقوط کند که ضرب المثل می شد. زودتر از اینها یعنی کی؟ لطفا” دم از رفاقت نزنید با هم که بودند خوب بودند ولی ته دلشان یک چیز دیگر بود. من بچه نیستم و این چیزها را خوب می فهمم.

  شاهین و تراکتور با هم لیگ برتری شدند. تیم تبریزی از بالای جدول نایب قهرمان شد و شاهین از پایین. چرا؟

  قیاس شاهین و تراکتور خنده دار است. شاهین غیر از یک بار که در سال 73 همه تیم ها بدون صعود و سقوط به لیگ دسته اول آن زمان آمدند هیچگاه در رده بالای کشور بازی نکرده بود وتجربه چنین رقابت هایی را نداشت اما تراکتور از سال 50در لیگ تخت جمشید بوده تا سال 80. اتفاقا چند سال دوری از سطح اول فوتبال همه آنها را پخته تر کرده بود. حق جذب سرباز دارند و سپاه و کارخانه تراکتور و همراه اول هم اسپانسرشان بودند.شاهین اگر قرار است قیاس شود باید با استیل آذین مقایسه شود که با هم بالا آمدند و استیل آذین یک سال هم زودتر سقوط کرد. تازه استیل آذین مدیرانش تجربه لازم را داشتند.

  می گفتند شما پارسال کمک هایی به تیم می کردید. صحت داشت؟

  بله ، کمک من به خاطر دلم بود و هوادارانی که می دیدم تیم را عاشقانه می خواهند. من می توانستم پول ندهم و یا موقعی هم که دادم همه جا هوار بکشم و در بوق و کرنا کنم که پول داده ام . الان طرف یک شام داده تا کره ماه فهمیده اند. فقط یکی از موارد را می گویم که من پول ویزا همه تیم را دادم ولی حرفی نزدم و پولش را هم نگرفتم.

  بر خلاف دوستانی که کمک نا چیزی کردند که مثلا می گویند قرار بوده تیم امید را به کرمان بفرستند و تازه نفرستاده اند چون تیم به آنجا نرفت و سه بر صفر بازنده شد،اما همه جا حرفش را می زنند من پارسال دیدم که تیم بد جور بی پول است. اندازه این دوستان هم پول نگرفته بودم و از حساب شخصی و پول های سالهای قبلم کمک کردم. حالا اینهایی که میلیونها پول اول فصل گرفته اند مدعی شده اند. این صحیح نیست که تیم را بکشی و خون بهایش را هم طلب کنی.

  شکوری هم گفته که اگر او نبود بازیکنان باید شام نون و پنیر بخوردند ؟

  این را هم شنیدم و خجالت کشیدم.حالا شکوری اگر لطفی کرده بچه ها را مهمان کرده احتمالا تولدی بوده یا اتفاق خوبی برای هادی افتاده بود نباید اینطوری بگویند. دیگر اینقدر ها هم بد نبود. اینجوری دارند بچه های تیم را تحقیر می کنند. یعنی بچه ها خودشان پول ساندویچ هم نداشتند که برای خودشان بخرند این حرف ها برای خودشان زشت است که مطرح می کنند.

  آها ؛ راستی هتل برای فینال حذفی را شما گرفتید. ماجرای بعدی اش صحت داشت؟

  آره من گرفتم. کسی نبود که برود با هتل صحبت کند به من گفتند من هم برای تیم شاهین هتل گرفتم .اصلا هم اینطوری نبود که تیم را از هتل بیرون کنند.دروغ محض است. در شیراز اینقدر اعتبار دارم که هتل تا یک ماه هم سراغ پول نگیرد چه برسد به یک شب.قرار بود اگر بردیم بمانیم و اگر باختیم بچه ها بعد از بازی همه به شهرهیشان بروند وحتی بلیط هم داشتند. اگر اینطوری بود چرا محمد سلیمانی (تدارکات ) حمید رضا سلیمانی و رضا بازیاری را بیرون نکردند. اصلا حرف شما درست و هتل شما را بیرون کرد می رفتید بوشهر. چرا بعد بازی فینال شما 16 روز شال و کلاه کردید تیم را تعطیل کردید ورفتید تهران پیش زن وبچه هایتان تا  الان مجبورباشید این بهانه ها را بیاورید.

  تیم امسال با تیم پارسال چه فرقی داشت ؟

  تیم پارسال با امسال زمین تا آسمان  فرق می کرد. پارسال ما 20 موقعیت گل در بازی ها داشتیم .تیم امسال از همان نیم فصل همه را ناامید کرده بود. سال قبل و زمان کنگانی اگر هم پول نبود برای همه نبود. وعده دروغ هم نمی داد. سقف قراردادها هم 900میلیونی نبود.همه همدل بودند. نگاه کنید تیم ما چه بازیکنانی از دست داد و چه کسانی را گرفت و  چه بازی هایی انجام داد.

  البته هم پارسال و هم امسال اعتصاب وجود داشت.

  بله. ولی امسال همه چیز در بوق و کرنای رسانه ها بود. پارسال بچه ها احترام من را نگه می داشتند. من با آنها صحبت می کردم و آنها هم به تمرینات بر می گشتند و لی امسال به قول خودشان بازیکن بزرگ آورده بودند و دیدید که آنها نمی توانستند تیم را جمع کنند .

  شما که 15 سال در بالاترین لیگ کشور و ملی و حتی در جام جهانی هم بوده اید آیا بازیکنی را دیده اید که در تیمی دارد بازی می کند و برود از آن تیم شکایت کند ؟

  والله این بستگی به شخصیت آدم ها دارد که چطوری بزرگ شده اند و با چه کسانی کار کردند به چه جاهایی رسیدند من خودم بیشتر از همه پول طلب دارم .راستش را بخواهید چند باری به فکر شکایت افتادم ولی به خاطر پدرم و مردم نمی رفتم شکایت کنم .

  چرا پدرتان ؟

  چون من 15 سال در بالاترین سطوح ملی و باشگاهی بازی کردم در این 15 سال یکبار هم پدرم به ورزشگاه نیامد ولی هر بازی که در بوشهر داشتیم از شیراز به بوشهر می آمد چون خودش بوشهری است ولی عده ای که می دانستم خط گرفته اندبا فحش های های ناموسی او را را بدرقه می کردند . الان می بینید کسانی آمدند برای تیم شاهین بازی کردند که هنوز در تیم بودند شکایت کردند. به خدا اگر مردم کمی بشینند با خود فکر کنند می دانند چه کسانی دلسوز بودند و چه کسانی ناجوانمرد .آن گاه فریب مظلوم نمایی بعضی  را نمی خورند و خام نمی شدند  . مثلا می گویند اگر بد بودیم چرا نگذاشتند نیم فصل برویم. خدا پدرتان را بیامرزد 800میلیون قرارداد می بندید و 70 درصدش را هم گرفته اید. پولتان را پس می دادید می رفتید. یا 100میلیون پول برمی دارند می گویند حق زن و بچه مان است.مگر چه کار کرده اید که حق تان را می خواهید؟

  گفته بودند بازیکن بومی در حد شاهین وجود نداشت.

  خوب این حرف ها همه به ریشه باشگاه بر می گردد. نگاه کنید از بوشهر چه کسانی دارند در لیگ بازی می کنند برادران کریمیان ، برادران نظرزاده ، حسین ماهینی این ها همه کسانی بودند که استعداد داشتند ولی در بوشهر از پایه ها حمایت نمی شود. همین تیم شاهین امیدها ، جوانان ، نونهالانش در مسابقات کشوری بهترین مقام را کسب کردند فقط در این دو سال از طارمی و صارمی استفاده شده . اینجا کسی به داد بزرگسالان نمی رسد چه برسد به پایه ها.

  دلایل سقوط شاهین از نگاه شما چه بود ؟

  دلایلی مختلفی وجود داشت فشار روی  بچه ها زیاد بود آدم هایی در باشگاه شاهین بودند که دلشان می خواست شاهین سقوط کند ولی من این رو میگویم که شاهین شاهین می ماند و راهش را ادامه میدهد چه ما باشیم چه ما نباشیم. آنها به جای کمک سنگ اندازی می کردند وحال باید جوابگو باشند. فحش ناموسی برای ما بود و بیشترین کسی هم که فحش خورد من بودم .خیلی ها می خواستند با شاهین پز بدهند.همین. هیچ چیز سرجایش نبود. بازیکن 20 روز می رفت آمریکا صبح برمی گشت عصر در ترکیب بود. شاهین از بد بسته شدن خیلی ضربه را خورد و من تعجب می کردم این تیم شاهین بوشهر بود ولی تا اتفاقی می افتاد ما  باید در این شهر وآن شهر اردو می زدیم و اکثر تمرینات در تهران بود. کار به جایی رسیده بود که در شهرهای دیگر تمرین می کردیم برای بازی به بوشهر می آمدیم .

  در باشگاهی دیده اید هیئت موسس هم وجود داشته باشد؟

  نه من فقط شاهین را دیدم که هیئت موسس دارد اما همه باشگاهها یک مجمع و مالک دارند. مثلا هیئت موسس در استقلال و پرسپولیس همان وزارت ورزش است. به هر حال هر تیمی صاحب دارد. من مخالفتی با اینها ندارم من می گویم کسی که مالک است باید درآمدزایی هم کند نه اینکه حاشیه سازی کند.من بحثم ساختاری است و گرنه این که مجمع باشد که طبیعی است و مجمع هم هیئت مدیره را معرفی می کند.در مس شرکت مس هیئت موسس است. هر تیمی را یک نهاد یا فردی تاسیس کرده و مالک آن است. من می گویم مالک وظیفه هم دارد و فقط ناظر نیست.

  به نظر شما تیم را زودتر به کامیاب داده بودند بهتر نبود ؟

  آقای کامیاب از نظر فنی درک بالایی داشت و با مربی های بزرگی کار کرده بود . چرا اگر تیم را زودتر به اصغر کامیاب داده بودند و بیشتر حمایتش می کردند می توانست نتایج بهتری بگیرد .

  حرف پایانی ؟

  من به شخصا کاری از دستم بر نمی آمد و هیچ کاره بودم ولی ای کاش مسئولان بلند پایه زودتر از اینها به فکر کمک به تیم شاهین می افتادند ام مردم بوشهر مردمی خونگرم و دوست داشتنی هستند و بعضی از مسئولین که دلشان نمی خواست شاهین جان بگیرد از همین اخلاق آنها سو استفاده می کردند و به آنها ضربه می زدند .امیدوارم سال دیگر شاهین بوشهر نه این شاهین پروازی به لیگ برتر برگردد و دل مردمی که با بردهایش می خندیدند و با باخت هایش گریه می کردند را شاد کنند . نکته آخر را هم بگویم که رسانه ها بیایند قرارداد بعضی از بازیکنان که حالا فقط در حال  مصاحبه هستند راببینید و مقایسه کنید در فصل قبل با تیم هایشان چه قراردادهایی داشتند و این فصل چگونه بستند و چقدر نقد گرفتند. من همان پولی که از برق در دسته اول می گرفتم را با شاهین قرارداد بستم و کلی هم طلب دارم اما شکایت نکردم. بگذریم که درد دل بسیار است.

   

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.