• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اشتباهی که درباره شاه کردیم این بار در مصر تکرار شد
  کد خبر : 5645

  اشتباهی که درباره شاه کردیم این بار در مصر تکرار شد

  اشتباهی که درباره شاه کردیم این بار در مصر تکرار شدReviewed by Aryan on May 16Rating: يك تحليلگر سياسي در آمريكا با اشاره به اينكه ايران برنده اصلي تحولات جاري در خاورميانه عربي و شمال آفريقاست ، ايالات متحده آمريكا و اسراييل را بازنده بزرگ اين تحولات دانست. به گزارش عصر ايران ” بن اشتاين ”…

  اشتباهی که درباره شاه کردیم این بار در مصر تکرار شدReviewed by Aryan on May 16Rating:

  يك تحليلگر سياسي در آمريكا با اشاره به اينكه ايران برنده اصلي تحولات جاري در خاورميانه عربي و شمال آفريقاست ، ايالات متحده آمريكا و اسراييل را بازنده بزرگ اين تحولات دانست.بن اشتاین

  به گزارش عصر ايران ” بن اشتاين ” تحليلگر مسايل سياسي در آمريكا كه در دوران رياست جمهوري نيكسون و فورد يكي از نطق نويسان اين دو رييس جمهوري پيشين آمريكا بود در گفتگو با شبكه تلويزيوني ” پي بي اس ” اين گفته را كه تحولات كشورهاي خاورميانه ” بهار عربي ” است كه به سمت دموكراسي و آزادي ميل مي كند رد كرد و ايران را برنده بزرگ ناآرامي هاي موجود در كشورهاي عربي دانست.

  وي گفت :‌”‌ ما در حال از دست دادن شركاي خوبمان در بحرين هستيم ، ما در يمن شريك خوبمان را از دست مي دهيم و به احتمال زياد دولت بعدي در اين كشور تحت كنترل القاعده خواهد بود.

  اشتاين در ادامه افزود :‌”‌دولت جديد مصر هيچ علاقه اي به آمريكا و اسراييل نشان نمي دهد و در عوض به سمت ايران و حماس نزديك شده و گروه اخوان المسلمين كه ديدگاه هاي افراطي دارد در حال به دست گرفتن قدرت است ، چه كسي مي تواند اين تحولات را پيشتازي و پيروزي دموكراسي در مصر بداند”.

  وي بدون اشاره به سركوب هاي شديد دولت ديكتاتوري حسني مبارك عليه مردم مصر در طول 30 سال گذشته كه روابط نزديكي با آمريكا داشت ، افزود :‌ “‌مصر روز به روز از حقوق بشر در حال فاصله گرفتن است ، تجار مصري را به دليل اينكه در كارشان موفق شده و ثروت اندوخته اند گرفته و به زندان مي اندازند ، فرزندان مبارك را دستگير كرده و حتي حرف از اعدام مبارك مي زنند .
  قوي ترين نيروي سياسي حال حاضر مصر اخوان المسلمين است كه تنفر خاصي نسبت به آمريكا دارد از اسراييل بيزار بوده و كشتن بن لادن از سوي نيروهاي آمريكايي را محكوم كرده است و بن لادن را يك شهيد مي داند ، خطر اين است كه چنين گروهي دير يا زود كنترل حكومت مصر را به دست خواهد گرفت”.

  بن اشتاين در ادامه مدعي شد  :‌” آيا كسي تا كنون متوجه شده كه مخرج مشترك تمامي جنبش هاي خياباني موفق در كشورهاي عربي هواداري آنها از ايران است ؟ شك نكنيد كه اگر غبار كنوني فروكش كند ايران احتمالا به استثناي عربستان ( البته اگر ما به عربستان كمك كنيم و آن را سر پا نگهداريم – كه من در اين باره ترديد دارم ) مالك همه كشورهاي تغيير حكومت يافته عربي در خاورميانه خواهد شد “.

  اين تحليلگر سياسي يهودي تبار آمريكايي افزود :‌” ‌آنچه كه اكنون در خاورميانه در حال وقوع است يك كودتاي منطقه اي گسترده از جانب ايران است و ما براي جلوگيري از اين كودتا هيچ اقدامي نكرده ايم “.

  دیکتاتورهای مخلوع مصر و ایران-حسنی مبارک و محمدرضا شاهوي افزود :‌” ما از اينكه از مبارك حمايت نكرديم تا در قدرت بماند پشيمان خواهيم شد همانطور كه در جريان انقلاب ايران از شاه حمايت نكرديم و بعدها پشيمان شديم .

  وي در خاتمه به مجري شبكه پي بي اس گفت :‌” شما اگر بخواهيد مي توانيد نام تحولات جاري در خاورميانه را ” بهار عربي ” بگذاريد ، اما با توجه به اينكه برنده اين تحولات ايران است و اين كشور را تبديل به ابر قدرت منطقه خواهد كرد از نظر من اين تحولات زمستان غم افزاي خاورميانه است.

  اظهارات اين تحليلگر سياسي آمريكا در حالي بيان مي شود كه مقامات دولت آمريكا بارها مدعي شده اند كه تحولات در كشورهاي خاورميانه در بلند مدت نه تنها به نفع ايران تمام نخواهد شد بلكه به ضرر حكومت ايران خواهد بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.