• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل , مطالب برگزیده سایت » بهترین و بدترین کشورها برای مادر شدن کدامند؟
  کد خبر : 564450

  بهترین و بدترین کشورها برای مادر شدن کدامند؟

  بهترین و بدترین کشورها برای مادر شدن کدامند؟Reviewed by Aryan on May 14Rating: نتایج تحقیقی جدید نشان می‌دهد مادر بودن با وجود اینکه بسیاری آرزوی آن را دارند و یا به آن افتخار می‌کنند ‌در همه کشورها پدیده‌ای خوشایند نیست ‌در واقع بر اساس این تحقیق خوب یا بد بودن مادر بودن و مادر شدن…

  بهترین و بدترین کشورها برای مادر شدن کدامند؟Reviewed by Aryan on May 14Rating:

  نتایج تحقیقی جدید نشان می‌دهد مادر بودن با وجود اینکه بسیاری آرزوی آن را دارند و یا به آن افتخار می‌کنند ‌در همه کشورها پدیده‌ای خوشایند نیست ‌در واقع بر اساس این تحقیق خوب یا بد بودن مادر بودن و مادر شدن به کشور سکونت افراد بستگی دارد.

  سازمان غیر دولتی ” کودکان را حفظ کنیم” تحقیق جهانی را به مناسبت روز مادر انجام داده است که بر اساس نتایج آن بدترین کشور برای مادر شدن کشور نیجر است،‌ این عنوان در گزارش سال گذشته به کشور افغانستان اختصاص یافته بود.

  ایالات متحده در این گزارش جدید رتبه 25 را در میان 165 کشور مورد مطالعه به دست آورده است و 6 پله از رتبه سال گذشته اش صعود کرده است. این رتبه بندی ها بر اساس شاخصهایی مانند سلامت مادران،‌ تحصیلات و وضعیت اقتصادی و همچنین سلامت و تغذیه کودکان انجام گرفته است. در این تحقیق 43 کشور توسعه یافته و 122 کشور در حال توسعه مورد مطالعه قرار گرفته اند.

  همانطور که انتظار می رود،‌کشورهای توسعه یافته بهترین مناطق برای مادر بودن هستند و برترین آنها نیز کشور نروژ است. کشورهای آفریقایی نیز پایین ترین رتبه ها را در این رابطه به خود اختصاص داده اند.

  10 کشور برتر در این گزارش کشورهای نروژ،‌ایسلند،‌ سوئد،‌نیوزیلند،‌دانمارک،‌فنلاند،‌استرالیا،‌ بلژیک،‌ایرلند و هلند انتخاب شده اند و در مقابل بدترین کشورها نیجر،‌افغانستان،‌یمن،‌گینه بیسائو،‌مالی،‌اریترآ،‌چاد،‌سودان،‌سودان جنوبی و جمهوری کنگو معرفی شده اند.

   جدول رتبه بندی بهترین و بدترین کشورها برای مادران

  رتبه

  بهترین کشورها

  رتبه

  بدترین کشورها

  1

  نروژ

  165

  نیجر

  2

  ایسلند

  164

  افغانستان

  3

  سوئد

  163

  یمن

  4

  نیوزیلند

  162

  گینه بیسائو

  5

  دانمارک

  161

  مالی

  6

  فنلاند

  160

  اریترآ

  7

  استرالیا

  159

  چاد

  8

  بلژیک

  156

  سودان

  9

  ایرلند

  156

  سودان جنوبی

  10

  هلند/بریتانیا

  156

  جمهوری کنگو

  بر اساس این گزارش بیش از نیمی از کودکان جهان به 6 عنصر حیات بخش یعنی مکملهای غذایی آهن دار در زمان بارداری مادران،‌ تغذیه از شیر مادر،‌ مکملهای غذایی،‌ ویتامین A، زینک و آب و بهداشت دسترسی ندارند.

  در این گزارش به منظور نمایش دادن تفاوت میان زندگی مادرانی که در بدترین و بهترین کشورها زندگی می کنند نروژ را با نیجر مقایسه کرده است: در کشور نروژ در ازای هر نوزادی که متولد می شود یک پرستار و متخصص بهداشت و سلامت حضور دارد،‌در حالی که در کشور نیجر از هر سه نوزاد یک نوزاد از این شرایط برخوردار است. در کشور نروژ 40 درصد از کرسی های مجلس در اختیار زنان است در نیجر تنها 13 درصد از نماینده های مجلس زن هستند. یک دختر معمولی نروژی می تواند 18 سال به تحصیل پرداخته و طول عمری برابر 83 سال داشته باشد اما یک دختر در نیجر تنها 4 سال تحصیل کرده و طول عمری برابر 56 سال دارد. از هر 175 زن نروژی یک زن پیش از تولد پنج سالگی فرزندش وی را از دست می دهد،‌این نسبت در نیجر یک در هفت است.

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.